koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

maiklzacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.03.2012 10:56

koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od maiklzacek »

Ahoj všem...

Mám možnost zakoupit rádio s navigací RSN 510...jedná se o nejnovější model H - 40 giga harddisk, LED obrazovka

Problém je v tom, že v tom identifikačním čísle je H a v softwaru to píše J....

Není to nějaký problém? Prodejce mi říkal, že je to normální, že je to označení od VW, že je to bez problémů...
Je k tomu i kartička s PINEM, tak kradený by to být nemělo...


Děkuju za rady, odpovědi :-)

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od teekey »

A jako ta karticka je co presne? Dneska na tom lidi stavi zivnost, ze prehravaji software v radiich (RNS 510 nevyjimaje) a poradi si i s kousky bez PINu. Pokud stojis o 100% jistotu, musel by jsi privest to radio do VW servisu a nechat si to pripojit do toho jejich online systemu a pak by si videl, zda by to nezacalo houkat :-)
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Alficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 450
Registrován: 20.01.2010 14:04
Bydliště: Taus

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od Alficek »

Dneska ti vymažou i výrobní číslo z RNSky, pak už u VW podle mě zjistí prd.
Ta verze software se od verze hardware může lišit, záleží, co do toho nahraješ za verzi firmware.
PS: Pokud to není tajné, za kolik?

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od uncompromised »

teekey: přinesená RNSka nestačí, musíš ji mít v autě, aspoň tak jsem to slyšel ze tří různých servisů

maiklzacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.03.2012 10:56

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od maiklzacek »

Tak děkuju za rady :-)

cena tajná není...16.500...je úplně nová, v autě ani jednou nebyla nasazená...

máš o ni taky zájem?

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od teekey »

Alficek píše:Dneska ti vymažou i výrobní číslo z RNSky, pak už u VW podle mě zjistí prd...
tak tak, jenomze kdyz zjisti "prd", tak nedostanes PIN. Musi sedet udaje z navi s VIN kodem auta.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od tornado1 »

do čísla softwaru ti klidně napíšu jméno manželky..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od uncompromised »

teekey píše:tak tak, jenomze kdyz zjisti "prd", tak nedostanes PIN. Musi sedet udaje z navi s VIN kodem auta.
to by znamenalo, že k žádné přeprodané navi není možné dostat PIN, protože do VW neznamuješ změnu vlastníka ;) Já to slyšel takhle: výrobní číslo navigace je v systému VW, pokud chceš zjistit PIN, tak dotaz jde přes kriminálku a je-li výrobní číslo u nich v databázi máš problém, protože o PIN můžeš požádat pouze s dokladem totožnosti. Pokud jde změnit výrobní číslo a "zloděj" to zaměni za takové které v systému není, tak je takové ptaní zbytečné :)

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od teekey »

uncompromised píše:to by znamenalo, že k žádné přeprodané navi není možné dostat PIN, protože do VW neznamuješ změnu vlastníka ;) Já to slyšel takhle: výrobní číslo navigace je v systému VW, pokud chceš zjistit PIN, tak dotaz jde přes kriminálku a je-li výrobní číslo u nich v databázi máš problém, protože o PIN můžeš požádat pouze s dokladem totožnosti. Pokud jde změnit výrobní číslo a "zloděj" to zaměni za takové které v systému není, tak je takové ptaní zbytečné :)
musel sem davat obcanku a maly TP (puvodne chteli velky TP) a stalo me to cca 500. Podle informaci co sem dostal tak to nejak daji na kabel a spoji se svym systemem, ktery vyhleda shodu v databazi v MB (nebo jenom zadaji SN navi + VIN auta a cekaji na vysledek, kdo vi). Kazdopadne v te databazi jsou i informace o kradenych RNS a pokud mas tu smulu, ze ta tva "zapipa", tak mas problem. U me vsechno sedelo :-)

tornado1 píše:do čísla softwaru ti klidně napíšu jméno manželky..
jasne, je to porad jenom radio a ten software neni nikterak slozite obejit (pro lidi co se tomu venuji), ale otazka je, co by tomu potom nahodou rekli ve VW, kdybych tam s takovou navi prijel a chtel po nich vedet PIN atd. O tom se tady bavime, ty navigace co se prodavaji na bazosu nebo aukru s ilustrativnima obrazkama pod 10k jsou zarucene ciste jako lilium :laugh:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

aljosa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 09.09.2012 10:59

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od aljosa »

Zdravím nekupuj navigaci koupil jsem auto a přesně měsíc mi tam vydržela radio bohatě stačí

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od uncompromised »

aljosa: já myslím, že je se stavem krádeží RNSek ve svém okolí obeznámen a přesto její funkce převáží riziko odcizení. Proto si myslím, že je zbytečné mu radit co mu stačí a co ne, obzvlášt pokud se neznáte osobně ;)

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od skacel99 »

takže z téhle debaty plyne,že nekupovat použitý RNS přes inzerát?

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od uncompromised »

skacel99: klidně ji kup, ale navrhni prodávajícímu, že se potkáte někde u autorizovaného VW servisu a na jeho občanku si půjdeš ověřit PIN. Protože jakmile to připojí na online systém a RNS bude hlášená jako kradená, za pár dní se po ní ptá kriminálka. Viz diskuze výše.
Ale debata byla spíš o tom, že ti ji ukradnou, tak si máš koupit obyčejný rádio, protože aljosa ví, že ti to stačí :)

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od skacel99 »

díky za tip

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od tornado1 »

99% RNS510 které se mi dostanou do ruky tak už mají smazané výrobní číslo, tzn nikdo už nikdy nezjistí původ a její číslo... vymazat seriové číslo je otázka 1min..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Navigace“