Nepříjemný zvuk při určitých otáčkách 1,4 - 16v

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
joe25
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Nepříjemný zvuk při určitých otáčkách 1,4 - 16v

Příspěvek od joe25 »

Prosím o radu,při přechodu cca.2400ot při jakémkoli rychlostním stupní se ozvou jakoby něčeho vibrace něco se asi rozechvěje a vydává to velice znervoznující zvuk.Dělá to při přechodu otáček směrem nahoru i dolů. Kontroloval jsem silentbloky a nic podezdřelého.Co je jisté že zvuk přichází z venku v prostoru uvnitř je klid.Děje se to jen za jízdy pokud nemá motor tah tak je to nevysledovatelné.Zajímavé je že stačí jen minimálně překročit nebo snížit kritický počet otáček a je klid.Prosím jestli se už někdo s něčím podobným setkal poradte kde je ten tzv.zakopaný pes.Dík.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nepříjemný zvuk při určitých otáčkách 1,4 - 16v

Příspěvek od xerxes »

kukni na celé vyfukové potrubí možná se některý urval :wink:

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Nepříjemný zvuk při určitých otáčkách 1,4 - 16v

Příspěvek od bifur »

Mne robi to iste, ale pri cca 2900 ot. Som si takmer isty ze je to zapalovanim. Vyfuk v tomto pripade sluzi len ako zosilnovac. Popozeraj vyfuk a zvuk sa urcite oslabi, ale ostane. Ja som uz poskusal vselico. Vzdy po cisteni klapky sa to zlepsi, ale cim viac dalej jazdim tym je to silnejsie. Najviac mi pomohla vymena zapalovacich kablov. Este vyreklamujem klapku (uz mi trci doma pol roka a nemam na to cas..) a MAP a potom sa uvidi. Vidim to asi na vymenu zapalovacieho modulu.. Este ma napadlo ci by to nemohol mat na svedomi senzor klepania. Ja mam novu lambdu, cidlo teploty, precistene egr, vymenene podtlakove hadicky, klapky dve a robi to s obidvomi (uvidime po reklamacii..), nove sviecky a kable. Uz to zdaleka nie je take hrozne, ale je to tam furt.. Najviac pomohla vymena vyfuku (predtym mi triaslo celym autom az mi zuby drkotali), ale to neodstranilo povod vibracii. Potom najviac oslabili vibracie spominane kable. Este som si vsimol ze cim je auto viac namahane, tym viac to vibruje. Niekedy mam dokonca pocit ze motor nad tymi otackami ma nepravidelny chod. Normalne za jazdy cca 100 az 110 km/h pocujem akoby kolisali otacky. Proste zvuk kolise. Na tahu to necitit, akurat je vtedy auto lenivsie. Ale to sa mi stalo iba par krat. Bez zataze nevibruje vobec..

Uživatelský avatar
joe25
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nepříjemný zvuk při určitých otáčkách 1,4 - 16v

Příspěvek od joe25 »

Díky moc- skusím se poradit s mechanikem a něčím začít musím asi teda ten výfuk,jenom proboha at nevyměním celé auto a drnčení zůstane.Za každou novou radu nebo tip děkuji předem.

pinda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 26.07.2008 22:34
Bydliště: Sokolov

Re: Nepříjemný zvuk při určitých otáčkách 1,4 - 16v

Příspěvek od pinda »

Tak já měl úplně to samé když mi jeden rádoby mechanik vyměnil vlnovec, auto hučelo jako kráva a vybrovaly mi pedály, ale jen za jízdy cca kolem 3000ot.Tak jsem zajel jinam a tam mi provedli revizi vlnovce a byl prasklej a špatně navařenej, dali mi nový a těď mám zvuk jako u nového auta.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Nepříjemný zvuk při určitých otáčkách 1,4 - 16v

Příspěvek od bifur »

Hm, vlnovec je jedine co som na vyfukovej sustave nemenil. Vravel som mechosovi nech mi ho poriadne popozera, lebo to bolo prve co ma napadlo. Tvrdil ze je uplne ok. Kua, asi to skusim este dat do origo servisu nech mi to poriadne pokukaju. Mam ho overeny a robia super. Zatial vzdy maximalna spokojnost. Tak uvidime. Len je divne ze to dost ovplyvnili tie zapalovacie kable. Teraz mi to robi fakt iba za najhorsich podmienok - poriadne pod plynom a najhorsie do kopca..

Uživatelský avatar
macikcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 12.10.2012 20:28

Re: Nepříjemný zvuk při určitých otáčkách 1,4 - 16v

Příspěvek od macikcz »

Hoj, trochu to tu oživím, mám g4 1.6 77kW a dělá mi to sámé, zhruba kolem 2300 ot/min. Dost nepříjemné, ale v jiných otáčkách v pohodě a když auto stojí, motor ani není slyšet, skoro. Výfuk jsem řešil jako první, byl trošku uvolněný - zavařeno, nikde neklepe, všude gumy, v pohodě. Drátěnka na vlnovci je trošinku rotrhlá, ale prý to ještě něco snese. Hned při odjezdu z bazaru začalo auto dost cukat při rozjíždění a vůbec nejelo - podívám se na motor a vidím jak třetí svíčka hází jiskru na kostru (asi jim to tam dýl stálo) - kontakty očištěny, káblík od svíčky zaizolován a zase jezdím v pohodě, až na ten zvuk. Jinak mám v tom plyn Tartarini, ale to s tím nebude souviset. Tak nevím jestli jít po svíčkách a těch káblikách, jak jsem se tu dočet a nebo řešit vlnovec..?? Silentbloky na motoru si myslím, že to nebudou..

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nepříjemný zvuk při určitých otáčkách 1,4 - 16v

Příspěvek od xerxes »

vzpoměl jsi tu vlnovec ten to muže být z cela určitě

Uživatelský avatar
macikcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 12.10.2012 20:28

Re: Nepříjemný zvuk při určitých otáčkách 1,4 - 16v

Příspěvek od macikcz »

asi zkusím ten mno..

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nepříjemný zvuk při určitých otáčkách 1,4 - 16v

Příspěvek od xerxes »

uchem bys měl uslyšet jak z něho vrči

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nepříjemný zvuk při určitých otáčkách 1,4 - 16v

Příspěvek od majrek001 »

macikcz: a jezdíš na N95 nebo N98.. protože dokud jsem jezdil na natural 95 tak mi to taky klepalo vždycky něco kolem 2000 a kolem 4000 ot/min (ten zvuk bych popsal jako by poskakovala podložka na šroubu takové zvonění) takže to buď klepou ventily nebo něco v motoru nevím, somžřejmě výfuk a všechno bylo vpořádku.. po přechodu na N98 se motor sklidnil a všechno klepání přestalo
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
macikcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 12.10.2012 20:28

Re: Nepříjemný zvuk při určitých otáčkách 1,4 - 16v

Příspěvek od macikcz »

majrek001: Jezdím na n95, ale není to zvuk klepání, žádné zvonění jak popisuješ. Prostě takové kovové drnčení do kastle, volantu při cca 2100-2400 ot, při jiných ani nevím, že motor běží. Jakoby výfuk, ale ten je v cajku, možná ještě ten vlnovec, pochybuju, že by takový zvuk způsobovaly svíčky/kabely.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“