Protažení kabelů od baterky do kabiny auta.

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
HoubaK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 10.01.2011 18:43

Protažení kabelů od baterky do kabiny auta.

Příspěvek od HoubaK »

Zdravím,

Určitě se to tady řešilo, topic jsem i našel, ale je to pro B5 rv.1999.

Jde mi o to, že potřebuju natáhnout kabely s 12V od baterky někam do kabiny auta.

Koupil jsem si klakson z kamionu a chci mít to ovládací tlačítko někde na palubce + rozvést ten kabel pod motorem do spodní mřízky v nárazníku, kde bude trumpeta klaksonu.

Případně jaký kabel bych si na to měl koupit. V balení byl pouze 1,5 metru a to mi určitě stačit nebude...

Potřebuju dostat kabel do kabiny, třeba do kaslíku spolujezdce, nebo pod volat a tam umístit tlačítko na klakson. Má rv. 2001 comfortline sedan nějakou průchodku v palubce přímo do motoru? Nebo jak tuhle situaci mám vyřešit co nejlíp?
Napadla mě teda strašná prasárna, protáhnout to přes dveře u spolujezdce přímo podel sloupku k baterce, ale ten kabel bude vidět + se možná časem zničí, jak ho budu přibouchávat dveřma.

Pokud je to nějaká opruzárna, tak bych klidně zaplatil nějakému šikovnému elektrikáři, který by mi v okolí Prahy, případně Benešova byl schopen tohle udělat.

Dík HoubaK

rohlik225
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 26.12.2011 00:33
Bydliště: Bohumin
Kontaktovat uživatele:

Re: Protažení kabelů od baterky do kabiny auta.

Příspěvek od rohlik225 »

jestli to je klasicky klakson na 12V tak bych to pripojil misto puvodniho pokud tam potrebujes vetri odber pote bych volil natahnout kabel od baterky a pouzit spinaci rele ktere bych pripojil misto puvodniho klaksonu jak bys zmackl klakson sepne ti rele a to sepne novy :) dle meho nazoru nejlepsi reseni :)

HoubaK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 10.01.2011 18:43

Re: Protažení kabelů od baterky do kabiny auta.

Příspěvek od HoubaK »

Já právě chci mít dva klaksony, jeden oficiální kvůli technické a taky z toho důvodu, že jezdím často do Německa a Rakouska a až mě tam zase vylapí a budou chtít zatroubit (jakože občas ty idioti chtěj) tak by to asi nebylo úplně košér, kdybych zatroubil tímhle hovádkem :D Právě to chci mít externě někde blízko volantu, nebo v palubce.

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Protažení kabelů od baterky do kabiny auta.

Příspěvek od wrot »

mam dojem že u ECU řidící jednotka je pruchod do kabiny musíš demontovat pod volantem plasty aby si se k tomu dostal až potáhneš kabel ja tam protahoval kable k tempomatu

HoubaK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 10.01.2011 18:43

Re: Protažení kabelů od baterky do kabiny auta.

Příspěvek od HoubaK »

wrot píše:mam dojem že u ECU řidící jednotka je pruchod do kabiny musíš demontovat pod volantem plasty aby si se k tomu dostal až potáhneš kabel ja tam protahoval kable k tempomatu
Tak super, zkusím to. Obával jsem se toho, že budu muset sundavat půl palubky, tak uvidím.

HoubaK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 10.01.2011 18:43

Re: Protažení kabelů od baterky do kabiny auta.

Příspěvek od HoubaK »

Tak nic jednoduchého to není, pořád to ještě nemám.

Neexsituje přeci jen nějaká easy cesta, jak to protáhnout za 10 minut? :D

Momentálně v týhle kose nechci doma rozebírat půlku auta na mrazu :D

rohlik225
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 26.12.2011 00:33
Bydliště: Bohumin
Kontaktovat uživatele:

Re: Protažení kabelů od baterky do kabiny auta.

Příspěvek od rohlik225 »

ty nad pedalama je misto pruchod nebo pod kaslikem

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Protažení kabelů od baterky do kabiny auta.

Příspěvek od pohodarkajik »

za pedalama je pruchodka, usti primo naproti tycce rizeni, ja tam protahoval kabely na nezavysle topeni, aby ses tam dostal, musis sundat kolo a ten plastovej kryt co je kolem tycky rizeni, drzi tusim na 10ce matce a jednom plastovym capliku :-)

HoubaK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 10.01.2011 18:43

Re: Protažení kabelů od baterky do kabiny auta.

Příspěvek od HoubaK »

LoL, ještě kolo sundavat, v pátek jsem tam 4 dal :D

Zkusím asi tu variantu pod kaslíkem...

A nebo mi rupne v bedně, vezmu vrtačku a někam vyseknu díru, protáhnu kabel, obleju silikonem a bude to :D

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Protažení kabelů od baterky do kabiny auta.

Příspěvek od M@ty »

Já mám 1.9 AVF 2001 4Motion a protahoval jsem kabel k zesilovači malou gum. průchodkou v horní části pož. příčky uprostřed nad motorem.Ta průchodka (záslepka) má trojúhel. tvar a dostaneš se tam za palub. desku.Chvilku jsem si tam hrál a kabel jsem krásně protáh nad pedály a podél prahu dozadu.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Protažení kabelů od baterky do kabiny auta.

Příspěvek od wrot »

Hel ten kryt u řidiče je snad jn 6 šroubů práce na 10 min dolu a nahoru nic složitého

Uživatelský avatar
Vasilo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 24.06.2010 22:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Protažení kabelů od baterky do kabiny auta.

Příspěvek od Vasilo »

nejvíc easy cesta je ... vést to přes lanko od otevírání kapoty. Stačí oddělat spodní část palubky nahoře vedle dveří vede lanko na to otevírání je tam průchod je tam těsnící guma no tak do ní uděláš dirku a provlečeš tama káble :) je to na prase ale je to nejrychlejší a nejvíc jednoduchej způsob které se dělá jen když fakt nutně rychle něco na cestu napřl.
Passat B4 Variant combi 2.0 GL LPG - dříve
Passat B5 1.8 T - nyní

HoubaK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 10.01.2011 18:43

Re: Protažení kabelů od baterky do kabiny auta.

Příspěvek od HoubaK »

Tak díky za rady. Už to mám protáhnuté. Včera jsem se na to vrhnul.

Udělal jsem to ještě trošku jinak.

U řídící jednotky jsem podel kabelů párkrát píchnul drát, než mi vykouknoul u řidiče pod volantem v poličce. Pak jsem přivázal páskou na konec drátu kabel a vytáhnul zpět. Pak jsem jen navrtal dirku u pouzdra té řídící jednotky, protáhnul kablík k baterce, naletoval nějakou tu pojistku a pak jsem to zase zandal a kabely připojil na baterku.

Vše funguje, nicméně je to taky celkem dobrá prasečina :-D Navíc se mi to i v tom místě hodilo, že rovnou do takové té "poličky" přímo pod volantem jsem umístil ovládání toho druhého klaksonu.

PS: řve to jako kráva, bojím se, že mi to vyrve mřížku v nárazníku ven, když to nechám delší dobu troubit :D

Uživatelský avatar
golfar
Pilot
Pilot
Příspěvky: 821
Registrován: 23.09.2008 13:02
Bydliště: Kostomlaty p\Mil (Teplice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Protažení kabelů od baterky do kabiny auta.

Příspěvek od golfar »

Vasilo píše:nejvíc easy cesta je ... vést to přes lanko od otevírání kapoty. Stačí oddělat spodní část palubky nahoře vedle dveří vede lanko na to otevírání je tam průchod je tam těsnící guma no tak do ní uděláš dirku a provlečeš tama káble :) je to na prase ale je to nejrychlejší a nejvíc jednoduchej způsob které se dělá jen když fakt nutně rychle něco na cestu napřl.
hlavně pak tu díru pořádně utěsni, nebo budeš mít vytopenou komfortku
jettule http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=131541" onclick="window.open(this.href);return false;
varoš http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=114063" onclick="window.open(this.href);return false; PRODÁNO

http://www.sdhkostomlaty.webnode.cz

HoubaK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 10.01.2011 18:43

Re: Protažení kabelů od baterky do kabiny auta.

Příspěvek od HoubaK »

golfar píše:
Vasilo píše:nejvíc easy cesta je ... vést to přes lanko od otevírání kapoty. Stačí oddělat spodní část palubky nahoře vedle dveří vede lanko na to otevírání je tam průchod je tam těsnící guma no tak do ní uděláš dirku a provlečeš tama káble :) je to na prase ale je to nejrychlejší a nejvíc jednoduchej způsob které se dělá jen když fakt nutně rychle něco na cestu napřl.
hlavně pak tu díru pořádně utěsni, nebo budeš mít vytopenou komfortku
Padlo pár kilo silikonu :D Mělo by to těsnit pořádně :D

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“