Odrušení-pískající repro

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
-DaNNy-
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 24.02.2006 21:02

Odrušení-pískající repro

Příspěvek od -DaNNy- »

Obracím na zdejší odborníky přes audio. Řeším již delší dobu pískající repro podle otáček. Koupil jsem 5ti kanál SQ Helix. Při vypnutém motoru pěkná, čistá produkce, jakmile nastartuju, v určitých otáčkách začne pískat v repro podle otáček motoru. I když vypojím všechny signální kabely ze zesilovače, píská to pořád. Takže to dělá zesilovač. Zkoušel jsem různé kostření, blízko zesilovače, na baterku apod. , ale nic se nezměnilo. Takže to tam asi leze někudy přes napájení zesilovače. Existuje nějaký odrušovač napájení pro zesilovače, na tlusté kabely? Případně nenapadá vás čím to je, že to píská? Díky za jakékoliv tipy! Už jsem z toho zoufalý.
Naposledy upravil(a) -DaNNy- dne 01.11.2012 00:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sakytu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 10.11.2009 18:39
Bydliště: SVWK/ Zlate Moravce / Nitra

Re: Odrušení zesilovače-pískající repro

Příspěvek od sakytu »

neviem ake mas auto, ale standardne byva ukostreny aj blok motora (hruby kabel pri prevodovke), skus pozriet ci je dobry spoj...
VW Golf IV Variant 1,9TDI ALH -> EGR-off + TT puky+ Jednohmota+HDS57+VR6+ Dlhy 5Qalt + 312mm ATE v predu + ATE v zadu + FB Sprint 764 + Chip by TDIFun-> 106kW/145PS/351Nm

Uživatelský avatar
-DaNNy-
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Odrušení zesilovače-pískající repro

Příspěvek od -DaNNy- »

Díky za radu, dnes jsem to překontroloval, očistil, prostříkal kontaktolem. Problém je ale někde jinde:
Když nechám všechny cinche v zesilovači zapojené, a nepřipojím je do rádia, nic nepíská. Stačí připojit libovolný cinch do rádia a píská. Pokud ale odpojím napájecí konektor pro rádio, je klid. Takže tím jsem jasně vyloučil signály. Takže to tam leze přes napájení rádia. Jak radíte nejlépe zapojit?? Mám odručovací člen napájení, ale jsou tam dvě napájení-jedno stále a jedno spínané. Na které to mám dát? Zem vyzkouším jak na baterku tak na kastli, uvidíme co bude lepší.
Díky za rady

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Odrušení zesilovače-pískající repro

Příspěvek od majrek001 »

tak to asi nejspíš bude problém v odrušovacím filtru alternatoru ale pokud se rozhodneš odrušovat radio nějakým frekvenčním filtrem tak se to dává na stálé napětí radia a výstup do iso konektoru a zem prostě co jde to radia
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
-DaNNy-
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Odrušení zesilovače-pískající repro

Příspěvek od -DaNNy- »

Takže, je to záhada, vím čím to je ale nemůžu s tím nic dělat. Když natáhnu nové kabely pro plus a mínus pro napájení rádia přímo na baterku, tak je to ok, čisté jako víno. Super! Tak jsem to poctivě natáhl z baterky k rádiu, kabel pěkně schoval a hle, dělá to pořád. Když to připojím na kabely z baterky vzduchem, mimo auto a k rádiu natáhnu okýnkem, tak je to ok, jakmile to dám do auta a projdu skrze přepážku motoru to píská. Zkoušel jsem to natáhnout mimo ostatní kabely, nikde se mi nic nedotýká, nekříží ani nepotkává (když pominu stěrače a houkačku (to by na to snad nemělo mít vliv) tak jdu pak přímo k baterce blatníkem, aby drát nebyl vidět tak to dělá. Když to dám vzduchem, tak OK... Asi už jsem se zbláznil. Už jste se s tímto někdo setkal? Odrušovače napájení vůbec nepomáhají, dělá to i s nima. Co s tím? Je to opravdu oříšek:-(( Pomozte prosím

Uživatelský avatar
Fer.net
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 24.09.2011 10:00
Bydliště: Čel.A.

Re: Odrušení-pískající repro

Příspěvek od Fer.net »

Zdravím, já mám uplně stejný problém, taky mi to píská podle altiku. Problém se vyřeší koupí stíněných kabelů a nebo kapacitátorem :-)

Uživatelský avatar
sakytu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 10.11.2009 18:39
Bydliště: SVWK/ Zlate Moravce / Nitra

Re: Odrušení-pískající repro

Příspěvek od sakytu »

skontroloval si aj ukostrovaci kabel z baterky na kasnu?
Este jeden dotaz: plus na elektroniku sa dava z baterie (priamo/resp. cez poistku) a minus sa kostri na kasnu => nie priamo na bateriu
VW Golf IV Variant 1,9TDI ALH -> EGR-off + TT puky+ Jednohmota+HDS57+VR6+ Dlhy 5Qalt + 312mm ATE v predu + ATE v zadu + FB Sprint 764 + Chip by TDIFun-> 106kW/145PS/351Nm

Uživatelský avatar
-DaNNy-
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Odrušení-pískající repro

Příspěvek od -DaNNy- »

Už to řeším z audio firmou. Stíněné kabely mám 3x, kostry dobrý, ukostření baterky v pořádku. Pak napíšu, na co přijdou...

Uživatelský avatar
-DaNNy-
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Odrušení-pískající repro

Příspěvek od -DaNNy- »

Tak byl přidán odručovací člen na napájení zesilovače a je po pískání.

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Odrušení-pískající repro

Příspěvek od morlog »

me pomohla vymena baterky je to mozne ?????

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: Odrušení-pískající repro

Příspěvek od mates-vento »

Pokud byla ta stará vykašená, tak to možný je. V principu se i baterka chová jako kondenzátor a to je základní součástka při filtraci stejnosměrnýho napětí. No nebudu rozebírat detaily, zjednodušeně - malá kapacita = slabá filtrace ;)
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Odrušení-pískající repro

Příspěvek od morlog »

jasny ono mela sice jeste 53% kapacity ale na moje auto uz to bylo malo

Uživatelský avatar
mates-vento
Závodník
Závodník
Příspěvky: 659
Registrován: 20.08.2008 02:12
Bydliště: někde mezi HK a Pce

Re: Odrušení-pískající repro

Příspěvek od mates-vento »

Však 50% už je na můj vkus celkem kaše :mrgreen: Poud jsi měl třeba 80Ah, tak to znamená 40Ah a to už je tak na HaŤaPku..
Opět pojízdný G3 AFN sedan, mezitím na měsíc G3 GTI ABF, na zimu 3C BMP a občas G3 Varoš 1Z.
http://danel-auto.cz/ (Pardubice - Trnová)

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Odrušení-pískající repro

Příspěvek od morlog »

72ahm :D

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“