PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Pantiik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.01.2012 16:25

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Pantiik »

Tak sem prozatim hotov . Rozebral jsem to i bez sundavani toho plechu pod baterkou ,tomu sem se raději vyhnul,protože je na něm pověšenej motor. Stačilo odendat ty plasty kolem baterky a expanzku a docela to šlo ,příště už vim kudy. Musim sehnat tu kloubek ,než tohle odejde nadobro . Udělal sem par fotek pro předvstavu....kdyby ho snad nekdo měl ,tak dejte vědět. Dik

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od obrocnik »

Dedla píše:Špatně mi řadí nepravidelně 3°(jako bez synchronu),ale jen nahoru a pouze za VELKÉHO tepla,když radím tempem svižného turisty.
Při řazení dolu to funguje vždy OK.
Momentálně budu mít závadu opravenou aspoň do velikonoc,než se opět oteplí. :)
Mam presne tvoj problem stou trojkou ked pomali radim tak dobre ze nerobi chr chr ked svizne tak vporiadku alebo ju musim radit viac do prava.Ako si to odstranil?
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

CHOBOTNICE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 15.06.2010 07:29

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od CHOBOTNICE »

Plech pod baterkou drží jako základní třetí bod také motor s převodovkou, plech nelze odmontovat bez zavěšení motoru na JEŘÁBEK nebo přípravek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Motor drží dva pružné závěsy, převodovku s karoserií propojuje plech pod baterkou s pružným uložením. Je tu velké riziko svěšení převodovky a poškození levé poloosy.
Já jsem řešil stejný problém před rokem, po výměně spojky. Vypadávalo táhlo řízení na kloubu u táhla na převodovce. Objednal jsem nová lanka s bohdeny i s klouby. Než dorazil náhradní díl, zajistil jsem kloub proti vypadávání pružným těsnícím těsněním Loctait na motory a zatím jsem nový náhradní díl nepoužil a straší ve skladu. Nejlepší přístup na kulisu řazení je u 1,8T ZESPODA po přizvednutí přední nápravy. Není nutná žádná demontáž dalších dílů z auta! Pájka a natavení uložení kloubu to určitě nevyřeší!
Jiří Martinek
Praha 4

Dedla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 18.11.2009 22:14
Bydliště: Praha

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Dedla »

obrocnik píše: Mam presne tvoj problem stou trojkou ked pomali radim tak dobre ze nerobi chr chr ked svizne tak vporiadku alebo ju musim radit viac do prava.Ako si to odstranil?
Protože jsem člověk veselé povahy,za větu jsem vložil smajlík. :)
Zatím jsem se nic nesnažil opravit/odstranit,protože tato závada v zimním období zmizí.
Samozřejmě se budu snažit udělat aspoň "základní nastavrní táhel" řazení...
VW Sharan TDI : "Dospělé auto pro dospělého člověka".
http://www.youtube.com/watch?v=CkJzc2D2 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
obrocnik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1295
Registrován: 30.05.2010 14:27
Bydliště: Zvolen pracovne B.Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od obrocnik »

Aha.no zakladne nastavenia nejdem do toho bantovat aby nebol problem aj s inymmi rychlostami.nejak som si zvykol stim radenim a prisiel ako radit no ale tak ak najde navod tak rad opravim
omluvam sa za gramaticke chyby nemozem zato choroba z povolania:o)

kuban05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 21.09.2012 20:53

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od kuban05 »

čau.mam problém jedu si dneska domů a když jsem vyřadil tak jsem zjistli že sem vůbec nevyřadil ale zůstala mi zaseklá 4. ,spojka zabírá normálně i když je zralá na výměnu, řadící páka mi lítá jakoby byl neutrál na všech kvaltech a nemá vůbec žádnej odpor no prostě je volná.kontroloval jsem jestli nejsou vyskočený táhla ale ty jsou na svém místě a hýbou tím řadícím mechanismem ale prostě nejde vyřadit a nic dělat.
sharan 1.9tdi 81kw r.v.1999 PROSÍM O RADU (DOUFÁM ŽE TO NENÍ NA VÝMĚNU PŘEVODOVKY)
poprosil bych možná jestli někdo nemá fotky nebo obrázky převodovky s tim řadícím mechanismem,to co je pod tím plechem co je na něm baterka ,nechci se doto pouštět kvůli tomu že je na něj snad upevněnej motor i s převodovkou
vw sharan 1.9 tdi 85KW 4MOTION highline 2001

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od smolda »

To že se ti hejbou ramena řazení na kterých ty táhla visej neznamená že se taky otáčí ta hřídel na který všechen ten bordel visí. Jinak řečeno, hřídel může stát a hejbou se jen táhla s těma ramenama.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

kuban05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 21.09.2012 20:53

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od kuban05 »

tak na to už jsem taky přišel ale vůbec nevim co s tim ,jak to opravit
vw sharan 1.9 tdi 85KW 4MOTION highline 2001

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od smolda »

Sice jsem v minulosti špajzku měnil, ale nepamatuju si přesně jestli tam byl říznutej náboj staženej šroubem a nebo jestli tam je ještě pero. Asi ti nezbyde než to rozebrat a mrknout na to.
Edit: Neškodilo by kdyby sis dal popis káry do profilu. Co to máš za auto?
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

kuban05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 21.09.2012 20:53

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od kuban05 »

tak problém vyřešen.musel jsem si vyherovat převodovku a samozřejmě ji odšroubovat od toho nosného plechu potom jsem odpojil táhla a sundal celý ten segment (stromeček) řazení a hned jsem hledal chybu na něm,po chvíly prohlížení jsem si všiml že je tam střiženej šroub jak už někdo psal v předchozích příspěvcích,teď už jen opravit a namontovat a snad to bude jak nový :D potom přiložim nějaké foto (třeba se to v bodoucnu bude někomu hodït)
vw sharan 1.9 tdi 85KW 4MOTION highline 2001

Uživatelský avatar
Waclav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Waclav »

Zdravím
mám podobný problém jako kuban05... :(
Prosím o radu : Zda-li mohu převodovku z VW Sh I 1998 VR6 manuál 5q zaměnit i za převodovky z TDi 66/81 ? Nebo musím držet motoriaci tedy jenom z VR6?
Porad'te kdo tomu rozumíte, vím že v FGa I není stejná jako u SAl či VWSh... :wink:
Ale typově, montážně apod...
W

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od smolda »

Nemůžeš, převodovka z benzínu je pro ropáka hrozně krátká a zase naopak. Pasovat ti tam bude, ale moc se nepovozíš. Je to daný rozdílem krouťáků u dieselů a u benzínů při daných otáčkách.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od vhml »

Já myslím, že Marek77 kdysi chtěl do nafťáku dát převodovku VR6, protože je ještě delší než v naftě. Nebo jen stálý převod a samotná kolečka jsou kratší...?
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

Radek.J
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.06.2013 12:19
Bydliště: Praha

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od Radek.J »

Ahoj,
mám asi docela problém!! Najednou auto začalo špatně řadit a pak nešlo zařadit nic při spuštěném motoru. Vypnul jsem motor a vyndal klíč ze zapalovací skříně, tak šlo zařadit vše. Ten den jsme se na to vykašlali a šli si dát pár :drinks: . Druhý den jsem sed do auta a světe div se auto řadí jak má a jede. Toto se prý stalo mé ženě tak před dvěma měsíci.
V servisu to bylo, ale nic nenašli (měnili motor. olej, brzd. kapalinu, filtry atd.) Skoro vše jsem tady pročetl, ale nic takového se nikomu nestalo. Je možné, že by se něco zadíralo na lanovodech, nebo na pákách u převodovky. Může něco vlítnout, nebo se zaseknout u řadící páky? Při vizuální kontrole jsem nic nezjistil. Mám někde něco promazat.
Píšu o pomoc, protože jsme v Řecku na ostrově Karphatos na dovolené a chtěl bych udělat nějakou prevenci , aby auto vydrželo až domů.
Může mi někdo poradit, co s tím a v čem může být závada? Nebo poslat nějaký odkaz ,který jsem nenašel.
Moc dík za odpověď. Radek
Sharan TDI 2.0 103 kW rok 2007 najeto 180 000 km

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: zaseknutá převodovka, nejde řadit

Příspěvek od michall »

Špatně zařadit - můžeš to nějak upřesnit? Jako že se fofrklacek hýbe volně nebo že jakoby nelze nacpat kvalt? Můžou to být třeba vyskočené lanovody (v tom lepším případě) nebo něco s převodovkou (a to bych asi cestu domů bez opravy neriskoval).

Taky by to chtělo doplnit co je to za auto, bydliště (pro budoucí použití, oboje do podpisu) a v tomto případě i typ převodovky (štítek v kufru, pokud je)
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“