TEMPOMAT: lze dodatečně namontovat tempomat? co stojí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
walle5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 03.12.2009 14:15
Bydliště: Trenčiansky kraj - SK

Re: TEMPOMAT: lze dodatečně namontovat tempomat? co stojí

Příspěvek od walle5 »

Hej, znie to ako hlúposť. Mne elektrikár tvrdil, ze už montoval zopár jednotlačítkových a na niektorých SET/RES boli "prehodené" ako u mňa: RES na nastevenie a ako "+" a SET fungovalo len ako "-" . Ako som zistil, RES nenastavoval, ale vyvolal naposledy uloženú, ktorá sa potom dala meniť pomocou RES/SET. SET nedokázal nastaviť rýchlosť. Mohol som ho mačkať akokoľvek, ked som dal nodu z plynu rýchlosť išla dole. Jazdil som s tým len deň dva a bolo to dosť nešikovné.
Potom som skúsil nezmyselé "podržanie" SET a už ide ako má. Elektrikár nad tým tiež krútil hlavou, aj ho vyskúšal lebo neveril.
Je to nezmysel, ktorý ale u mňa zafungoval ("topiaci sa slamky chytá" a skúša a j nezmysly). Nechápem ako viacerí ale ďalej neriešim. Mám funkčný tempomat a to som chcel.

Power4RS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 27.01.2012 20:17
Bydliště: PRAHA Odolena Voda Roudnice nad Labem,Mělník

Re: TEMPOMAT: lze dodatečně namontovat tempomat? co stojí

Příspěvek od Power4RS »

Julinaa píše:tak koukám že už autokelly prodává páčky s tempomatem a s palubním pc za cca 2800,-

http://www.autokelly.cz/#PATH=3761801;8 ... SD=0|ST=0|

NEFUNGUJE ODKAZ
Seat Alhambra III, Bílá, 2012 Highline, 2.0 TDI CR, 200 PS, DSG, H&R -80mm, 235/30/20"

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TEMPOMAT: lze dodatečně namontovat tempomat? co stojí

Příspěvek od michall »

Hledej 20.44.672
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

mopik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 26.10.2012 11:26

Re: TEMPOMAT: lze dodatečně namontovat tempomat? co stojí

Příspěvek od mopik »

Ahoj, sem uplnej novacek, mam dotaz, vcera jsem koupil Alhambru, nejsem si jisty, zda byl tempomat ve vypisu funkci vozidla, ale nefunguje. Packa tam je , pri zapnuti se zobrazi ikona na panelu , ale at nastavuji co chci, nic se nedeje. Jde mi o pripadnou nefunkcnost. Packa vypada takto : http://www.levne-autodily-skoda.cz/resi ... 1024&h=768" onclick="window.open(this.href);return false; , jedna se o Alhambru rok 2000 ( facelift ) motor 1.9Tdi 85kW ADY. Nekde jsem cetl, ze na ADY motory tempomat vubec nejde kvuli ridici jednotce. Diky za info
Seat Alhambra II 1.9TDi 85kW r.v.00

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: lze dodatečně namontovat tempomat? co stojí

Příspěvek od tornado1 »

na každé TDI lze tempomat! ADY je 2.0 benzín! zřejmě máš AUY a tam lze tempomat bez problémů.. s největší pravděpodobností máš špatný brzdový nebo spojkový spínač nebo problém v kabeláži.... funkci tempomatu lze ověřit diagnostikou..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

mopik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 26.10.2012 11:26

Re: TEMPOMAT: lze dodatečně namontovat tempomat? co stojí

Příspěvek od mopik »

Prekoukl jsem se, je to opravdu AUY, dekuji za radu.
tornado1 píše:na každé TDI lze tempomat! ADY je 2.0 benzín! zřejmě máš AUY a tam lze tempomat bez problémů.. s největší pravděpodobností máš špatný brzdový nebo spojkový spínač nebo problém v kabeláži.... funkci tempomatu lze ověřit diagnostikou..
Seat Alhambra II 1.9TDi 85kW r.v.00

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: TEMPOMAT: lze dodatečně namontovat tempomat? co stojí

Příspěvek od kubenec »

mopik píše:Ahoj, sem uplnej novacek, mam dotaz, vcera jsem koupil Alhambru, nejsem si jisty, zda byl tempomat ve vypisu funkci vozidla, ale nefunguje. Packa tam je , pri zapnuti se zobrazi ikona na panelu , ale at nastavuji co chci, nic se nedeje. Jde mi o pripadnou nefunkcnost. Packa vypada takto : http://www.levne-autodily-skoda.cz/resi ... 1024&h=768" onclick="window.open(this.href);return false; , jedna se o Alhambru rok 2000 ( facelift ) motor 1.9Tdi 85kW ADY. Nekde jsem cetl, ze na ADY motory tempomat vubec nejde kvuli ridici jednotce. Diky za info
Me taky nefugoval tempomat a byl špatný spínač na spojku. zkus při jízdě nohou nadzvednou pedál spojky a stiskni tlačítko SET na pacce.tempomatu. u ME to pomohlo a tím jsem to zjistil. Jinak to zjistis na tom Vagu.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: TEMPOMAT: lze dodatečně namontovat tempomat? co stojí

Příspěvek od smolda »

Nejen spojka, může to dělat i spínač na brzdovým pedálu, tak že zkoušej woba.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: lze dodatečně namontovat tempomat? co stojí

Příspěvek od tornado1 »

už jsem to psal
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Logista007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.04.2013 10:20
Bydliště: Praha 4

TEMPOMAT: lze dodatečně namontovat tempomat? co stojí

Příspěvek od Logista007 »

Zdravím všechny. Předem mám pozdravovat od Shemika, který mě sem nasměroval :-) A teď dotaz: Chtěl bych domontovat tempomat na svého Sharana, doporučil by mi někdo někoho v Praze, či přímo někdo z vás to dělá ? Nechci se do toho pouštět sám. Bydlím na Hájích, ale dojedu téměř kamkoliv :-) Díky moc. Sharanům zdar.

VW Sharan (7M), typ AUY, 85kW a 1,9 TDI, r. v. 2000
Naposledy upravil(a) Logista007 dne 16.04.2013 10:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: lze dodatečně namontovat tempomat? co stojí

Příspěvek od tornado1 »

v Humpolci není problém domontovat, měl by jsi přesně napsat o jaké auto se jedná..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Logista007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.04.2013 10:20
Bydliště: Praha 4

Re: TEMPOMAT: lze dodatečně namontovat tempomat? co stojí

Příspěvek od Logista007 »

tornado1 píše:v Humpolci není problém domontovat, měl by jsi přesně napsat o jaké auto se jedná..
Sorry,
VW Sharan (7M), typ AUY, 85kW a 1,9 TDI, r. v. 2000

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: lze dodatečně namontovat tempomat? co stojí

Příspěvek od tornado1 »

tam to jde bez problémů... páčku i kabeláž mám..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Martin87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.09.2012 12:01
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: lze dodatečně namontovat tempomat? co stojí

Příspěvek od Martin87 »

zdravím všechny tak dnes jsem také absolvoval montáž páčky a kabeláže na tempomat sharan II motor 1.9TDI 85kw typ AUY ..zatím neaktivovano pres diag ..ale chci se zeptat zda není už aktivovaný po přepnutí na páčce tlačítko on/off se mi rozsvítí na palubce kontrolka tempomatu ale uložení rychlostí pres tlačítko set ani reset nemaká ..zkusím ještě přiznevnout pedal spojky zda to nezačne makat ..brzdový spínač funguje bez problémů ..máte někdo nakej typ??na diagnostiku jdu ve středu..

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: TEMPOMAT: lze dodatečně namontovat tempomat? co stojí

Příspěvek od M@rty74 »

A proč se ptáš, když si vzápětí odpovídáš??? Bez aktivace diagnostikou ti to prostě fungovat nebude...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“