ALARM, DÁLKOVÝ START: dálkový start auta, dálk. start bufíku

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
stw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 23.04.2009 13:10
Bydliště: SR

Re: ALARM, DÁLKOVÝ START: dálkový start auta, dálk. start bufíku

Příspěvek od stw »

Tak na AUX1 na magicu mi pribudlo dialkové ovládanie bufika s hodinami v strope ktoré sú tiež nové :lol: , všetko prevedené na profesionálnej urovni od Abeljozefa za čo mu patrí Velke DÍKY. Konečne sa milášek dočkal teplúčka pri štarte... a ten krásny zvuk funkčného bufíka...
Stevwe TDI PD

Uživatelský avatar
Kylon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 09.11.2007 18:52
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Re: ALARM, DÁLKOVÝ START: dálkový start auta, dálk. start bufíku

Příspěvek od Kylon »

Tato diskuze je docela již zastaralá, jsou nějaké novinky ohledně dálkového startu bufíka? Docela bych si ho rád nechal namontovat ...
Máte nějaký tip ?
Manuálně ho můžu spustit u hodin, ale nechce se mi chodit každý den ven.... :)
Krásné ubytování na Slovensku jen 100m od sjezdovky :
http://www.fatrapark2.cz
Termály Bešeňová -sleva 30% na vstup, aquapark Tatralandia - sleva 30%, SKIPASY až 20% sleva

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: ALARM, DÁLKOVÝ START: dálkový start auta, dálk. start bufíku

Příspěvek od trepifajxl »

Přez telefon Víc po SZ
Naposledy upravil(a) trepifajxl dne 12.01.2010 14:02, celkem upraveno 1 x.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ALARM, DÁLKOVÝ START: dálkový start auta, dálk. start bufíku

Příspěvek od abeljozef »

Ano viem to zrealizovat viacerymi metodami.

Bud cez Origo sadu ale ta je hodne draha alebo cez Alarm ak podporuje AUX vystupy alebo cez GSM siet.

Taktiez je mozna volba 3 rezimov.

Bud len vyhriat motor a vodu ale nekurit v kabine, alebo vyhrievat motor a kurit na plno hlavne na okna (HE mod) tu este integrujem funkciu aby sa vetrak zapol az ked je tepla voda a tym sa znizi zataz baterie, alebo rezim klasickeho kurenia klimatronikom s regulaciou teploty v kabine. Je moznost prepinania medzi tymito modmi.

Power4RS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 27.01.2012 20:17
Bydliště: PRAHA Odolena Voda Roudnice nad Labem,Mělník

Re:

Příspěvek od Power4RS »

rfarsky píše:Chlapi dělal mi to elektrikář vše zapojeno od pojistkovky a dálkový start jsem zapojit nechtěl je to k ničemu radši bufíka na dálku,to by bylo jiný kafe.Takže ti s tím bohužel moc nepomůžu.Maximálně bych ti mohl dát na něj číslo.

Dálkovej start ti vychladí v létě auto. V zimě se ohřejou sedačky , olej v motoru. Na Magicu je dobrá věc- ochrana turba. :-)
Seat Alhambra III, Bílá, 2012 Highline, 2.0 TDI CR, 200 PS, DSG, H&R -80mm, 235/30/20"

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ALARM, DÁLKOVÝ START: dálkový start auta, dálk. start bu

Příspěvek od M@rty74 »

Power4RS - odpovídat na příspěvek z 10.12.2006 11:09 asi není moc platné.... Po téměř 6ti letech....
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

hrada.hans
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 02.11.2010 21:44
Bydliště: Polička

Re: ALARM, DÁLKOVÝ START: dálkový start auta, dálk. start bufíku

Příspěvek od hrada.hans »

Zdravím i když je téma starší zkusím se zeptat pořídil jsem Sharana 2005 s nezávislým topením ovladanym hodinkami v autě a rád bych dalkove ovládání ale co jsem koukal na orig webasto tak za to chtej šílený peníze našel by se někdo kdo by mne to byl schopnej za rozumnou cenu do auta namontovat díky za odpověď
VW Sharan II 1.9 tdi 85 kw AUY Busines 2005 facelift

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: ALARM, DÁLKOVÝ START: dálkový start auta, dálk. start bufíku

Příspěvek od trepifajxl »

Máš SZ.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: ALARM, DÁLKOVÝ START: dálkový start auta, dálk. start bufíku

Příspěvek od the.max »

Asi to tu bude mírně offtopic, řeší se tu zapínání alarmem, ale i tak to zkusím.Má někdo zkušenosti s režimem větrání na Easystart R+? Celý den se snažím najít instalační manuál, ale nacházím jen návody k obsluze. Když tedy na dálce zapnu ventilaci, spustí se jen ventilátor topeni v autě a začne dovnitř foukat vzduch z venku? K čemu je pin 8 na konektoru bufíka? Má tam být přepínač topení / ventilace. Je to jens pínač, který se spíná proti kostře. Ksyž koukám na schémata zapojení, tak jednotka easystart komunikuje s topením po diagnostickém vedení pin 5. Když chci zapnout topení, jednotka zapne bufík a ten pak mimo jiné sepne relé pro ventilátor na topení. Když chci ale jen větrat, tak jednotka easystart nesepne bufík, ale jen skrze něj sepne relé ventilátoru, nebo ještě musím mít ten pin 8 bufíka seplý na kostru aby se zřejmě nezapínal?
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: ALARM, DÁLKOVÝ START: dálkový start auta, dálk. start bufíku

Příspěvek od jenda.master »

to je dobrej dotaz, už kolikrát jsem řešil, že dodělám funkci větrání. Tedy pokud mam original jen D5W-Z, tak po přivedení kostry na pin 8 u bufíka, tak se bufík nesepne?
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ALARM, DÁLKOVÝ START: dálkový start auta, dálk. start bufíku

Příspěvek od michall »

A není jednodušší bufíka pro funkci větrání nezapínat vůbec? Stačí zapnout Climatronic, ventilátor a mód HE. Stejně bys potřeboval "dvoukanálové" DO - (topení + HE) nebo (jen HE).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: ALARM, DÁLKOVÝ START: dálkový start auta, dálk. start bufíku

Příspěvek od the.max »

jenda.master píše:to je dobrej dotaz, už kolikrát jsem řešil, že dodělám funkci větrání. Tedy pokud mam original jen D5W-Z, tak po přivedení kostry na pin 8 u bufíka, tak se bufík nesepne?
prakticky jsem to nezkoušel, zatím nemám na čem (už mě to docela s**e), ale teoreticky po studiu všech možnejch schémat a manuálů by to tak mohlo být. Kdyžtak ti můžu dovalit ty PDFka co mám.
michall píše:A není jednodušší bufíka pro funkci větrání nezapínat vůbec? Stačí zapnout Climatronic, ventilátor a mód HE. Stejně bys potřeboval "dvoukanálové" DO - (topení + HE) nebo (jen HE).
To bych musel do auta dávat další alarm, jeden už tam je od přírody. K tomu bufíku jsem dostal právě origo dálkové Eberspacher Easystart R+, které to mimo jiných funkcí umí. Umí zapnout topení, zapnout topení v určitém čase, umí vytopit auto na danou teplotu na předem daný čas odjezdu v závislosti na okolní teplotě, umí diagnopstiku bufa (protože to nejde diagnostikovat VAGem), umí auto jen vyvětrat. V manuálech je sice psáno, že tato funkce se musí 'zapnout' při montáži. Kdybych použil nějaký AUX z domontovaného alarmu, tak o ty funkce přrijdu. Takže abych to využil, stejně bych musel R+ používat. Navíc si nejsem jistý, jestli ten buf co mám by se dal spustit i bez toho Easystartu, Easystart ho ovládá po diagnostickém vodiči na pinu 5.
Předpokládám, že pro samotnou ventilaci se climatronic taky nastaví na režim HE, ale bufík nebude topit.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: ALARM, DÁLKOVÝ START: dálkový start auta, dálk. start bufíku

Příspěvek od trepifajxl »

Větrání jsem si zapojil asi před šesti lety a nepoužívám to protože pokud auto stojí ve vedru tak tam větrák zase nažene vedro a pokud stojí v chladu není potřeba větrat. Bez nezávislý klimy to nemá přínos.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
jenda.master
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 21.01.2010 21:33
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: ALARM, DÁLKOVÝ START: dálkový start auta, dálk. start bufíku

Příspěvek od jenda.master »

Já ovládám bufíka telefonem (SMS, na konfiguraci prozvonění jsem se ještě nedostal).
V místě originálních stropních hodin mam tyto hodiny:
Obrázek

Na hodinách můžu nastavit čas běhu, čas zapnutí atd... Pokud přivedu na jeden z pinů na hodinách -, tak je to jako dálková aktivace. Dokonce, ty hodiny maj přímo konektor na eberspacher dálkové ovládání, ale ten ovladač je ošklivá velká pixla.

Pokud by opravdu stačilo na pin 8 přivést -, tak bych do auta dal vypinač (letni/zimni provoz) - to by se dalo řešit určitě i jinak, ale pokud to má přípravu, tak proč jí nevyužít.
K větrání si myslim, že to neni špatná věc, protože pokud auto stojí na sluníčku, nehejbe se tam vzduch, tak je tam určitě tepleji než venku. Pokud tam ventilátory naženou (sice teplej) vzduch z venku, tak by to mohlo trochu pomoct.

Jinak z mejch schémat co mam k bufiku, tak sice je vždycky zakreslenej pin 8 z jednotky na konektor (fyzicky tam je taky), ale nikde jsem nevyčetl k čemu je. Jinak od bufíka do auta pin 8 už neni zapojen.
Ford Galaxy 1,9TDi 2001 85Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2009 103Kw - prodáno
Seat Alhambra 2,0TDi 2016 110Kw DSG

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ALARM, DÁLKOVÝ START: dálkový start auta, dálk. start bufíku

Příspěvek od michall »

Tak podle popisu a schématu jsem vyrozuměl, že mezi pin8 a kostrou je spínač označený jako "Pomocné větrání".
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“