pouzdro do kterého se zasouvá světlomet

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

pouzdro do kterého se zasouvá světlomet

Příspěvek od lerak71 »

Ahoj,
nemáte někdo zkušenost zda jde demontovat - vyměnit pouzdro (nebo jak to nazvat) do kterého je uložený (zasunutý) světlomet? Mám totiž problém s tím, že jak se vyndavá a nandavá světlo pomocí šikmé tyčky s šestihranem na které je na konci ozubený kolečko s převodem na vodorovnou tyčku s ozubeným kolečkem, která přes "kliku" vysouvá a zasouvá světlo (při vyndavání ještě nutno zmáčknout pojistku), tak jsem zjistil, že v držení té vodorovné tyčky mám ulomený kus plastu a nelze tudíž pořádně dotlačit světlo do koncové polohy. Ozubená kolečka přeskakují. Jen tak - tak jsem to tam při výměně žárovky nějak doposouval, ale evidentně je problém v kontaktu, protože světlo při nerovnostech bliká a počítač často hlásí poruchu světel.....
Jde ten díl samostatně vyměnit?
Nebo je to nedílná součást blatníku či čeho....? :158:
Jedná se o pravé přední světlo.

Dík za rady....

Uživatelský avatar
PÁJA77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 27.10.2011 09:33
Bydliště: okr.Jindřichův Hradec

Re: pouzdro do kterého se zasouvá světlomet

Příspěvek od PÁJA77 »

Jj,mám ten samý problém,ale na levém světle,jenom se modlím,aby mi nepraskla žárovka,protože pak nevím,jak bych vyoperoval to světlo ven.Je dobře,že si to napsal,snad někdo poradí.

Neznalek tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 15.03.2012 18:01
Bydliště: Havířov

Re: pouzdro do kterého se zasouvá světlomet

Příspěvek od Neznalek tdi »

Tak to pouzdro je podle etky ,Držák pro světlomet a číslo je levá strana:7L6 941 613C
pravá strana 7L6 941 614C

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: pouzdro do kterého se zasouvá světlomet

Příspěvek od Mára_VR6 »

Vyměnit to jde v pohodě :-)
Shodit přední nárazník, podběh a už to jsou jen 4 šrouby :mrgreen:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

Re: pouzdro do kterého se zasouvá světlomet

Příspěvek od lerak71 »

Tak díky Máro!!
Potěšil si mne i nepotěšil zároveň. :lol:

potěšil, že to jde....

nepotěšil, že nárazník a podběh dolu.... (ještě půl měsíce budu muset kvůli nesmyslné uzavírce jezdit domu přes pole a v tomto počasí oba díly moooc pěkně vypadají .... :D )

jj, seženu držák a pořeším...

díky

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: pouzdro do kterého se zasouvá světlomet

Příspěvek od Peterka72 »

8) Dám Vám radu za pár korun . :wink: Taky jsem měl stejný problém ale až na to že se mi ty plastový kolečka úplně rozlámali :roll: tak jsem to vyřešil tak , že jsem vzal z malé goli kloub a přízpusobil nastavec a mám to tam na stálo . Pak stačí vzít malou ráčnu s dlouhým nástavcem nasadit na kloub a otáčet do leva nebo do prava . :wink: A ten už určitě nestrhnete . 8)

lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

Re: pouzdro do kterého se zasouvá světlomet

Příspěvek od lerak71 »

jj, taky jsem to nějak chtěl dnes čím si pořešit, ale bylo mi zatím líto ta ozubená kolečka rozlámat.... :-)

lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

Re: pouzdro do kterého se zasouvá světlomet

Příspěvek od lerak71 »

Ale samozřejmé díííky za nápad!!!!!!!!

Uživatelský avatar
rur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 07.10.2010 13:20

Re: pouzdro do kterého se zasouvá světlomet

Příspěvek od rur »

7L6 941 613C držák mě stál 1031kč + uchycení světlometu 222kč no a práce v autorizovaném service 1406kč nechal jsem vyměnit no snad to bude ok

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: pouzdro do kterého se zasouvá světlomet

Příspěvek od ameron »

No ono sa to asi lame preto ze na jednom svetle sa to toci na opacnu stranu ako na druhom pri povolovani aj pri zasuvani a preto si skor ci neskor niekto spletie smer otacania a strhne to neviem ci som to nepos. aj ja lebo ked som pozeral prave svetlo ake su tam xenon ziarovky a dal naspat, tak odvtedy mi tiez obcas vyhodi svetlo chybu a potom zase ide. Nastastie vcera pri STK svietilo dobre :)

Uživatelský avatar
PÁJA77
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 27.10.2011 09:33
Bydliště: okr.Jindřichův Hradec

Re: pouzdro do kterého se zasouvá světlomet

Příspěvek od PÁJA77 »

Máro,to se tam jinak nedostanu,to musí jít nárazník dolu?Když by se mi podařilo vyndat to světlo,tak bych to pouzdro nějak nevyměnil?

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: pouzdro do kterého se zasouvá světlomet

Příspěvek od ameron »

Nikdy som to zatial nedaval na svojom aute dole, ale podla navodu (2,5 TDI) nemusi ist blatnik dole akurat pri niektorych motoroch mozno vzduchovy filter na pravej strane.
01.png
02.png
03.png

Uživatelský avatar
JOFO
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zilina 22° 57' 5.27" S 43° 12' 37.16" W
Kontaktovat uživatele:

Re: pouzdro do kterého se zasouvá světlomet

Příspěvek od JOFO »

naraznik musi ist jednoznacne dolu , a na pravej strane aj podblatnik , kazdopadne to ide von (aspon na 3.2) dost zle , lebo tie sroby co to tam drzia (4x torx30) su zozadu v dost nepristupnych mietach , ked som to menil , tak to vyzeralo, ze by to slo lachsie dolu , keby odmontujem celu chladicovu stenu, lebo na nu je to tusim zozadu prisrobovane , inak ak by niekto chcel srate drziaky na pokusi , kludne darujem (na jednom som poskodil tie miesta , ked to drzi srob) ale iba osobne , posielat to nebudem
Přílohy
DSCN0881.JPG
DSCN0882.JPG
DSCN0883.JPG
G4 tdi, B5 1,8t, turek V6 benzin...

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: pouzdro do kterého se zasouvá světlomet

Příspěvek od ameron »

JOFO super fotky aspon budem vediet keby bolo treba menit (ja som dal len co bolo v else no, tam o blatniku nepisu :), ale realita je casto ina ako teoria ). Ked mi pridu xenony tak na to kuknem ci to mam v cajchu lebo mi minule na chvilu neslo dialkove svetlo potom zasa slo a ked som dal dole svetlo musel som ho dost zatlacit silou dozadu a potriast kym zacalo svietit (po prestreknuti WD ok)

lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

Re: pouzdro do kterého se zasouvá světlomet

Příspěvek od lerak71 »

Tak jsem to dnes pořešil na motivy Peterka 72 :-D
Pro zatím jsem listem pilky na železo odřezal kus plastu držící ty šikmou tyčku (viz foto) a vyndal to. A ještě jsem uřízl kousek plastové vaničky, která zavazela ve směru vodorovné osičky a pak už jsem kleštičkami na dělání oček drátu pěkně otočil a
IMAGE_j.jpg
IMAGE_j.jpg (11.46 KiB) Zobrazeno 995 x
dorazil. Tak jsem zvědav jestli bude blikat a hlásit poruchu. Jinak bych si z Německa objednal novou řídící jednotku Xenonu. Na jaře jsem ji měnil u levého světla a je to super.
Pokud bude uchycením tak jen dořeším nějaké "sofistikovanější" ovládání než kleště :d
Třeba tu golu ----

Odpovědět

Zpět na „Touareg“