MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od patper »

Tak po tobe bych chtel delat motor,pokud vsude cpes "tmel" :roll:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od Marek77 »

Asi opravdu neumíš číst!!!

Ten tmel je základním náhradním dílem od výrobce motorů VW. Dává se tam úplně běžně, přečti si dílenskou dokumentaci. Není to tuhý tmel, ale trvale mazlavý, vypadá jako vazelína, má tmavě modrou barvu a nic nikde nelepí, pouze dotěsňuje. Dá se otřít hadrem i po několika letech od aplikace.

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od patper »

:laugh: Jo, je to parada :arrow: misto, dat nove tesneni, to opatlt ,nejlepe ze vsech stran ,zazracnym "tmelem" :roll:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od Marek77 »

Nene, opět se pleteš. Ten tmel se přidává k dotěsnění na nové těsnění. Například motory 1,9D řady A3 se takto dotěsňovaly na víku ventilů naprosto standardně, protože jinak to slintalo (a kdybys dal nové těsnění třeba od boha, nebyla šance to utěsnit).

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od patper »

Asi jses fakt nechapavej :roll: Nebo to uz nehul :!:

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od Marek77 »

Nesnáším silikon na motoru - úplně jdu do vrtule, když něco takového vidím. To často řeší ti, kterým je zatěžko koupit nové těsnění - tak to opatlají červeným silikonem a myslí si, že je všechno v cajku. Ale o tom jsem tu nepsal ani slovo - prostě budeš muset přijmout jako fakt, že existuje originální (s číslem ETKA) utěsňovací tmel tmavě modré barvy, kterým se dostěsňuje nové těsnění na motorech VW - nejčastěji víka ventilů. Mám ho doma v ponku - ještě mi ho trochu zbylo z doby, kdy jsem pracoval na servisu Škoda. Že takový způsob oprav motorů neznáš, ještě neznamená, že neexistuje.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od M@rty74 »

Pánové.... Pánové... Pánové.. Zmírněte vášně prosím.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od smolda »

Kdepak, silikon jen do koz... :laugh: a né do motoru. :baseball:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od Marek77 »

Na můj vkus jsou ty kozy takový moc trčící do prostoru, ale proti gustu..... :-D

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od smolda »

No vidíš, tomuhle například rozumíš a dobře se v tom orientuješ :good:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od Marek77 »

Nicméně osobní zkušenost nemám (a docela mě to mrzí...) :-).

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od 11mAjA11 »

Marek77 píše:Nesnáším silikon na motoru - úplně jdu do vrtule, když něco takového vidím. To často řeší ti, kterým je zatěžko koupit nové těsnění - tak to opatlají červeným silikonem a myslí si, že je všechno v cajku. Ale o tom jsem tu nepsal ani slovo - prostě budeš muset přijmout jako fakt, že existuje originální (s číslem ETKA) utěsňovací tmel tmavě modré barvy, kterým se dostěsňuje nové těsnění na motorech VW - nejčastěji víka ventilů. Mám ho doma v ponku - ještě mi ho trochu zbylo z doby, kdy jsem pracoval na servisu Škoda. Že takový způsob oprav motorů neznáš, ještě neznamená, že neexistuje.
Souhlasím, mám ho taky, smrdí to jako Kanagom, ale je to skutečně tesnící tmel, který nikdy nezatvrdne..
Měli sme ho od Bernera nebo Wuřta, teď už si nevzpomenu - černý obal s fialovým pruhem tuším..
Dávala se mikro vrstvička a bylo to naprosto vynikající , nikdy nic neteklo a nevytlačovalo se nikam do prostoru..

A s tím ventil víkem je to naprostá pravda...
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od M@rty74 »

Mě z pod víka ventilů leze cosi tmavě červeného, ale zatím jsem nenašel dost odvahy to ochutnat, tak nevím jestli je to sladké, slané, pálivé nebo měkké či tvrdé :laugh:

P.S. Podle servisní historie z ELSA WIN to dělal značkový servis kdesi na seweru
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od abeljozef »

Az na to ze pri PD ckach sa tesnenie veka ventilov netmeli nove ani stare. Tmelia sa len 4 male body pri zhyboch.

A ak sa toho chyti magor bez momentaku tak to vacsinou vzdy pos..... a potom tmeli vsetko ako besny. A vo tom to je.

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: MOTOR, OLEJ: únik motorového oleje

Příspěvek od 007houmr »

Tak mě to nedalo a zkusil jsem se zeptat přímo ve VW, protože to mám hned za barkem. Chtěl jsem si objednat ten tmel, na což jsem byl dotázán, na co ho potřebuji. Když jsem si vylil srdíčko, tak mě bylo doporučeno koupit celé víko i s těsněním. Prý je to vyzkoušené a přetěsňovat staré je prý zbytečná práce. Prý kvůli tomu ani to těsnění nedodávají samostatně, protože v 99% je chyba na víku, že někde nedoléhá. Nové víko kolem 3000,- Kč.
To je šílený, nechápu, k čemu tedy mají servisní postup, kde a jak přidat tmel a pořadí utahovaných šroubů. Jasně, že tímto způsobem se instaluje nové víko, ale proč by to nemělo fungovat u stávajícího s novým těsněním. Nevěřím tomu, že se to nedá utěsnit. K čemu by se tedy vyráběly ty těsnění, ikdyž né originál. Věřím, že je vás víc, kdo už víko přetěsňovali a úspěšně. Snad se mě to taky povede, 3 litry vyhodit za nové, to vážně nehodlám!
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“