fungování/nefungování obrysovek

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

FunTomas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 03.11.2012 18:30
Bydliště: Písek

fungování/nefungování obrysovek

Příspěvek od FunTomas »

Zdravím,mám zásadní problém s obrysovými světly.Pokud přijdu ráno k autu a nastartuju, tak po otočení spínače zapnou komplet všechna světla jak mají,tzn. v první poloze obrysovky a v druhé poloze xenony.Ale pokud cestou do práce,cca 2 hodiny jízdy, zastavím na benzíně a chci potom znovu nastartovat, rozsvítit a odjet, mám problém. Xenony v pohodě nahodím, ale obrysovky,zadní i přední, nerozsvítí.Mám to vypozorované a je to naprosto pravidelně.Studené auto rozsvítí, ale ohřáté ne. Nechápu a prosím o pomoc.
Jen dodám, že po koupi auta, jde o VW Passat 3BG r.v. 2003, mi ještě asi dva roky fungovalo automatické rozsvěcení světel po nastartování,ale pak přestalo fungovat.Neřešil jsem to, protože jsem si mohl rozsvítit manuálně, ale teď už toto řešit musím, protože si manuálně nerozsvítím.Díky.
Passat Variant 1.9 TDI 4motion r.2003

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: fungování/nefungování obrysovek

Příspěvek od pasat »

Najdi to relé pro denní svícení pod volantem = tam bude ten problém...

FunTomas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 03.11.2012 18:30
Bydliště: Písek

Re: fungování/nefungování obrysovek

Příspěvek od FunTomas »

Dík za odpověď,teď ještě jelikož nejsem vyloženě mechanik,tak jak se k nim dostanu? Musím sundat plasty na přístrojovce a nebo se tam dostanu nějak jinak? A ještě jak poznám které to relé to je? Je nějak značené? Případně nějaká fotka by bodla. A myslíte, že to řeší všechny popsané problémy a nebo jen to, že mi nefunguje automatické rozsvěcení? Díky.
Passat Variant 1.9 TDI 4motion r.2003

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: fungování/nefungování obrysovek

Příspěvek od pasat »

Hodně záleží jestli je to originál relé od VW a nebo nějaká jiná "krabička". A tím pádem na napojení do původní elektriky.
Pokud ale nejsi moc zkušený, tak ti raději doporučím nějakého autoelektrikáře, aby sis nezlikvidoval půlku kabeláže = nic ve zlým... Anebo použij funkci "hledat" a najdeš tu kolem denního svícení plno příspěvků:
http://www.vw-club.cz/search.php?keywor ... mit=Hledat" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: fungování/nefungování obrysovek

Příspěvek od pasat »

Já měl v autě toto :
http://www.kanclservis.cz/cz-detail-625 ... assat.html" onclick="window.open(this.href);return false;

A je tam i PDF návod a schema.

FunTomas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 03.11.2012 18:30
Bydliště: Písek

Re: fungování/nefungování obrysovek

Příspěvek od FunTomas »

Jasný,akorát ještě jedna věc,kdyby se mi podařilo to relé najít, tak mám dotaz, jestli pokud ho vyřadím, tak jestli mi bude fungovat svícení normálně podle starých zásad? A lze to vůbec vyřadit, pokud tedy je to dodělávka? Chápu, že pokud je to z výroby, tak to asi nepůjde,ale předpokládám, že v roce 2003 se možná ještě automaty nedělaly,ne?
Passat Variant 1.9 TDI 4motion r.2003

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: fungování/nefungování obrysovek

Příspěvek od pasat »

To je právě otázka toho, co je to za relé a jak je zapojené. Ale když ho zkušebně vyřadíš, tak uvidíš co bude svítit a co ne :-) Origo je vlevo pod volantem = za pojistkama. Musíš sundat plast palubky vlevo pod volantem (je v něm udělaný malý kaslík) - tuším na pár šroubech a několik plechových cvakaček = vlez pod volant a uvidíš...

FunTomas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 03.11.2012 18:30
Bydliště: Písek

Re: fungování/nefungování obrysovek

Příspěvek od FunTomas »

Ok, zatím díky za rady, akorát když tak koukám na to schéma zapojení,tak to asi nepůjde tak snadno vyřadit. To je spousta kabelů na různých místech.No asi budu muset někam zajet,ale dneska je problém sehnat kvalitní řemeslníky...
Passat Variant 1.9 TDI 4motion r.2003

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: fungování/nefungování obrysovek

Příspěvek od pasat »

Vyřadit = myslel jsem vytáhnout to vlastní relé a uvidíš.
Odkud jsi? On se ti tu třeba někdo ozve z okolí.

FunTomas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 03.11.2012 18:30
Bydliště: Písek

Re: fungování/nefungování obrysovek

Příspěvek od FunTomas »

Jo a ve chvíly kdy vytáhnu konektro z relé,tak by ostatní mělo fachčit?Jinak jsem z Písku a pracuju v Praze,takže několik možností, kam bych mohl dojet.
Passat Variant 1.9 TDI 4motion r.2003

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: fungování/nefungování obrysovek

Příspěvek od pasat »

To je otázkou toho vlastního zapojení. Nech to na elektrikáře, aby to proměřil a řekl kde je chyba. Jestli se "rozpadlo" zapojení nebo vlastní relé.

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: fungování/nefungování obrysovek

Příspěvek od Dymák »

pokud vytahnes to rele, tak by se to melo tvarit, jako kdyby tam zadnej automat nebyl a melo by to fungovat podle polohy vypinace.
Ale je mi divny, ze ten automat uz dyl nechodi a ty obrysovky zlobej az ted.. Tim padem si nejsem jistej, jestli za to muze to prave to rele
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

FunTomas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 03.11.2012 18:30
Bydliště: Písek

Re: fungování/nefungování obrysovek

Příspěvek od FunTomas »

No to je právě divný, že pokud to udělalo rozbité denní svícení,tak proč to ještě nějakou dobu vše fungovalo na manuál?
Passat Variant 1.9 TDI 4motion r.2003

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: fungování/nefungování obrysovek

Příspěvek od pasat »

Třeba bota v zapojení - chce to proměřit...

FunTomas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 03.11.2012 18:30
Bydliště: Písek

Re: fungování/nefungování obrysovek

Příspěvek od FunTomas »

Ještě nevím, jak by to mohlo souviset s tím, jestli je auto studený a nebo je po nějaké době jízdy už ohřátý?
Passat Variant 1.9 TDI 4motion r.2003

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“