Přehřívání motoru !!!

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání motoru !!!

Příspěvek od maku »

Co vsechno ti na motoru delal? A pokud to opravdu udelal?
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
newman9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 23.05.2009 12:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání motoru !!!

Příspěvek od newman9 »

Měnil gufera na ventilech a zdvihátka. vymontované mi ukazoval, ale protože jsem laik nevím jestli no nevytáhl někde ze šuplíku. Asi měsíc to jezdilo, pak se to začlo vařit, tak vyměnil čidlo. Po výměně se to naopak nezahřívalo vůbec, tak vyměnil termostat. Po výměně se to zase začlo vařit, ted jezdím bez termostatu ten mám v přístrojovce. A ve finále mi řekl že má podezření na těsnění pod hlavou nebo prasklou hlavu.
VW GOLF 1.4 16V

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání motoru !!!

Příspěvek od maku »

Covece co to je za mechanika jak tipuje zavady? Kazdopadne pokud ti delal co pises tak ti to zdrbal on a ad ti vymeni to testeni za nove a co olej nemizi nebo voda nemizi?
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
newman9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 23.05.2009 12:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání motoru !!!

Příspěvek od newman9 »

Do doby než se to začalo poprvé vařit tak nezmizla ani kapka vody, jinak to žralo olej proto se měnily gufera a zdvihátka. Kontroloval jsem olej minuly tyden a nezdalo se mi ze by nějak ubylo. Voda nevim ted radeji nejezdim bez termostatu, ale dolil jsem po rysku, tak projedu a uvidím.
VW GOLF 1.4 16V

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání motoru !!!

Příspěvek od maku »

Podivej se jestli nepribyva oleje jak ubude vody.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
newman9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 23.05.2009 12:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání motoru !!!

Příspěvek od newman9 »

Tak jsem to projel, vody neubylo ani oleje nepřibylo.
VW GOLF 1.4 16V

Uživatelský avatar
Mira 1.4 16v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.04.2012 15:41
Bydliště: Litoměřice

Re: Přehřívání motoru !!!

Příspěvek od Mira 1.4 16v »

Ahoj zrovna řeším stejný problém a nevím co s tím.Zkoušel jsem už tři termostaty,Wahler,febi a neznačkový.Zkusil jsem i termostat z renaultu 5,to je termostat jen do hadice nepotřebuje žádnou krabičku.Doma sem ho vyzkoušel a otevíral jak má ale když sem to namontoval do auta tak nic,hadice v které je termostat je stále studená,takže voda pořád koluje jen v malém oběhu.Zajímavé,že ručička ukazuje 90 ale přitom cinkají ventily a topení mi normálně topí.Když vyndám termostat,tak se motor klasicky zahřeje jen když stojím a pak když jedu tak teplota klesá.Už se v tom hrabu několik dní ale nemůžu na to přijít.Vodní pumpa s rozvody nová,dělalo to i u staré pumpy,takže v pumpě to nebude.Je tedy možné to těsnění pod hlavou?voda mi neubýva a olej to žere ale to je klasika u téhle motorizace.Nebo chladič?ten sem ale profukoval a i kdyby byl ucpaný tek termostat se stejně i tak má spustit si myslím.Tak poradtě prosím.Přijde mi jako by šla k termostatu málo ohřátá voda,jinak si to logicky neumím vysvětlil.Co myslíte?

Uživatelský avatar
Mira 1.4 16v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.04.2012 15:41
Bydliště: Litoměřice

Re: Přehřívání motoru !!!

Příspěvek od Mira 1.4 16v »

Jěště mě napadá,jestli to nemuže být někde trochu ucpané,vzadu za motor co vede roura od vodní pumpy.Takže mi to zítra asi nedá a rozeberu to.Nemá stím někdo zkušenost.Za motorem je vlastně tato trubka viz foto.Vím jak je to přidělané ke skříni termostatu ale nevím jak je to udělané na druhé straně u té vodní pumpy,jak to tam drží a jestli tam vubec půjde něco vyčistit...........
Přílohy
123895429968.jpg
123895429968.jpg (9.22 KiB) Zobrazeno 1561 x

čučkin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 18.10.2012 18:47

Re: Přehřívání motoru !!!

Příspěvek od čučkin »

čau, podle budíku co vidím a co píšete, myslím, že máš v háji termostat. vyzkoušej to abys nemusel stát 10min tak jeď do kopečka nebo po rovince v cca 2500 otáček a uvidíš, zda se budík vyšplhá na 90 pokud ano tak pak jeť normálně a uvidíš co se stane, jak půjde dolu tak je v háji termostat

Uživatelský avatar
newman9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 23.05.2009 12:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání motoru !!!

Příspěvek od newman9 »

Koho myslíš? Čučkin
VW GOLF 1.4 16V

Uživatelský avatar
Mira 1.4 16v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.04.2012 15:41
Bydliště: Litoměřice

Re: Přehřívání motoru !!!

Příspěvek od Mira 1.4 16v »

Zdravím,zjistil jsi něco nového Newman9?mě tak furt napadá,jestli to nebude fouklé těsnění pod hlavou,olej ani voda sice nemizí ani nemusí.Vodní pumpou to nebude.Tak dnes udělám ten testík.Nádržku naplním až po okraj a nechám motor vrčet chvíli,jestli to bude těsnění měla by být voda vytlačena a tím pádem po vypnutí motoru už by neměla být nádržka úplně plná

Uživatelský avatar
newman9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 23.05.2009 12:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání motoru !!!

Příspěvek od newman9 »

Čau, nezjistil jsem nic. jsem v tomhle laik takže spíše sbírám informace. I když bych nejraději se v tom povrtal, ale newím jak by to dopadlo. Nemám k tomu zázemí a tak.
Vyzkoušej to s tou vodou, napiš jak to dopadlo. Když tak zkusím taky.
VW GOLF 1.4 16V

Uživatelský avatar
Mira 1.4 16v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.04.2012 15:41
Bydliště: Litoměřice

Re: Přehřívání motoru !!!

Příspěvek od Mira 1.4 16v »

No taky nejsem žádný mechanik ale na tomhle autě se to učím.Už jsem na tom dělal dost věci,každou chvíli něco až mě to štve ale zase to prodat by se mi to nevyplatilo.Pravě prolezl jsem celé chlazení všechny trubky,chladič a nikde ucpáno,skřín termostatu venku,ta je taky v pohodě,takže se bojím,že to bude těsnění pod hlavou.A dávat těd 7.tis za výměnu se mi momentálně dávat nechce

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívání motoru !!!

Příspěvek od maku »

Sorry za OT, ale tech 7tis to je cena i znovou hlavou nebo to jsou ceny vymeny tesneni pod hlavu uvas 8O
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
Mira 1.4 16v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.04.2012 15:41
Bydliště: Litoměřice

Re: Přehřívání motoru !!!

Příspěvek od Mira 1.4 16v »

Nezkoušel jsem obejít všechny servisy tady což bych ještě udělal předtím,v té ceně je i nový olej.A kolik u vás za to chtějí?....Tak jsem se k tomu dnes nedostal Newman9,snad zítra to zkusím........Zatím sem to na autě vyřešil,nepřehřívá se to a ani není studený,trochu jsem upravil termostat,mám těd provozní teplotu 80stupňů.Je to dočasné řešení abych abych mohl hledat chybu a jezdit

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“