Vybíjí se baterka

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
šákmy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 14.10.2012 19:08
Bydliště: dílna

Vybíjí se baterka

Příspěvek od šákmy »

Nemáte nějakou radu jak zjistit co mě vybíjí baterku?! Jak to proměřit nebo něco takovýho?! Už nevím co s tím dělat

wronski
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 21.08.2011 12:37

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od wronski »

Pokud umis pracovat s multimetrem, tak vytahuj postupne pojistky a mer odber proudu. Normalni klidovy odber je cca do 20mA. Je potreba zavrit dvere a cekat az zhasne display. Uplne idealni je merit v zamcenem stavu. Me takhle takhle vypeklo radio. Zralo jen v zamknutem aute.
Passat Variant Trend, 1.9 tdi 96kW, 6ti kvalt, climatronic, tempomat a dalsi kramy, 2003, 330000km

šákmy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 14.10.2012 19:08
Bydliště: dílna

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od šákmy »

No tak trochu ho ovládám. A připojit ho normalně na kontakty na baterce?! Tam bude vysokej proud ne?! Nebo nějakej odpojit?! Na tu elektriku moc nejsem

wronski
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 21.08.2011 12:37

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od wronski »

Jasne. Meri se primo na baterce. Zapojis ho do serie nejlepe na minus pol baterky, protoze kdybys nahodou neco zkratoval na kostru, tak se nic nestane, protoze minus pol baterie je kostra. Bacha na zapojeni mericich hrotu na multimetru. Musis prehodit na mereni proudu a idealne na ten vetsi rozsah (10 A). To je vetsinou max. proud meritelny obycejnym multimetrem. Bohuzel na pastice se situace trochu komplikuje tim displayem na pristrojove desce co ukazuje stav dveri, kapoty a kufru. Me se nepodarilo presvedcit zamek kapoty, aby si myslel, ze je zavreno. Takze jsem musel vytahnout pomocne kabely pres zavrenou kapotu, aby ten display zhasnul a ja mohl merit opravdu klidovy odber. Pokud nameris vic jak tech cca 20mA pri nezamknutem aute, tak muzes prejit na vytahovani pojistek, abys mel aspon zhruba predstavu kde to zere. Pokud spotreba bude ok, tak zkus jeste zamknout auto. Tusim, ze to tech max 10A v multimetru nezvladne, takze na zamceni musis multimetr vypojit a ty dva pomocne draty vytazene pres kapotu proste propojit, zamknout a pak mezi ne zapojit multimetr a merit. Me prave to radio zralo jen pri zamknutem aute. A jeste jsem zjistil, ze tam mam zapojenou nejakou mrchu na sledovani pozice GPS s mobilem.
Passat Variant Trend, 1.9 tdi 96kW, 6ti kvalt, climatronic, tempomat a dalsi kramy, 2003, 330000km

šákmy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 14.10.2012 19:08
Bydliště: dílna

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od šákmy »

no kdyby to šlo tak trochu pro blbce. To do serie trocha nechápu tak jestli by šlo napsat kam pichnout červenej a kam černej. ten zbytek chápu

wronski
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 21.08.2011 12:37

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od wronski »

Obrázek
Passat Variant Trend, 1.9 tdi 96kW, 6ti kvalt, climatronic, tempomat a dalsi kramy, 2003, 330000km

šákmy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 14.10.2012 19:08
Bydliště: dílna

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od šákmy »

Tak to je luxusní schéma. Díky moc Neumřu hloupej

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od bumpkin »

Každopádně bych nejdřív přečet paměť závad v komfortce. Když tam nic nebude,tak tahat pojistky,když tam něco bude,napiš čísla závad.
Pak uvidíme víc.

šákmy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 14.10.2012 19:08
Bydliště: dílna

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od šákmy »

To jsem zkoušel jako první ale je to bez chyb

wronski
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 21.08.2011 12:37

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od wronski »

Zmer si ten klidovy odber a bude jasno jestli ti neco zere proud nebo je treba spatna baterka. Jeste jsem si vzpomnel na dalsi kram co mi zral proud. Bylo to svetylko v kastliku pred spolujezdcem. To byla pekne vypecena zahada. Ten vypinac je tak debilne vymysleny az jsem se divil, ze to mohl nekdo do tak jinak dokonaleho vozu dat :-D
Passat Variant Trend, 1.9 tdi 96kW, 6ti kvalt, climatronic, tempomat a dalsi kramy, 2003, 330000km

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od Hudy »

Tak co ti to dělalo už to máš přeměřené?Mě taky něco vybíjí baterku,denně najedu 120 km,jen o weekendu to stojí
odstavené v garáži a dneska (Pondělí) a skoro jsem nenastartoval,jedu k mechanikovi na přeměření,uvidíme.

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od Hudy »

Tak mechoš měl nějakou pohotovost tak že mě přeobědnal na zítra,doufám že ráno nastartuju,jinak při nastartování se mi na krátko rozsvítí kontrolka baterky (dobíjení) tak že uhlíky v háji?Co obsahuje repas altíku?A popřípadě neznáte někoho z Hodonína kdo to dělá?Díky

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Vybíjí se baterka

Příspěvek od Hudy »

Tak že po proměření dobíjení to dávalo jen 12,8volt.Zapnuto všechno co na autě jde,otáčky na volnoběh.Po přidání plynu na 3000 ot/min dobíjení na 13,2v což je taky málo.Po konzultaci s mechošem bude lepší obědnat celý regulátor než jen uhlíky,ale teď číslo na altíku přeluštit bez vytažení ven,tři lidi jsme to luštili až jsme to přečetli,líp schované už nemohlo být.Altík mám Valeo ale regulátor jsem obědnal Bosch,snad to bue pasovat,v sobotu jedu na výměnu,modlím se ať to pomůže.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“