2.8 V6 - LPG sekvenční vstřikování MAGIC zkušenosti?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Trixcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.03.2012 16:59

2.8 V6 - LPG sekvenční vstřikování MAGIC zkušenosti?

Příspěvek od Trixcz »

Zdravím,
přemejšlím o přestavbě na LPG protože jezdím relativně krátký trasy a na ty je to auto hodně hladový :)

Poptával jsem cenu přestavby zde http://www.lpg-auto.cz/cz a nabídli mi sekvenčního vstřikování MAGIC pro 6 válec za 26 000 Kč.

Máte někdo s tímto systémem zkušenosti?

A vyplatí se mi vůbec přestavba když jezdím krátké vzdálenosti?

Díky Trix
VW Passat B5.5 2.8 V6 4motion 2002

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.8 V6 - LPG sekvenční vstřikování MAGIC zkušenosti?

Příspěvek od cernohousmartin »

mam taky 2.8 na lpg,systém Tartariny.Na couračky teda nic moc,v zimě jedeš třeba 3 km na benzín než se přepne,jinak to funguje výborně,njepoznáš rozdíl mezi BA a LPG.Být tebou tak bych radši šel do nečeho kvalitnějšího než Magic.Mě to stálo 35000 a nestěžuju si.

mildaline
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 21.12.2009 20:35

Re: 2.8 V6 - LPG sekvenční vstřikování MAGIC zkušenosti?

Příspěvek od mildaline »

Zdravim, Jak jsi dopadl? Dal jsi tam toho Magica? Kámoš má taky pašíka 03 2.8 4Motion a má ten systém Magic namontovanej. Má ho rok, najeto 25000 a spokojenej. Já jsem si taky přivezl 2.8 a sháním kvalitní cenově přijatelný plyn do 30-ti tis...

Díky za reference

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 2.8 V6 - LPG sekvenční vstřikování MAGIC zkušenosti?

Příspěvek od xerxes »

ve v6 mám landirenzo omegas je v autě 4 roky.V te době to byla špička předělávka 46 000kč

Beddy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 20.10.2012 20:15

Re: 2.8 V6 - LPG sekvenční vstřikování MAGIC zkušenosti?

Příspěvek od Beddy »

Je dobře že jsem na tohle vlákno narazil.
Mám taky 2.8 na LPG,mám v tom systém Magic.
Jenže mě to teď hrozně zlobí,občas se vypne(tedy podle mého úsudku a zkoušení)jeden plynový vstřikovač(najednou to jede jakoby na 5 válců)Když to ale za jízdy přepnu na benzín,jede to normálně.Bohužel je to závada nepravidelná a plynaři mi tvrdí že to může být zapalovací cívkou.Bylo by asi ale velkou náhodou,kdyby mi to dělala i druhá cívka(respektive modul).Opakuje se ta samá závada.
Mě přijde že když zahýbu s dráty na tom jednom vstřiku,někdy se to chytí.Už to řeším asi dva měsíce,měl jsem to i ve firmě na přezkoušení,na nic prý nepřišli.Jsem s nimi domluven,že když to bude zlobit dál,vymontují to a pošlou dodavateli na testy.
Jinak bych s plynem byl spokojen(a taky jsem byl)než to začalo zlobit.
VW Passat 2.8 V6 4motion

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 2.8 V6 - LPG sekvenční vstřikování MAGIC zkušenosti?

Příspěvek od xerxes »

cívkou to být numuže dělalo by ti to i na benzin,spíš bych se zaměřil na senzor tlaku vykuum senzor

Beddy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 20.10.2012 20:15

Re: 2.8 V6 - LPG sekvenční vstřikování MAGIC zkušenosti?

Příspěvek od Beddy »

O tom mě ubezpečoval i autodráteník.Senzor tlaku plynu,myslíš?I ten už měnili,ale než tam dali ten novej,tak se plyn vypnul úplně.Tady mi přijde že se odpjí jen ten jeden vstřikovač.Včera večer jsem to rozebla,prošel kdeco a nefungovalo to.Dnes jsem to dal dohromady,prjel a zatím to funguje.Otázkou je kdy se to znova objeví.
Po připojení na VAG se ohlásí chyba na zapalování druhého válce.Ale když jsme to zkoušeli jen na benál,nic se neukázalo až do přepnutí na plyn(když to teda vysadilo)Pokud to jelo dobře i na plyn,VAG nic nehlásil.
VW Passat 2.8 V6 4motion

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 2.8 V6 - LPG sekvenční vstřikování MAGIC zkušenosti?

Příspěvek od xerxes »

vstřiky jsi měnil jo?

Beddy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 20.10.2012 20:15

Re: 2.8 V6 - LPG sekvenční vstřikování MAGIC zkušenosti?

Příspěvek od Beddy »

Benzínový vstřiky jsem neměnil,plynový nechám na nich.
VW Passat 2.8 V6 4motion

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 2.8 V6 - LPG sekvenční vstřikování MAGIC zkušenosti?

Příspěvek od xerxes »

tak bud bede špatná lpg vstřik nebo jednotka

VW devil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 12.05.2011 23:13

Re: 2.8 V6 - LPG sekvenční vstřikování MAGIC zkušenosti?

Příspěvek od VW devil »

Přesně tak, mám taky, jeden vstřik, ventil nebo jak to nazvat mám také špatný a dělalo to co Tobě, systém BRC mám nějaký starší tuším, nevím, kupoval jsem auto už s nim. Momentálně ten vstřik shánim, ale netušim kde, můžete někdo poradit??
Passat 1.9 TDi 96KW PD 6q 2002
Passat 2.8 V6 142KW 4x4 Tiptronic 1999/LPG/

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 2.8 V6 - LPG sekvenční vstřikování MAGIC zkušenosti?

Příspěvek od xerxes »

pošli přesny typ neni problém sehnat

Beddy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 20.10.2012 20:15

Re: 2.8 V6 - LPG sekvenční vstřikování MAGIC zkušenosti?

Příspěvek od Beddy »

Tak já mám problém vyřešen.Když jsem se trochu naštval,tak frajeři znova změřili na PC plynové vstřiky a přišli na to že skutečně jeden vstřik nefachčí.Vyměnili obě dve lišty a problém je pryč(doufám že navždy)
Na jejich obranu lze říci,že když to měřili poprvé,tak to zrovna šlo.S postupem času se ale závada natolik zhoršila,že už to nefungovalo vůbec.
VW Passat 2.8 V6 4motion

churos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 07.12.2012 11:45

Re: 2.8 V6 - LPG sekvenční vstřikování MAGIC zkušenosti?

Příspěvek od churos »

Ahoj, ja mam aktualne 3 mesice prestaveny na MAGIC3 svojeho SHARANA 2,8V6 (r.v. 2008)

Montovali to v září v Lpgauto, evidentně vědí co dělají a velmi dobrá domluva a spolupráce a hlavně pěkná a čistá práce. Ale zrovna sharan byl prej docela peklo, je to práce na 3 dny, protože tam nikde není místo.

Aktuálně jim to tam vezu taky s chybkou motoru na benzín to jede a táhne na plyn to vyhodilo chybu motoru a kdyz jedu do kopce tak to cuka a ta chyba motoru blika. predpokladam ze svicky, no jeden plynovej vstrik.

Jinak jsem na A4 1,8T mel magic2 najeto cca 150 000 a jezdil jsem na Brisk LPG, menil je kazdejch 20 000 a v pohode. Bosch svicky a NGK nevydrzeli tolik, byt je plynari hodne prosazuji. cena te svicky je 65kc s DPH :-)

Beddy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 20.10.2012 20:15

Re: 2.8 V6 - LPG sekvenční vstřikování MAGIC zkušenosti?

Příspěvek od Beddy »

Zdá se že je to stejná chyba jako u mě.
Na svíce bych to nesváděl,asi bych to viděl na ten vstřikovač.
Jinak v Passatu je taky málo místa,např.nádobka na přimazávání je schována dole pod jedním ze světel a je přístupná velmi těžko.

P.S.Mám to taky montované v LPGAuto.Neříkám že jsou špatní,vyšli mi ve všem vstříc,ale přeci jen mohli tuto závadu odhalit dříve.
VW Passat 2.8 V6 4motion

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“