VYVAŽOVÁKY! !!!!!

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
JEYCOM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 03.03.2012 10:48

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od JEYCOM »

Mám dotaz: Když se ta hřídel protočí, chápu, že je potřeba ihned zastavit. Jenže než se rozsvítí kontrolka oleje, tak zřejmě ujedu ještě pár kilometrů. Jakým způsobem se dá tato doba mezi protočením a rozsvěcením kontrolky (a tedy i zničením turba) zjistit? Je možné dle ukazetele teploty oleje na MFD? Nebo nějak jinak?

Díky
Passat Alltrack B8_2016
Passat Alltrack B7_2014
Passat variant B7_2012 - minulost... R.I.P. 4.3.2013

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Sullaco »

Mepoznáš nic, kontrolky jsou utlumený aby nebyly tak citlivý, tzn. v momentě když se ti rozsvítí ta kontrolka a zrovna nestojíš na volnoběh, máš na 99% hooodně velkej problém!

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Lada.s »

No a když se to rozsvítí tak je člověk ta vyhukaný, že skoro neví co dělat. Mě se to stalo na dálnici tak jsem hned zastavil v odstavným. Chcípl jsem to a znovu nastartoval, a maxidot nic nehlásil, tak jsem myslel že je to třeba jen čidlo tlaku. Tak jsem chtěl ještě krokem dojet 500 m na pumpu, ale po chvilce se to blikalo znova. Mladická nerozvážnost :cry: tím jsem asi totálně pohřbil turbo. Takže rada - co nejdřív zastavit motor a hlavně to už nezkoušet startovat.

Uživatelský avatar
JEYCOM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 03.03.2012 10:48

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od JEYCOM »

Sullaco píše:Mepoznáš nic, kontrolky jsou utlumený aby nebyly tak citlivý, tzn. v momentě když se ti rozsvítí ta kontrolka a zrovna nestojíš na volnoběh, máš na 99% hooodně velkej problém!
Jak to budeš řešit do budoucna? Nějaká prevence? Doufám, že se nás to zatím dlouho týkat nebude.... :?
Passat Alltrack B8_2016
Passat Alltrack B7_2014
Passat variant B7_2012 - minulost... R.I.P. 4.3.2013

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Sullaco »

Dokud je auto v záruce tak na to dlabu ale pak ihned na úpravu k Sharikovi. Jedno auto už upravený mám a žádnej trabl.

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Benetty »

Lada.s píše:No a když se to rozsvítí tak je člověk ta vyhukaný, že skoro neví co dělat. Mě se to stalo na dálnici tak jsem hned zastavil v odstavným. Chcípl jsem to a znovu nastartoval, a maxidot nic nehlásil, tak jsem myslel že je to třeba jen čidlo tlaku. Tak jsem chtěl ještě krokem dojet 500 m na pumpu, ale po chvilce se to blikalo znova. Mladická nerozvážnost :cry: tím jsem asi totálně pohřbil turbo. Takže rada - co nejdřív zastavit motor a hlavně to už nezkoušet startovat.
Neber to vůbec zle, ale musím se ti opravdu vysmát protože to samé jsem udělal já. Mě se to stalo na volnoběh a při rozjíždění, hned jsem to vypnul a pak si říkám zkustím to a uvidím. Tak jsem to natočil a čidlo nic a jel ještě 1 km, před tím jsem se podíval jestli to maže a mazalo, jenže málo, během toho 1 km se 2x rozsvítila kontrolka a divný zvuk, pak mi docvaklo co jsem udělal - pozdě. Jinak pro všechny: čidlo spíná až od 1500 ot, což je cca 300 otáček k plnému zatížení turba, jak se přidá do výkonu jde to hned do kopru. Osobně vyzkoušeno HA HA HA

Uživatelský avatar
lassev
Člen klubu
Příspěvky: 82
Registrován: 18.08.2009 16:18
Bydliště: Slaný

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od lassev »

Děkuji sharik4x4 za rychlou a perfektní opravu vyvažováků (už klidně spím)

Uživatelský avatar
vory
Pilot
Pilot
Příspěvky: 745
Registrován: 16.02.2011 17:30
Bydliště: Praha

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od vory »

Pro inspiraci, Sharik4x4. Pro opravdovej klid dopopručuju každýmu 8)
Přílohy
IMG_1593.JPG
IMG_1591.JPG
Passat B6 R-line
SQ5 TDi

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Sullaco »

JEYCOM: tak prej motorů CR se to už netýká (psal to Sharik4x4) prý už mají vyvažováky upravené.

Uživatelský avatar
lukas.popi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: 11.03.2008 19:49
Bydliště: Ústecký kraj

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od lukas.popi »

lassev píše:Děkuji sharik4x4 za rychlou a perfektní opravu vyvažováků (už klidně spím)
Přidávám se k spokojeným zákazníkům.Dneska ráno domluvená a odpoledne provedená oprava.

Uživatelský avatar
juraj_vranak
Pilot
Pilot
Příspěvky: 715
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od juraj_vranak »

Kajiceek píše:zajímavé je, že u mého BKP se ještě vyvažováky a ani šestihran neměnil. Předchozí (první majitel) nikdy neměnil. Zespoda jde vidět dokonce původní bíly silikon. Najeto 250 000 km, r.v. 2005 :P
tak co ? jeste porad ok ? me to chytlo pri techto km a konecna !!!

Uživatelský avatar
Kajiceek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 15.10.2010 15:18

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Kajiceek »

juraj_vranak píše:
Kajiceek píše:zajímavé je, že u mého BKP se ještě vyvažováky a ani šestihran neměnil. Předchozí (první majitel) nikdy neměnil. Zespoda jde vidět dokonce původní bíly silikon. Najeto 250 000 km, r.v. 2005 :P
tak co ? jeste porad ok ? me to chytlo pri techto km a konecna !!!
jo zatím pořád jezdím, nenašel se čas na opravu (možná i na to kašlu). Moje blbost :negative:
VW Passat Sedan 3C 2.0 TDI, BKP + CHIP
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 5#p2526745" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od teekey »

v sobotu jsem se zastavil u sharika skrz kontrolu vyvazovaku. Muzu vrele doporucit nejen kvuli vyvazovakum, ale i servisu obecne. Opravdu borec :good:
Passat 3C – kontrola olejového čerpadla
Naposledy upravil(a) teekey dne 20.02.2013 00:24, celkem upraveno 1 x.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Radektuning
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 25.12.2010 11:46
Bydliště: Českolipsko

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od Radektuning »

caues chlapi,prave se na to chystam,mam 2.0tdi 125kw BMR a mam uz strach,jsem z okr.Česka Lipa,kdo je tu nejblize co by mi to udelal?

Uživatelský avatar
vory
Pilot
Pilot
Příspěvky: 745
Registrován: 16.02.2011 17:30
Bydliště: Praha

Re: VYVAŽOVÁKY! !!!!!

Příspěvek od vory »

Radektuning píše:caues chlapi,prave se na to chystam,mam 2.0tdi 125kw BMR a mam uz strach,jsem z okr.Česka Lipa,kdo je tu nejblize co by mi to udelal?
na "nejblize" bych se moc nespolihal. Jedinej , kterej to má opravdu dokonalý je Sharik4x4 z Litoměřic , jel bych i přes celou republiku,protože se to vyplatí , než vymejšlet různý kokotiny..
A ty to do Litoměřic máš pár kiláků, navíc asi operuje i v Děčíně..
Passat B6 R-line
SQ5 TDi

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“