SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Valasek_P
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.09.2011 16:19

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od Valasek_P »

Určitě jsem je dal stejně - pravé doprava a levé doleva
:blush:

Valasek_P
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.09.2011 16:19

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od Valasek_P »

Tak tady dělám chytrého a oprava motorku byla na ... (za tečky si dosaďte např. 30 dnů - po měsíci přestalo fungovat jedno světlo a chvíli potom druhé).
To mi dalo příležitost se v tom zase hrabat a teď můžu předhodit nejpravděpodobnějšího pachatele rozstřelených IO: komutátor motorku !
Image1.jpg
http://www.edisk.cz/stahni/24711/Image1 ... .64KB.html
Image2.jpg
http://www.edisk.cz/stahni/61123/Image2 ... .63KB.html

Na obrázcích je vidět, že když se sjedou uhlíky (pardon, kartáče) pod určitou mez, změní se úhel kontaktů a ty jsou při zastavení rotoru ve vhodné poloze zkratovány přes kontakt na rotoru, IO potom sepne do zkratu a odejde do křemíkového nebe.
Ovšem jedna zodpovězená otázka dává hned další - dá se tohle nějak opravit? Sehnat kartáčky, samotný motorek?
Jedno řešení mě hned napadá - přihnout kontakty, ale jaká bude životnost?

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od abeljozef »

Nevymyslat blbosti z opravovanim a milion krat to rozoberat (pricom za kazdym sa musia znova nastavovat svetla ze ano) a kupit nove.

Toto uz je fakt diagnoza.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od smolda »

Myslíš Jožko něco ve smyslu "materiál pro Chocholouška"? :laugh:
Ber to ale tak, že kdo si hraje, nezlobí. :laugh:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Valasek_P
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.09.2011 16:19

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od Valasek_P »

Omlouvám se, už to nikdy neudělám

biggboss77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.10.2012 18:54

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od biggboss77 »

Zdravím , sháním na sharana ovládaní předních světel na 99 nevím kde jí sehnat nevíte kde jí seženu ?

johnxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.10.2014 11:03
Bydliště: Vysočina

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od johnxx »

Hlásím se taky do klubu, Sharan II, xenony. Nefunguje naklapeni. Po zapnuti svetel proti garazi se xenony rozsviti, jedou nahoru,dolu. Za tmy jsou hodne tlumeny ze nic nevidim. Dnes jsem byl pod autem, nasel jsem cidlo naklapeni na zadni naprave, tycka utrzena, zkouseli jsme hybat cidlem, jestli se budou naklapet pri zatizeni a ono nic. Nove cidlo je docela drahe, nejake tipy? na Vagu jsem jeste nebyl.
VW Sharan - 1,9 -TDI 96 KW PD ASZ r.v. 2005

Rekreace a ubytování na Vysočině, v soukromí na samotě u lesa, více na www.rekreacenavysocine.cz
http://www.kupledku.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - eshop s LED osvětlením

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od michall »

VAG je základ, bez toho se některé závady hledají dost těžko. a čidlo, pokud bude KO, zkus bazarníky.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od michall »

Tester, zkušební přípravek, ... Pokud máte venku servo naklápění a chcete ho vyzkoušet, stačí pár šuplíkových součástek. Vlevo je zjednodušené schéma toho, co je v autě. Trimr se ale neotáčí v celé dráze, ale jen v části. Krajní polohy mimo meze by mohly způsobit poškození serva. Vpravo upravené schéma, kde se trimr může otáčet od kraje do kraje a nic se nestane. Při zkoušení je nanejvýš vhodné napájení zdrojem s proudovou pojistkou nebo alespoň vřadit do napájení pojistku cca 200mA. A pak už můžete vesele zkoušet. Mechanismus serva by se měl pohybovat přiměřeně tiše a plynule bez zadrhávání, vrčení, skřípání, ... Podle typu (zkoušel jsem dva) má pohyb serva určité zpoždění oproti pohybu trimru. Sice to není "profi" přípravek a v podstatě jen otestuje funkčnost motoru a polohy, ale pro představu to stačí. Profíci pak hned koupí jiný a vymění ho.
Přílohy
tester naklápění světel.jpg
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

luboseat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 26.01.2014 00:08

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od luboseat »

johnxx píše:. Za tmy jsou hodne tlumeny ze nic nevidim.
to ze su tlmene a slabo svietia budu mat za následok zhorene paraboly - budto nove svetla alebo repas paraboly.. mal som podobný problém a vyriešilo sa to vymenou repasovaných parabol

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od lubos1947 »

Jestli Ti málo svítí zkus změřit kolik proudu jde na žárovky ve světlech. Měl jsem to podobné na Ventu ,šlo tam jenom 9,5V Jednak tam byly poměrně slabé dráty a hromada spojů kde byly ztráty. Natáhl jsem nové dráty bez různých spojů a silnější a světla krásně svítily
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od michall »

Změňte vlákno, tady se řeší naklápění světel a motorky, nikoli svítivost světlometů
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od widle »

já mám jiný problém...autíčko mělo nehodu, nic velkého, dávali mi nové světlo, a když už bylo nové levé, koupil jsem i pravé, cena 1440, což je lidovka...no joo, vše krásné, ale nejde mi naklápění ani u jednoho. Připojil jsem staré světlo a taky nešlo, vyměnil jsem ovladač světel v palubce, včetně ovládání naklápění a....furt nic...poraďte, na co se zaměřit, co proměřit (hlavně jak a čím), či je na to nějaká pojistka....mám auto rok a do doby před nehodou jsem neměl potřebu naklápět, takže o funkčnosti před nehodou nemám ponětí...díky za rady
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od michall »

A motorky naklápění fungujou? Pár postů zpět je "testítko", zkoušeno teda na dvojkovém modelu, ale mohlo by to být stejné.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: naklápění světel, motorky naklápění

Příspěvek od widle »

jsou nove,tak snad by mely
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“