lupání při zatáčení

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobo_Petřvald
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 29.05.2012 11:38
Bydliště: Petřvald (okr. Karviná)

lupání při zatáčení

Příspěvek od Bobo_Petřvald »

Zdravím kluci,
mám takový problém a už nevím čím to může být, když přejíždím přes kruhový objezd nebo více točenou zatáčku, tak se mi při přidání plynu ozývá takové kovové lupání, nevím čím to může být, dělalo to nejříve pouze při zatáčkách na levou stranu a teď začíná už i pravá strana. Zaráží mě i to, že to dělá pouze při akceleraci, nikoli při brždění nebo jen plynulé jízdě. Prostě když nešlapu na plyn tak vůbec nic, ticho, ale při sešlápnutí, stačí mírné zrychlení auto začne jako "vrčet" nevím jak to popsat. nevíte někdo co to může být? určitě je to z přední nápravy a původně jsem myslel že z levého kola ale teď jak to dělá i v pravotočivých zatáčkách tak už si nejsem tak jistej... Za názory a rady předem dík...

L4a2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 21.03.2011 21:49
Bydliště: Olomouc

Re: lupání při zatáčení

Příspěvek od L4a2 »

Na hodně moc procent to bude homokinetický kloub vnější. Zkus vytočit kolo a podívej se na manžetu na tom kloubu. Jestli je potrhana tak je to určitě kloub v háji.
Touran 1,6Tdi, 77kW, CAYC, 2011

Uživatelský avatar
Pepa93
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 31.05.2012 00:11

Re: lupání při zatáčení

Příspěvek od Pepa93 »

Zdravím, mám taky kloub v háji ale nevím jaký koupit....mám Pašíka z roku 2003 2.5TDi (předokolka)...doporučil by prosím někdo nějaký kloub? popřípadně i odkaz? děkuju :)
VW Passat B5.5(2003)Highline 2.5TDi V6 110kW (150hp) Climatronic

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: lupání při zatáčení

Příspěvek od Globettroter »

Ahoj, já volím při koupi homokinetických kloubů nebo jen manžet značku "Spidan", četl jsem o ní jen dobré recenze a já jsem taky spokojen. Akorát na tvé auto je cena jednou tak vysoká než na mou nejslabší a starší 3B5 :| Zkus napsat klubákovi "Meggy" myslim, že by se dostal na lepší cenu (mě dělal cenovou nabídku na tlumiče Sachs a komplet nápravu LMI/Swag tak cena krásná :wink: ) Ještě to chce upřesnit kod motoru(popř. VIN)
zde je odkaz: http://autodily.mjauto.cz/vw/passat-var ... 80064.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Pepa93
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 31.05.2012 00:11

Re: lupání při zatáčení

Příspěvek od Pepa93 »

Děkuji, už jsem mu napsal ;)
VW Passat B5.5(2003)Highline 2.5TDi V6 110kW (150hp) Climatronic

Uživatelský avatar
Bobo_Petřvald
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 29.05.2012 11:38
Bydliště: Petřvald (okr. Karviná)

Re: lupání při zatáčení

Příspěvek od Bobo_Petřvald »

L4a2 píše:Na hodně moc procent to bude homokinetický kloub vnější. Zkus vytočit kolo a podívej se na manžetu na tom kloubu. Jestli je potrhana tak je to určitě kloub v háji.
Tak jsem se dival na to kolo a ta manzeta je prothla ale spis mi to prijde jako prasklina, protoze je to v ohybu a je to rovne jako by to bylo propichnuty nozem nebo tak neco...
Ale je pravda ze kdyz jedu tak to lupe jen z leveho kola... da se s tim chvili jezdit?

Globettroter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 10- Vršovice+Dobříš

Re: lupání při zatáčení

Příspěvek od Globettroter »

Když se s tim bude jezdit , bude otvoremv manžetě lítat vazelína ven na vše co je kolem, takže za chvilku to bude celý zblitý což bude pak navíc práce s čištěním.Dělal jsme to 2x a za max 2 hod to máš hotové :wink: Jen jsem si tedy koupil kleště na manžety poloos abych si to mohl vyměnit sám .

Uživatelský avatar
Bobo_Petřvald
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 29.05.2012 11:38
Bydliště: Petřvald (okr. Karviná)

Re: lupání při zatáčení

Příspěvek od Bobo_Petřvald »

tak kloub jsem vyměnil, ale bohužel lupání trvá dál, je to jen při určitém úhlu zatáčení a pouze při přidání plynu, nikde nic nedrhne teda aspoň vyzuálně ale už nevím čím to může být.

Uživatelský avatar
Ays
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 27.03.2009 09:18

Re: lupání při zatáčení

Příspěvek od Ays »

řeším to samé už rok a nic jsem nevyřešil, jenom při mrazech mi to nedělá, takže už se těším na zimu....

Uživatelský avatar
luk.ass
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1615
Registrován: 27.09.2011 12:33
Kontaktovat uživatele:

Re: lupání při zatáčení

Příspěvek od luk.ass »

a co náprava,stabilizátory apod?
VW PASSAT LIMUSINE 1.9 TDI 85kw 11/2000

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: lupání při zatáčení

Příspěvek od swenak »

Řešil jsem lupání, vždy to bylo na jednu stranu a pak nic, až do zatočení do druhé, nebo při zabrždění, nebo rozjezdu. 3/4 roku byl problém a před pár dny vyřešen, možná to pomůže.
Přílohy
podvozek_01.jpg
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: lupání při zatáčení

Příspěvek od spagre »

Ahoj,

tak mám asi úplně stejný problém. Při zatáčení do prava a přidání plynu to začne drsně rupat v pravém předním.
Z těchto odpovědí si ale nejsem jist, jestli se musí koupit celá ta sada (homokinetický kloub - sada - meyle1004980064) za nějakých 1,5k+, nebo jestli stačí vyměnit jen ta Přední manžeta - sada, poloosa 26094 za nějaké 200??? Nyní se snažím projíždět zatáčky bez plynu, ale i taxe to zhoršuje:(

mám varianta 96kw, co mám tedy kopit?
díky
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: lupání při zatáčení

Příspěvek od napster »

mám úplně stejný problém taky při přidání plynu a jen do prava. po výplatě koupim homokyneťáky a vyměnim je. jinak ještě to může být špatný silenblok na motoru/převodovce.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: lupání při zatáčení

Příspěvek od Goodicek »

kluci kámoš co mi prezouval gumy tak říkal že homokineťáky mám špatné. Chce za výměnu (práci) 1500 za oba klouby. Nevím zdá se mi to dost, co jsem pročítal témata tak si to tam každý měnil sám a do hodiny neměl co dělat... Taky bych si to udělal sám a mám pocit že až sem moje zkušenosti nedosahujou.... Nevíte někdo kdo maká v servise kolik se ta cena tak může pohybovat. Případně kdo by mi to ve zlínkském kraji (Hradiště, brod....) moh udělat za tak nějak lidovější cenu? Díky
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“