Koupě VW Golf 1.6

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Koupě VW Golf 1.6

Příspěvek od marfy8 »

Mě problém se spotřebou a otáčkama na volnoběh vyřešily nové svíčky...

saker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 05.12.2011 11:06
Bydliště: Záryby
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě VW Golf 1.6

Příspěvek od saker »

jestli nechceš sypat peníze do auta a chceš jezdit za ho*** , tak si kup TDI. Myslim že hodně lidí mi tu dá za pravdu, že když se o něj budeš starat, měnit olej a filtry tak jak máš a nebudeš mu dávat za studena, tak budeš spokojen. Jinak já mám 1.4 16V a pohoda, mám 279 000tis najeto a klídek. Ale budu kupovat také TDi ;)

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Koupě VW Golf 1.6

Příspěvek od marfy8 »

záleží jaké trasy jezdí a kolik ročně najezdí. Ono TDI má pěknou spotřebu až se zahřeje (jako všechny motory jasné) ale TDI se hřeje o dost pomaleji než benzín. Benzín i nafta mají své klady a zápory jen si musíš zjistit co je pro tebe lepší a výhodnější.
Neznamená hned že když si pořídíš TDI tak ušetříš.

Příklad.: do práce to mám 12km
Co má brácha OCT 1.9TDI tak cca prvních 7km má spotřebu 6-7l až se mu auto zahřeje má tu krásnou nafťáckou 4-5l
Já mám GIV 1.4 auto zahřáte po cca 1-2km spotřeba 7l

Takže na tuhle trasu jsme na tom tak nějak stejně já mám v zimě dřív teplo a nemusím se bát že mi zamrzne benzín. Beru jen spotřebu nepočítám servis, každé auto se může posrat to záleží spíš kus od kusu a majiteli.

Ale na trasu co jezdívá brácha cca 150km je na tom zase sakra líp to TDI ...

Takže chce to prvně trochu popřemýšlet a pouvažovat.

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Koupě VW Golf 1.6

Příspěvek od Doctor Driver »

Ahoj, také uvažuji na jaře o nákupu jiného vozu, tak se zeptám - jaký je nejlepší benzínový motor? Jde mi i o to, abych nemusel točit jak blázen za spotřebu 12 litrů a taky jsem se slušně svezl a nebyly s tím motorem problémy!..
Taky bych rád věděl, jaký typ motorů je svou konstrukcí jednodušší? Co bylo dřív? Nafta a nebo benzín? Protože to co je konstrukčně jednodušší bez zbytečné elektroniky je také z principu trvanlivější ;)
Díky za veškeré info, nechtěl jsem zakládat nové téma, tak píšu sem.. :mrgreen:
Jinak jezdím, občas často a dlouho, ale jindy jen popojížďky, takže tam by se mi nafta určitě nevyplatila - proto se ptám na benzín..(navíc naftu už mám v Octě a zatím asi měnit nebudu - uvidím)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Werty.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 29.11.2012 20:09
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě VW Golf 1.6

Příspěvek od Werty.cz »

Doctor Driver píše:Ahoj, také uvažuji na jaře o nákupu jiného vozu, tak se zeptám - jaký je nejlepší benzínový motor? Jde mi i o to, abych nemusel točit jak blázen za spotřebu 12 litrů a taky jsem se slušně svezl a nebyly s tím motorem problémy!..
1.8T 110kW :good: omýlá se to tu pořád dokola! Ale jen aby sis nemyslel, tá 1.6 SR (74kW) jede taky pěkně a o ten litřík je ta spotřeba menší, se stejným stylem jízdy. Myslím že je to hned druhý nejlepší benzín za tou 1.8T - bez turba nebrat!
FabkaII TDi

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Koupě VW Golf 1.6

Příspěvek od majrek001 »

Werty.cz: myslím, že ví jak jede 1.6 má 16v..


Doctor Driver: tak spotřebu jako u 16v už asi mít u žádného benzínu nebudeš.. když to budeš lechtat tak i s tou 1.8T to půjde asi nejlepší je AGU, přinejhorším do toho dáš LPG
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Koupě VW Golf 1.6

Příspěvek od Doctor Driver »

Asi zvolím teda tu 1.8T no, soused jí má už x let v Octávii a nestěžuje si ;) Dělal jen repas turba, jinak vše včas mění a nemá problémy a jezdí jako kanec a to doslova :)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Koupě VW Golf 1.6

Příspěvek od majrek001 »

každý motor má svoje mouchy a hlavně spíš záleží na konkrétním kusu
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“