VYVAŽOVÁKY! !!!!!

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Prochy01 »

Hondza: to mas fuk, takový auta určitě jsou, někdo jezdí hodně a už jsem i viděl inzeráty, že se prodávají kolem 300tis. Můj znamej jezdí kolem 90tis ročně - je teda skoro pořád na cestě, no a ten auto vůbec neřeší, teda jen když mu mají koupit nový a je tam něco co neví co znamená :-) má pomalu každý dva roky nový auto :-)

Jenže tyhle lidi na webu věci kolem auta neřeší :-) takže mas pravdu v tom, že tady na fóru takových aut asi moc nebude.

Zkušenosti s tím by mohl mít Sharing4x4, který to opravuje, tak mu těch 300 tis věřím a budu ještě nějakou dobu v klidu. Říkal jsem si, že pak někdy udělám preventivní výměnu, až budu dělat rozvody. Jinak CR naštěstí ma spoustu dřívějších bolestí vychytanejch :-)
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Lada.s »

Našel jsem jedno video pro ty kteří třeba přesně neví o co se jedná

http://www.youtube.com/watch?v=cRPMNu6nILo

Moojay
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 10.05.2009 12:20
Bydliště: Praha

VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Moojay »

Podle videa to vypada na problem sestihranu a ne jeho ulozeni. Kolik stoji ten sestihran?

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Sullaco »

Nějak nerozumim co se tu furt řeší. Už nějakou dobu je známo, že problémem není šestihran ale vyvažovák samotný, neboť je v něm větší díra a šestihran se v něm vyklá. Navíc materiál vyvažovánku není nic extra. Co se týká šestihranu stojí cca 100,-Kč a jeho výměnou pouze nepatrně oddálíš, to, že se ti vymele díra ve vyvažováku.

Moojay
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 10.05.2009 12:20
Bydliště: Praha

VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Moojay »

Ahoj, tak jak uz se ti podarilo zmerit tvrdost vyvazovaku? Bez toho je to cele mereni tak trochu neuplne slusne receno :)

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Sullaco »

Uff kdybyste poradne cetli... Zalisovava tam vlozku z tvrdokovu ve ktere je dira presne na sestihran.

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od sharik4x4 »

Vyvažovák jsem ještě na tvrdost nezměřil.Musel bych ho rozříznout vejpůl a měřit uvnitř.Kvtomu potřebuji nějaký vadný,který ale nemám.Nebudu ničit vyvažovák který se dá opravit a použít ,to je blbost.Jinak tvrdost uvnitř odhaduji ,jelikož při odvrtání to tam zajelo jak pomásle.Takže tvrdost nic moc.Ale něco vymyslíl jak to změřit,teď přes zimu bude víc času s tomu věnovat. :D
Jinak CR mají tyčku delší na 100mm až od roku 9/2009,takže první mají krátku.
Naposledy upravil(a) sharik4x4 dne 16.02.2014 22:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Prochy01 »

To Sharik4x4: tos me moc nepotesil... Říkal jsem si, že u CR do rozvodů ve 180 je to Ok, když je tam delší tyčka a cca 300tkm daleko, ale když mám 3/2009, tak teď koukám, že na tom v tomhle ohledu budu stejně jako 2.0TDi PD :-/

No bude to muset vydržet do výměny oleje a pak te nejspíš navstivim :-D
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Benetty »

Prochy01 píše:To Sharik4x4: tos me moc nepotesil... Říkal jsem si, že u CR do rozvodů ve 180 je to Ok, když je tam delší tyčka a cca 300tkm daleko, ale když mám 3/2009, tak teď koukám, že na tom v tomhle ohledu budu stejně jako 2.0TDi PD :-/

No bude to muset vydržet do výměny oleje a pak te nejspíš navstivim :-D
No to jsem si říkal taky, a zesr.alo se to fakt moc výhodně a pak auto stálo 2,5 měsíce, moc pěkná investice. Ve VW ti to pak za kilo (hundert tausend kronen) opraví, ha ha 8O

Uživatelský avatar
Hondza
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 23.02.2012 16:10
Bydliště: Praha

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Hondza »

Benetty píše:
Prochy01 píše:To Sharik4x4: tos me moc nepotesil... Říkal jsem si, že u CR do rozvodů ve 180 je to Ok, když je tam delší tyčka a cca 300tkm daleko, ale když mám 3/2009, tak teď koukám, že na tom v tomhle ohledu budu stejně jako 2.0TDi PD :-/

No bude to muset vydržet do výměny oleje a pak te nejspíš navstivim :-D
No to jsem si říkal taky, a zesr.alo se to fakt moc výhodně a pak auto stálo 2,5 měsíce, moc pěkná investice. Ve VW ti to pak za kilo (hundert tausend kronen) opraví, ha ha 8O
Ale ty máš BMP, ne??? Takže to je jasné... a stále tu není nikdo s protočením u CR... :wink:
Passat Variant Highline 3C 2009, 103KW TDI CR
====!!!Můj pašík!!!====

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Prochy01 »

Chlapi nestraste, do rozvodů to musí vydržet, budu je dělat dřív než ve 180tkm.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Hack
Pilot
Pilot
Příspěvky: 720
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třinec (republica banana)

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Hack »

No nevim,ja jsem mel novou hřidelku a vydrzelo to 6000km a na maxidotu blink Nizky tlak oleje,a jak si to sines 130 a mas hned zastavit.Tak to moc nejde. :?

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Lada.s »

...je to prostě časovaná bomba, která většinou "vybuchne" zrovna v ten nejhorší moment (na dovolené, daleko od domova atd). Takže další náklady a starosti s odtahem atd.
Chápu že pro někoho to může být otrava se začít vrtat v něčem co zatím "funguje", ale následné patálie po protočení jsou mnohem horší... :wink:

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Benetty »

To Hack: to máš pravdu, většinou se to stane tak, že hned nesáhneš po klíči a vyrveš jej ze spínačky a pak je hned turbo kaput
To Hondza: No myslím, že Sullaco tu psal o nějakém autě CR při 90 tkm, ale to nevím přesně. Stejně si myslím, že prevence za nějakých 7 tkč (olej, vyvážovák, rozv.řemen) je na místě, nevím no....


Já ti nevím, asi bych s tímhle autem na dovolenou do Chorvatska nebo Itálie ani nejel a už jsem to tu psal někdy před rokem - nedělal bych nic jiného než myslel na to jak daleko od domova to klekne a kolik mě to bude stát (kolik by asi tak mohl stát odtah ze Splitu, že????). Najezdil jsem 50 tkm a 2x KO (1x EGR během 300 km a vyvažovák na fleku samozřejmě)

Uživatelský avatar
Hack
Pilot
Pilot
Příspěvky: 720
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třinec (republica banana)

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Hack »

To Benetty:
Jo je to uplne presne.!Mam fakt strach nekam dale jet.Uz jsem zustal viset z vadnym cerpadlem,pak zase vyvyzovaky,taky jsem uz zustal viset se zamkem rizeni,jeste cekam kdy prdne dvouhmota.Je to pekny auto ale uz mu vubec neverim.
Co se tyka vyvazovaku:Kdyz si uvedomim a spocitam,co jsem vrazil cypovin do doho auta,tak kdybych to byl vedel,tak prvni vec co udelam je ze toto necham opravit.Fakt daval jsem vypinace z Cc,intros z CC,lampicky na nohy,ambient,atd,atd.Jen na chromy na predni blinkry jsem vrazil pres skoro tolik co stoji uprava vyvazovaku.
A pritom to co je dulezite jsem neopravil.
Jo,jo,jak se riká:Jak jses starej,tak jses blbej!!!!
A pak sobota 3 hodiny odpoledne hyc jak krááva,ja v aute rodice 75let a v prdeli sveta 120km od baraku blink.Co pak?nervy v prdeli.Kdybych byl sam tak to nejak dam a necham odtahnout domu.Ale jeste mam tu slavnou mobilitu vozu.Do 20minut odtah do Olomouce,tam jsem dostal novou octu a jel jsem domu.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“