TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
vitrvkapse
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.06.2009 16:10

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od vitrvkapse »

Citim v aute (Passat B6 Variant, highline, turbo FSI 2.0) zapach jako ze stareho hadru. Uz jsem udelal:
1. 2x cistena klimatizace (plynem i sprejem)
2. odvezl do servisu a tam udajne vycistili kanalky z klimy, nikde nic mokreho nenasli
3. prohledal cely vnitrek auta a hledal neco vlhkeho - nic
4. vydrhnul koberecky - nepomohlo
5. vydrhnul koberce pod koberecky - nepomohlo

Smrad je nejvic citit pred vyvetranim, tj. hned po nastoupeni. Pak se zapach snizi, protoze je odvetran klimatizaci nebo oknem.
2x jsem musel nechat vymenit celni sklo po narazu kaminku (autorizovany servis)
Okna se nemlzi (tedy ne vic nez normalne). V aute nikdo nic nerozlil.
Ted mam v planu tepovani sedacek a impregnaci kuze, jenze nejak pochybuju ze tady je ten problem.

Moc prosim, nez vyhodim z okna dalsi prachy, nemate nejaky napad, kdy by jeste mohl byt zakopany pes?

BlueDot
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 23.05.2009 13:33

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od BlueDot »

widle píše:a nemáš tam někde chcíplou myšku???
Jak tady psal kdysi drive widle ... nasel jsem pred casem (po navratu z chalupy) v aute mysi bobky ... a ted poslednich par dnu peknej smrad kdyz se zatopi :? takze se o vikendu chystam rozebirat a prohledavat mista kde ta potvora mohla zalezt a chcipnout :roll: tak jsem zvedav co vsecno budu muset rozebrat a kam vsude se tento vikend podivam - podle toho ze to smrdi po zatopeni predpokladam ze zalezla do nektereho vzduchoveho vyduchu :?

vitrvkapse
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 16.06.2009 16:10

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od vitrvkapse »

No tak to je jak hledat jehlu v kupce sena. Navic pred barakem bez poradneho heveru se to fakt blbe dela. Prohlidnu, kam uvidim.
Pak zase asi servis. tentokrat s nekym myslicim.

Uživatelský avatar
P.M.G.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.03.2010 20:17

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od P.M.G. »

Ahoj!
Dotaz na všechny, kteří MĚNILI RADIÁTOR

Po výměně radiátoru v servisu (stálo mě to 7 litrů) se úplně vytratil zápach z antifreezu - původní radiátor zřejmě tekl nějakou mikrotrhlinou, protže byly nasáknuté okolní molitany. ALE - objevil se nový zápach, který tam dřív nebyl! Bohužel ani nejsem schopen přirovnat, na co je tento smrad podobný, ale je nasládlý, jen velmi mírně připomíná zatuchlinu, ale spíš je technického rázu a vůbec nesmrdí jako když smrděl ten antifreeze. Pach je spíše chemický než biologický...

Stalo se vám to po výměně radiátoru taky? Resp. může to být smrad toho, jak se nový radiátor vypaluje a časem zmizí? Anebo nový radiátor nesmrdí vůbec?

obko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 05.03.2012 20:54

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od obko »

Ahojte SAGisti....
Kedze som mal zapach v aute a rosili sa mi okná, som vyskušal použiť prášok na utesňovanie trhlin v chladiacom systeme. Pomohlo to, ale teraz pred zimou som sa pustil do opravy bufika a samozrejme vytieklo pri tom čosi chladiacej G11... Jej farba bola ale akasi tmavá až do čierna... Potom som nasledne odvzdušňoval system ( zohriaty motor, čumák do kopca a pri tom otvorená nadržka s chladiacou kvapalinou....)
Keď som vydel čo bolo vo vnutri nadržky som skoro odpadol.... akasi biela pena na povrchu!!!
Moja otazka znie je to normálne? može to byť sposobené tym praškom na utesnenie ( spozoroval to niekto po aplikacii? ) alebo je to predzvesť poškodeneho tesnenia na hlave ( olej zatiaľ čisty nič som nespozoroval ).... Vďaka za všetky vaše rady....

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od abeljozef »

Nekonecny kolobeh dokola, nikdy nepouzivat zazracne samolepiace pripravky.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od smolda »

Kdysi se na to používala kremžská hořčice, dnes jsou na to přípravky. Jediné co zůstalo z doby "Tehdy" a "Dnes" je to, že v obou případech se jedná o prasárnu.Tento způsob se dá použít tak maximálně na dojetí, ale potom komplet výplach a výměna chladiva a samozřejmě odstranění závady kvůli které jsi tam ten sajrajt dal.
Tomu co jsi našel v expanzce se vůbec nediv. Drž si palce a modli se jakej vliv může ta s*ačka mít na funkci termostatu a jak ti zasvinila vodní část bufíku a popřípadě kombiventilu.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od smolda »

To obko: Klídek, ten smrad může být jen z konzervačního prostředku. Ale jen možná, na 100% to samozřejmě nevím.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

obko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 05.03.2012 20:54

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od obko »

Ono pouzitie zazracneho prasku som vyuzil asi pred rokom ( nemam garaz a ked som volal mojmu dvornemu mechanikovi, ze od neho chcem vymenu radiatora, sa chytil za hlavu a odporucil mi pouzitie prasku ako prvu pomoc, a ak nepomoze tak potom uvidime čo dalej!!!! ) .... ziadny smrad a ani extremne rosenie skiel od vtedy uz nebolo.... takze na utesnenie zrejme tecuceho radiatora to pomohlo.... Zarazila ma len ta pena v expanzke, samozrejme pri spustenom motore a prietoku vody. Pri vypnutom motore, ked som obcas kontroloval stav chladiacej kvapaliny som si nikdy nic nevsimol... A inac som menil aj termostat, v podstate spolu s opravou bufiku.... Ziadne extra vrstvy nejakeho "sajrajtu" som nespozoroval....

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od smolda »

obko píše:Ono pouzitie zazracneho prasku som vyuzil asi pred rokom ... odporucil mi pouzitie prasku ako prvu pomoc....
Sám jsi to tam napsal "jako první pomoc". Když ti v rámci první pomoci zavedou do krku tracheostomii páč nemůžeš dejchat, za pár měsíců by tě asi s*alo že ti z krku trčí trubička... To jen pro názornej výklad pojmu "první pomoc".
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od BrendlJiri »

P.M.G. píše:Ahoj!
Dotaz na všechny, kteří MĚNILI RADIÁTOR

Po výměně radiátoru v servisu (stálo mě to 7 litrů) se úplně vytratil zápach z antifreezu - původní radiátor zřejmě tekl nějakou mikrotrhlinou, protže byly nasáknuté okolní molitany. ALE - objevil se nový zápach, který tam dřív nebyl! Bohužel ani nejsem schopen přirovnat, na co je tento smrad podobný, ale je nasládlý, jen velmi mírně připomíná zatuchlinu, ale spíš je technického rázu a vůbec nesmrdí jako když smrděl ten antifreeze. Pach je spíše chemický než biologický...

Stalo se vám to po výměně radiátoru taky? Resp. může to být smrad toho, jak se nový radiátor vypaluje a časem zmizí? Anebo nový radiátor nesmrdí vůbec?
On ten radiator je mastrnej tak se možná vypaluje jinak 7tis toje masakr jasi to dal sam 500kc radiator a 3h prace
Sharan tdi afn 81kw

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od Marek77 »

Já jsem před léty měl problém s únikem kapaliny a zápachem z topení. Ostatně tohle vlákno vzniklo díky tomu.

Já jsem "zázračný utěsňovač" použil. Od té doby se mi chladicí kapalina neztrácí ani trochu a ani okna se už nerosí, ale ten zápach mi nezmizel ani po více než pěti letech. Myslím, že ten tehdy unikající anitfreeze se nacucal do výplní v palubní desce a už ho odtud nikdy nikdo nedostane. Takže pokaždé, když zapnu topení (otočím ovládacím knoflíkem klapky teplého vzduchu) mi z topení vyletí zápach, který po několika desítkách sekund zmizí. Smířil jsem se s tím, neřeším neřešitelné.

V tom mezidobí jsem již kompletně měnil chladicí kapalinu, několikrát (při každé výměně pyl. filtru) jsem systém prolil dezinfekčními spreji na ventilaci, zápach prostě stále je. Asi si na mě zvykl, tak jsem si musel zvyknout i já na něj.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od Tommate »

já jsem teď měnil radiátor, nový stojí tisícovku, ale za tři hoďky jsem to teda nedal, to jste dobří :lol: , já to dělal skoro 10 hodin, no možná teď už bych to dal za 5-6 hodin

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od Marek77 »

Z té příšerné práce mám právě strach - proto jsem se modlil, aby mi ten utěsňovací prášek pomohl. Pomohl a pomáhá již pět sezon k mojí plné spokojenosti. Dokonce to drží i po výměně kapaliny.

obko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 05.03.2012 20:54

Re: TOPENÍ, ZÁPACH: zápach a neustálé rosení okna

Příspěvek od obko »

to Marek77.
Nespozoroval si bielu penu na povrchu hladiny chladiacej kvapaliny v expanzke po použití utesňovacieho prášku, pri spustenom motore?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“