tlumice nebo co?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
haikee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 211
Registrován: 24.07.2008 16:07
Bydliště: ČR

tlumice nebo co?

Příspěvek od haikee »

byl jsem na razovem testu tlumicu a tlumice jsou okolo 63 az 67 % mecvhanik rikal ze je to v pohode, na predku mam vymenene komplet vsechny ramena i gumy stabilizatoru ale i pres to se auto nechova jak by melo dostava hodne tupych narazu do spodku i pres prejezd retarderu nebo treba koleje tramvaje ci kdekoliv proste neni to jak by to melo byt auto se nechova tak presvedcive je takove rozhoupane. cim to muze byt? jeste nejake jine veci? horni ulozeni tlumicu? nebo nejake cepy? moc se v tom nevyznam a uz me to vadi auto komfortni ale todle je des.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: tlumice nebo co?

Příspěvek od majkl1 »

Mrkni i na silentbloky nápravnice. Rány může způsobovat i "utržený" motor nebo převodovka. Tlaky v gumách máš dobrý? Co máš za gumy?
Horní uložení bývá též častou příčinou hluku.
Geometrie je OK?
Značka tlumičů?
:roll: :roll: :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
haikee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 211
Registrován: 24.07.2008 16:07
Bydliště: ČR

Re: tlumice nebo co?

Příspěvek od haikee »

majkl1 píše:Mrkni i na silentbloky nápravnice. Rány může způsobovat i "utržený" motor nebo převodovka. Tlaky v gumách máš dobrý? Co máš za gumy?
Horní uložení bývá též častou příčinou hluku.
Geometrie je OK?
Značka tlumičů?
:roll: :roll: :roll:
znacka tlumicu original najeto na nich cca 150 tisic byl tam predtim supersport snizeny potom ta vymena komplet sady ramen. gumy mam letos nove michelin hp premacy 205,55,R16 geometrie se delal po tech ramenech cca dva mesice zpet je ok. na horni ulozeno me prave napadlo to necham asi zkontrolovat. co se tyce motoru nebo prevodovky musel bych s tim do servisu sam to nezkontroluju ale aspon vim co jim mam rict at se na vse podivaji s cim by to mohlo souviset proste to auto neni vubec komfortni je to jako zebrinak:(

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: tlumice nebo co?

Příspěvek od majkl1 »

Mě právě celkem dost značné rány způsoboval utržený silentblok na převodovce (pravý) a taky jsem dlouhou dobu myslel, že je něco s nápravou. Co já toho rozdělal a povyměňoval :roll: Na STK na myskách jsem byl a nic. V servisu na velkým heveru s velkou montpákou a nic. Na testech tlumičů - nic. Až jsem si všiml, že mi chybí šroub na krytu převodovky a jak jsem to odstraňoval, tak jsem náhodou objevil ten silentblok. Na první pohled vypadal OK, ale když jsem rafnul za převodovku tak si cvakla o nápravnici a bylo to jasný. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: tlumice nebo co?

Příspěvek od TDI 4MOTION »

Tlumice muzes mit nove a v poho a jak jsou na tom pruziny?Muze byt praskla nebo uz vychozena nikdo je nemeni pokud nedava nejake snizene,ale ty origo kazdy kasle jen tlumice a je to.Ja sem vymenil origo tlumice a ve predu i pruziny a muzu ti rict,ze houpavost vozu se rapidne snizila.Aspon ty predni pera zkus vymenit precejenom je tam motor,ktery sam o sobe je tezky a jeste pri brzdeni na to pusobi jeste veci sila.A pokud maji pera najeto 200.000-300.000km tak je urcite po nich.Nevim jak si na tom s autem ty zda jsi prvni majitel atd.
vé-šestka

Uživatelský avatar
haikee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 211
Registrován: 24.07.2008 16:07
Bydliště: ČR

Re: tlumice nebo co?

Příspěvek od haikee »

TDI 4MOTION píše:Tlumice muzes mit nove a v poho a jak jsou na tom pruziny?Muze byt praskla nebo uz vychozena nikdo je nemeni pokud nedava nejake snizene,ale ty origo kazdy kasle jen tlumice a je to.Ja sem vymenil origo tlumice a ve predu i pruziny a muzu ti rict,ze houpavost vozu se rapidne snizila.Aspon ty predni pera zkus vymenit precejenom je tam motor,ktery sam o sobe je tezky a jeste pri brzdeni na to pusobi jeste veci sila.A pokud maji pera najeto 200.000-300.000km tak je urcite po nich.Nevim jak si na tom s autem ty zda jsi prvni majitel atd.
tlumice maji najeto cca 150 000 viz psano vise, ja nechci bezhlave vymenovat veci a zkouset jestli to nahodou neni tim nebo tim chtel jsme poradit cim by to asi mohlo byt. Pristi tyden zajedu do servisu a necham vse zkontrolovat co se tyce toho motoru prevodovky ulozeni i tlumicu zda neni neco v neporadku. Jsem druhy majitel predtim byl majitel rodinny prislusnik v nemecku.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: tlumice nebo co?

Příspěvek od majkl1 »

A myslíš, že u rodinného příslušníka se silentbloky či jiné díly neopotřebovávají? :P
Houpání auta může způsobovat snad jen špatné či podhuštěné obutí, špatná geometrie, opotřebené tlumiče, či zlomený nebo unavený stabilizátor. Možná i něco dalšího, ale nic mě nenapadá. A 63% tlumič nebude asi zrovna v superstavu. :thk:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
haikee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 211
Registrován: 24.07.2008 16:07
Bydliště: ČR

Re: tlumice nebo co?

Příspěvek od haikee »

majkl1 píše:A myslíš, že u rodinného příslušníka se silentbloky či jiné díly neopotřebovávají? :P
Houpání auta může způsobovat snad jen špatné či podhuštěné obutí, špatná geometrie, opotřebené tlumiče, či zlomený nebo unavený stabilizátor. Možná i něco dalšího, ale nic mě nenapadá. A 63% tlumič nebude asi zrovna v superstavu. :thk:
ne nemyslel jsem to ze urodinneho prislusnika ne jen ze znam historii toho auta. To nerikam ze 63 procent je super stav jen v servisu rikali ze je to jeste v pohode ale taky je otazka jak moc je vypovidajici hodnota z toho testu. Stabilizatory jsou vsechny nove jak gumy na tycy tak C stabilizatory co jsou jako ramena. Gumy jsou v pohode jak jsem psal a nahusteno mam 2,2 vsude. Uvidime na co prijdou v servisu protoze takhle by se dalo polemizovat asi nadevsim:) kazdopadne dekuji za kazdou radu aspon vim cim natrknout servis n aco se podivat- nebo mate vyzkouseny servis v BRNE?

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: tlumice nebo co?

Příspěvek od Hudy »

Zdravím,asi před 2 měsíci dělali před Tescem ve Zlíně testy tlumičů na autách (Auto Kelly).Tak jsem tam jel to odskoušet a říkali mi že zadní jsou na 90 % v pohodě a že přední už jsou na hranici.Nevím jestli jim můžu věřit.Ale na druhou stranu když jedu po hnusný rozbitý silnici tak mi auto dá se říct plave ale dávám to za vinu i širokým kolům.Tak nevím.

Uživatelský avatar
haikee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 211
Registrován: 24.07.2008 16:07
Bydliště: ČR

Re: tlumice nebo co?

Příspěvek od haikee »

Hudy píše:Zdravím,asi před 2 měsíci dělali před Tescem ve Zlíně testy tlumičů na autách (Auto Kelly).Tak jsem tam jel to odskoušet a říkali mi že zadní jsou na 90 % v pohodě a že přední už jsou na hranici.Nevím jestli jim můžu věřit.Ale na druhou stranu když jedu po hnusný rozbitý silnici tak mi auto dá se říct plave ale dávám to za vinu i širokým kolům.Tak nevím.
tak vcera jsem byl v servisu na nic neprisli vsechny silentbloky v poradku jak motor tak prevodovka, ramena jsou taky v pohode kdyz jsou menena na jare, horni ulozeni tlumicu taky v pohode tlumice maji tech 63 procent tam bych videl slabe misto jinak nevim - proste auto citi kazdou ranu kazdy prejezd pres nerovnost - ale aspon mam nove cidlo teplomeru takze budik uz zase ukazuje:) ja se z toho ale asi zblaznim:)

DUB57
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 08.02.2011 08:18
Bydliště: Karlovy Vary

Re: tlumice nebo co?

Příspěvek od DUB57 »

Mám ten samý problém s klepáním od lehkých nerovností.Stačí jet tak 20 km po nějakých hrbolech co jsou pravidelně za sebou a klepe to jak blázen (jako od pravého předního kola).Byl jsem už ve dvou servisech na zvedáku a na nic se nepřišlo,jen že byl uvolněn kryt převodovky.Tem se přitáh ale žádná změna.Jediné co se nezkontrolovalo je horní uložení tlumiče.Už na to kašlu a jezdím.
VW Passat variant 1.9 TDI 96 KW 2003,VW Polo variant 1.9 SDI 1999,škoda 440 spartak 1957

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: tlumice nebo co?

Příspěvek od Teea »

Hele a kdyz to bylo v servise meli to rozcepovane nebo jen zkousely vule ? No ja jen ze mi taky takhle klepalo na mensich opakujicich se nerovnostech. A STK nic. montpaka nic. A az kdyz se to rozcepovalo spodni cepy v hajzlu.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: tlumice nebo co?

Příspěvek od xingisx »

hlavně už jsem tu někde četl o tom testu tlumičů. Nevím jak to kde probíhá, ale mám takový pocit, že mu taky řekli že jsou ještě ok a hle... sundal je a byly úplně KO

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: tlumice nebo co?

Příspěvek od klasek »

Hlavně test tlumičů je zavádějící. Když vezmeš nový auto, který má najeto 5km, tak ti test ukáže někdy 75% někdy třeba jen 65% na tlumičích.
Kolik máš najeto, píšeš, že tlumiče mají 150000km což není zrovna málo, ale kolik má auto celkově. Jak tu již někdo psal, můžou to být i pružiny. Bohužel u těchto zvuků atd na passatech se to nedá na 100% vždy říct, je to tohle.... je to laborace a každej kdo má pašíka a prošel si tím, ti to potvrdí. Nikdo nechce bezhlavě vyměňovat, ale když už nemáš možnost, nic to nezbyde.

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: tlumice nebo co?

Příspěvek od xingisx »

Naprosto souhlasím

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“