měření svítivosti xenonů

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

ondrc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 18.09.2008 07:31
Bydliště: jižní morava

měření svítivosti xenonů

Příspěvek od ondrc »

zdravim,
nevíte kde by se dala změřit intenzita svítivosti xenonů, zdá se mi že už nesvítí tak dobře jako dřív..
Nevím jestli je to jen můj pocit, nebo opravdu svítí míň....

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: měření svítivosti xenonů

Příspěvek od Goauld »

U někoho kdo má regloskop s měřením intenzity. Prostě autoservis co má vybavení, ktery není stary 20 let.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
martony
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 09.11.2009 18:57
Bydliště: Jilemnice

Re: měření svítivosti xenonů

Příspěvek od martony »

Tenhle problém jsem řešil loni ,taky jsem měl pocit že mi auto svítí méně než dřív.Všiml jsem si že to svítí lehce do růžova,koupil jsem nové výbojky a rozdíl byl dost vidět.

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: měření svítivosti xenonů

Příspěvek od ctvrta »

Vsechny xenonovy vybojky hodne odchazej. HIDky odejdou najednou, ale origo vetsinou meni a meni barvu az sviti cervene nebo zelene s minimalni intenzitou.
Obrázek

Uživatelský avatar
TOMSA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4296
Registrován: 30.07.2009 18:23
Bydliště: Milovice(Kromeriz)

Re: měření svítivosti xenonů

Příspěvek od TOMSA »

mě postupně odcházeli aj HIDky... :wink:
22.-25.8.2018 -14.VW Golf meeting Podroužek 2019
S MK3,to je jak s ženskou,"Když ji miluješ,není co řešit"
FUCK NEW CARS,I AM RIDING OLD SCHOOL !!!

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: měření svítivosti xenonů

Příspěvek od ctvrta »

Tak me zatim tak 10x pokazdy lup a svitila jak parkovacka, ale nevypne uplne to je fakt. Je to cinskej srot. Trafo vydrzi pul roku a vybojky jedou jak na bezicim pasu.
Obrázek

ondrc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 18.09.2008 07:31
Bydliště: jižní morava

Re: měření svítivosti xenonů

Příspěvek od ondrc »

no dneska jsem se na to díval s kamošem co má stejně jako já origo xenony....a zdá se mi že ty moje svítí víc žlutě...nevím jestli je to jen pocit.... :(

ale čeho jsem si všimnul, tak mě svítí xenony prakticky pod auto,jako by světla byla úplně sklopená. cca 5m od auta je vidět linie kde světlo z nich končí....a když jedu tak prakticky nevidím nic..... je možné ýe se zaseknul nějak ten motorek nebo tak něco???
na diagnostice nebylo nic...tak nevím co to m§že být....

ondrc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 18.09.2008 07:31
Bydliště: jižní morava

Re: měření svítivosti xenonů

Příspěvek od ondrc »

neví někdo z Vás přesné označení(typ) xenonové výbojky pro OI(předpokládám že je stejná z GIV)...abych si ji mohl objednat...můžu ji mít za lepší peníz od prodejce světelné techniky,ale potřebuji přesné označení, typ.....díky

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: měření svítivosti xenonů

Příspěvek od Mažňák »

ondrc píše:no dneska jsem se na to díval s kamošem co má stejně jako já origo xenony....a zdá se mi že ty moje svítí víc žlutě...nevím jestli je to jen pocit.... :(

ale čeho jsem si všimnul, tak mě svítí xenony prakticky pod auto,jako by světla byla úplně sklopená. cca 5m od auta je vidět linie kde světlo z nich končí....a když jedu tak prakticky nevidím nic..... je možné ýe se zaseknul nějak ten motorek nebo tak něco???
na diagnostice nebylo nic...tak nevím co to m§že být....
tak to je jednoduché řešení, jak to zjistit, hned po nastartování rožni (rozsviť) světla, a měla by se sklopit dolů a pak vyjet nahoru, provádí to po každé, jako kalibraci xenonů, pokud ti tohle neudělá je někde chyba, pak když tak zkusit nalogovat přímo světla jestli to neco neukáže
na vybojky bych se ti aj podíval, ale
1 mam passat
2 abych se podíval co tam je za výbojku, tak musím vyhodit celé světlo a to nevyndám nez toho abych musel zhodit narazník, prostě přístup jak do prd.le
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

ondrc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 18.09.2008 07:31
Bydliště: jižní morava

Re: měření svítivosti xenonů

Příspěvek od ondrc »

tak se sundáním světla není problém....to umím i bez sundání nárazníku....ale určitě existuje nějaké číslo dílu(nebo tak něco) originál výbojek,které se dávali přímo od výroby....podle toho bych koupil a je to....jen zjistit to označení...
Mažňák píše:
ondrc píše:no dneska jsem se na to díval s kamošem co má stejně jako já origo xenony....a zdá se mi že ty moje svítí víc žlutě...nevím jestli je to jen pocit.... :(

ale čeho jsem si všimnul, tak mě svítí xenony prakticky pod auto,jako by světla byla úplně sklopená. cca 5m od auta je vidět linie kde světlo z nich končí....a když jedu tak prakticky nevidím nic..... je možné ýe se zaseknul nějak ten motorek nebo tak něco???
na diagnostice nebylo nic...tak nevím co to m§že být....
tak to je jednoduché řešení, jak to zjistit, hned po nastartování rožni (rozsviť) světla, a měla by se sklopit dolů a pak vyjet nahoru, provádí to po každé, jako kalibraci xenonů, pokud ti tohle neudělá je někde chyba, pak když tak zkusit nalogovat přímo světla jestli to neco neukáže
na vybojky bych se ti aj podíval, ale
1 mam passat
2 abych se podíval co tam je za výbojku, tak musím vyhodit celé světlo a to nevyndám nez toho abych musel zhodit narazník, prostě přístup jak do prd.le

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: měření svítivosti xenonů

Příspěvek od PoloTom »

Tak já tam měl Philips D2S, 35W 85122. Když jsem je měnil, koupil jsem taky ty samé. Předpokládám že tam byly od výroby.

VWmathes
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 15.05.2008 13:38
Bydliště: VWarnsdorf..
Kontaktovat uživatele:

Re: měření svítivosti xenonů

Příspěvek od VWmathes »

Zdravím pánové. Mohl by mi někdo poradit jaké jsou výbojky v origo lampách na Boru? Jedna mi začala svítit už růžově tak se chystám to vyměnit komplet jen nevím co koupit? Nevytahoval jsem je jelikož jsem zjistil že musím vytáhnout celou lampu. Nevím jestli je tomu tak? 8O Budu rád za každou radu :oops: děkuji
VW Bora Variant Special 1.9 TDI 74kw Seat Ibiza GT TDi EVO1 81kw AFN VW Touran 2.0 TDI 125kw HIGHLINE plna polni Golf mk2 1.6 Td

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: měření svítivosti xenonů

Příspěvek od Hans86C »

Osram,Philips,GE vše typ D2S,sundat nárazník a lampy..

VWmathes
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 15.05.2008 13:38
Bydliště: VWarnsdorf..
Kontaktovat uživatele:

Re: měření svítivosti xenonů

Příspěvek od VWmathes »

:twisted: sundat nárazník a lampy.. :twisted: tohle jsem přesně slyšet nechtěl :mrgreen:
VW Bora Variant Special 1.9 TDI 74kw Seat Ibiza GT TDi EVO1 81kw AFN VW Touran 2.0 TDI 125kw HIGHLINE plna polni Golf mk2 1.6 Td

Uživatelský avatar
martinS_VW_Bora
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 01.05.2009 19:42

Re: měření svítivosti xenonů

Příspěvek od martinS_VW_Bora »

Phillips D2S 85122+ doporucuju,Osram,litronic atd.. nekupuj zadne neznackove smejdy, nestoji ti to za to. V sekci bazar jiste najdes nekoho kdo ma par vybojek za dobrej peniz

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“