Nezapíná se ventilátor na chladiči GIV 1.4 16V

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Nezapíná se ventilátor na chladiči GIV 1.4 16V

Příspěvek od marfy8 »

Ahoj :wink:
Tak potřebuju poradit s dalším problémem. Předtím mi přes termostat nešla voda do chladiče - VYŘEŠENO...

Teď se mi ale nespíná ventilátor na chladiči. Jel jsem 30km a pak zastavil v garáži, nechal nastartované a díval se pod kapotu na ventilátor. Za 5min co jsem se díval se nespustil ikdyž chladič byl dost horký.

Nevíte jestli je tam nějaké čidlo, podle kterého to spíná? Nebo pojistka pro ventilátor? Ventilátor zkusím otestovat snad je funkční.

Díky za rady :thanks:
Budu strašně rád až vyřeším všechny tyhle prkotiny :D Ale aspoň je co dělat.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nezapíná se ventilátor na chladiči GIV 1.4 16V

Příspěvek od xerxes »

na chladiči je termospínač je ze směru od převodovky mám dojem že je 3 pinovej tvat do trujuhelniku kukni na to :wink:

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nezapíná se ventilátor na chladiči GIV 1.4 16V

Příspěvek od majrek001 »

a pak už leda jednotka dochlazování
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Nezapíná se ventilátor na chladiči GIV 1.4 16V

Příspěvek od marfy8 »

Už jsem to našel i v knížce je tam i napsané jak propjit piny v konektoru aby se ventilátor roztočil. Pojistka pro ventilátor je na pozici 3 ... Zkusím snad se povede to rozjet :) ... Jinak jednotka dochlazování není pro klimu? Já klimu nemám.

EDIT:
Tak jsem propojil drátkem piny přímo v tom konektoru a větrák se roztočil. Takže to vidím na ten termospínač.

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Nezapíná se ventilátor na chladiči GIV 1.4 16V

Příspěvek od marfy8 »

Tak auto si už ze mě začíná asi dělat řiť :D ...
Koupil jsem teda to čidlo, vyměnil projel se, parknul a čumím na ventilátor - roztočil se. Paráda. Vypnu motor a ventilátor se točí pořád :-(

Kde hledat chybu? Čidlem to snad není když je vytáhnutý klíček, tak by se měl větrák tak i tak vypnout ne? Zatím jsem vytáhl pojistku od ventilátoru.

Termospínač jsem kupoval tento:
http://www.vapol.cz/cz/produkt/cidlo-ch ... t/?alone=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nezapíná se ventilátor na chladiči GIV 1.4 16V

Příspěvek od majrek001 »

to má na starost jednotka dochlazování pokud si tomu dával tak nechá třeba zaplé sahary i minutu.. pak pro klimu to asi taky ovládá ona.. ale hlavně to je aby se ti neuvařil motor když to chcípneš a je to dost ohřátý... ale pokud ti ty sahary nevypnou a jedou v kuse třeba půl hodky tak to je ta jednotka - je umístěna pod držákem baterky
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Nezapíná se ventilátor na chladiči GIV 1.4 16V

Příspěvek od marfy8 »

Zkusil jsem tam vrátit pojistku a ventilátor se pořád točí. :-/ Jinak nemám klimu
Zkusím sehnat ještě jiný spínač. třeba je chyba v něm

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nezapíná se ventilátor na chladiči GIV 1.4 16V

Příspěvek od majrek001 »

to dělá ta jednotka nejspíš.. a to že nemáš klimu je úplně jedno.. to má tak nějak každý auto aby se to dochladilo když to chcípneš, kdyby se to vyplo s klíčem tak tam ani nemusí být protože by to bylo úplně jedno
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Nezapíná se ventilátor na chladiči GIV 1.4 16V

Příspěvek od marfy8 »

No ten spínač co tam teď mám má černý konec a origo hnědý. http://www.cc-autodily.cz/termospinac-chladice" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak už jsem koupil ten origo a kdyby to pořád blblo tak vím že ve spínači to není a můžu hledat dál.

Jinak stejně si nejsem jistý tou jednotkou, šmátral jsem pod držák baterky a nic tam nebylo.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nezapíná se ventilátor na chladiči GIV 1.4 16V

Příspěvek od majrek001 »

pokud to nebude fungovat po výměně za origo

tak tady to hledej pod držákem baterky
http://www.cc-autodily.cz/jednotka-ridi ... model=GOLF" onclick="window.open(this.href);return false; a zkontroluj si jestli to číslo sedí 1J0919506M
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Nezapíná se ventilátor na chladiči GIV 1.4 16V

Příspěvek od marfy8 »

Tak vlastně jsem ještě zkoušel odpojit od čidla a propojit drátkem. Větrák se točí stejně takže to čidlo za to asi nemůže a bude to opravdu tou jednotkou. :-( Sakra snad to bude orpavdu tím ať nevyhodím litr z okna.

Ikdyž tak mě napadá, že to zase znamená, že ten termospínač jakoby stále dává signál aby se ventilátor točil. Tak jsem zjistil velké prd...

Spíš bych potřeboval zjistit jestli se větrák točí i ostatním při vypnutém klíčku, chladném chladiči a propojení pinů drátkem. Nemohl by to někdo ve volné chvíli vyzkoušet prosím?


To bych měl vymalováno hned: Když by se točil, tak je vadný spínač. Když by se netočil je vadná jednotka.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4765
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Nezapíná se ventilátor na chladiči GIV 1.4 16V

Příspěvek od srotty »

Tak jsem to zkoušel-vytažený klíček ze zapalování,motor studený,propojil jsem červený drát s žlutočerveným u termospínače na chladiči a vrtule se roztočily.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nezapíná se ventilátor na chladiči GIV 1.4 16V

Příspěvek od xerxes »

no a z toho plyne že termospínač vadný :wink:

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Nezapíná se ventilátor na chladiči GIV 1.4 16V

Příspěvek od marfy8 »

srotty píše:Tak jsem to zkoušel-vytažený klíček ze zapalování,motor studený,propojil jsem červený drát s žlutočerveným u termospínače na chladiči a vrtule se roztočily.
Díky moc! Máš to u mě... Příští auto už jen kvůli tomuhle fóru bude VW :smoke:
Tak objednávám spínač snad to pak už pofrčí normálně

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Nezapíná se ventilátor na chladiči GIV 1.4 16V

Příspěvek od marfy8 »

Tak už mi to funguje. Paráda! Ale byly to nervy...
Koupil jsem termospínač v CC-autodíly. Jak přišel hned jsem ho porovnal s tím starým co tam byl namontovaný od výroby. Byl úplně stejný tak si říkám paráda je to ono. Vyměním a co by jste řekli. No větrák se neroztočil ani po 30min nastartovaného auta.

Tak jsem začal testoval. Vzal jsem ten starý originál a šoupl ho do vody. při cca 95°C se sepnul ... Tak jsem ho očistil od toho kamene a bordelu co na něm byl. Namontoval jsem ho zpátky do chladiče místo toho z CC-autodíly a nastartoval auto...

Šel jsem otestovat teda ten koupený. No ani ve vařící vodě prostě nesepnul. Takže zase nefunkční šmejd.
Mezi tím jsem se šel podívat co dělá auto a co nevidím vrtule se krásně točí.

Připadá mi že CC prodává nějaké šmejdy nebo to vytahujou z nějakých vrakáčů ikdyž píšou originál. Kupoval jsem termostat a tady ten spínač a obě dvě věci nefunkční.
Jinak s tím problémem, že se mi točila vrtule i po vypnutí klíčku to bylo opravdu tím termospínačem. Byl sepnutý neustále, takže také vadný.

Měl jsem teda 3 spínače - originál, z CC, a z místního shopu. Všechny byly po zakoupení vadné až na ten co byl v autě - ten stačilo jen očistit.
____

To auto a prodejny autodílů mi dávají někdy kapky :D :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“