Nejdou povolit svíčky +kryt motoru 1,6 16V

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Nejdou povolit svíčky +kryt motoru 1,6 16V

Příspěvek od Sonny »

Zdarec,
mám pár dotazů...
1)nevíte jak povolit svíčky?.chtěl jsem vyměnit svíčky a tři nejdou dolů.nechtěl jsem použít sílu protože mám strach že to můžu poškodit,je tam hliník že?? něco tam nastříkat na povolení??

2)mám prasklé uchycení krytu.jde objednat jen čast tam kde je to prasklý?? jak je to drahý??je na tom číslo 036 129 607 BE viz.foto

3)klapka je trochu od oleje,značí to něco?? nebo je to normální?? viz.foto

Díky :wink:
Přílohy
DSC_0687.jpg
DSC_0689.jpg

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Nejdou povolit svíčky +kryt motoru 1,6 16V

Příspěvek od marfy8 »

Zkus vytáhnout svíce při teplém motoru - kdyby se ti to náhodou povedlo a dával tam nové tak je neutahuj na fest. Počkej až motor schladne a pak je s citem dotáhni.
Jinak klapka není trochu ale dost, myslím že to je "normální" že se takhle zasírá :) - vymontovat vyčistit a pokud můžeš základní nastavení.

čučkin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 18.10.2012 18:47

Re: Nejdou povolit svíčky +kryt motoru 1,6 16V

Příspěvek od čučkin »

zdarec, ano jak ti psal kolega předemnou zahřej motor, pak je určitě vyšroubuješ. nechej schládnout a dej nové. ta klapa dle fotky je opravdu dost zasraná, vyčistí ji, pokud neodpojíš konektor, nemusíš dělat nové základní nastavení. zkus sledovat spotřebu oleje, motory 16v nějak po 120000km začnou brát olej takže buď dolívat nebo udělat hlavu ten díl co potřebuješ zkus někde ve značce řeknou ti, zda jde koupit nebo vrakáč

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Nejdou povolit svíčky +kryt motoru 1,6 16V

Příspěvek od Sonny »

čučkin píše:zdarec, ano jak ti psal kolega předemnou zahřej motor, pak je určitě vyšroubuješ. nechej schládnout a dej nové. ta klapa dle fotky je opravdu dost zasraná, vyčistí ji, pokud neodpojíš konektor, nemusíš dělat nové základní nastavení. zkus sledovat spotřebu oleje, motory 16v nějak po 120000km začnou brát olej takže buď dolívat nebo udělat hlavu ten díl co potřebuješ zkus někde ve značce řeknou ti, zda jde koupit nebo vrakáč
Ok.zkusím zahřát a povolit.

Jinak k té klapce...Slyšel jsem názor,že je občas normální že občas olej foukne do sání.a názor že pokud je klapka od oleje,tak motor je nad hrobem a žere olej!!
Ale mě to olej vůbec nežere :lol: tak babo raď!
A má to na něco vliv když je takto od oleje?? Motor je bez kolísání,výkon to má asi ten co má mít,jen někdy nechytne hned na drc,proto ty svíčky.Jinak dnes spotřeba 5,5L (do 100km/h) na N98.

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: Nejdou povolit svíčky +kryt motoru 1,6 16V

Příspěvek od Kubos32 »

k te klapce ja mam sice 1.4 ale je to totež klapku jsem mel zasranou jak prase zaslepil jsem EGR ventil a tet je klapka čista , jenže u 1.6 už je elektronicke egr takže tam to bude hlasit chybu
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou povolit svíčky +kryt motoru 1,6 16V

Příspěvek od morlog »

to ano zahrej motor ale kdyz jenom budes tlacit tak ti to moc nepomuze musis trhnout a bude totak jsem povoloval svicky a myslel jsem si ze uz je nevindam

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Nejdou povolit svíčky +kryt motoru 1,6 16V

Příspěvek od tomakecTD »

Je to kus od kusu. Já mám najeto 212tis a mám původní převodovku a ještě mi ani nežere olej .... Ale čekám brzo nějakou zradu :pleasantry:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Ondra A.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 05.02.2012 20:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou povolit svíčky +kryt motoru 1,6 16V

Příspěvek od Ondra A. »

Klapka se zamastí od oleje protože je tam nad ní vyveden výdech z klikové skříně :P
Diagnostika na Praze 6 a okolí pro VW club

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“