AVB (PD) špatně startuje-A JE TO TU ZNOVA!

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
findas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 15.05.2008 21:06
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

AVB (PD) špatně startuje-A JE TO TU ZNOVA!

Příspěvek od findas »

ahoj, 1.9 TDI PD AVB motor špatně startuje. Tak nak nezáleží kolik je venku stupňů, ale začalo to po přetěsnění hlavy válců protože bylo fouklý tak se rovnou měnili O kroužky vstřiků, pak jednoho parnýho dne začla padat nafta, nevěděl jsem co s tim, vyměnil sem palivovej filtr a vypadalo to dobře ale po krátký době zase začla padat. Měl jsem kolem tandemu pořad mastný od nafty tak očividně to někde teklo ale to už jsem pozoroval rok a starty byly normální, tak sem ale stejně tandem přetěsnil, nafta nikde neteče. Ráno v garáži chytne v pohodě, někdy trošku s malejma potížema, venku už je to horší, ale i tak někdy na drc a jindy špatný. Auto z kopce zatim chytlo pokaždý na drc ale do kopce to sotva nastartuju. Dával jsem aditiva, filtr novej, čerpadlo v nádrží dává, před cca 2000km nový O kroužky vstřikovačů, žhavičky nový. Už jsem z toho na větvy. Další poznatek je že to nejdřív tak nák šlo ale postupně to startování bylo horší a horší. Olej mi nepřibejvá tak nafta do něj neteče tak už nevim.

Auto jinak jezdí normálně, táhne, za jízdy v pohodě. Na volnoběh tak jednou za 15 vteřin poklesnou otáčky ale o málo tak cca o 100...??? nevim na budíku to je max milimetr pokles ručičky.
Mam Vag ale vim prd jaký hodnoty to má ukazovat nastartovaný.

Ještě poznatek z dneška, chcípnul jsem motor a cca po 1 minutě startoval a nebylo to uplně na drc, pak jsem znovu chcípnul a nastartoval to už bylo na drc.
Dneska sem měl venku čerpadlo z nádrže, bylo celý černý tak jsem ho očistil ale to je asi normální u novýho auta ne? :wink:
na zpětný ventilky to nevypadá, ale nevim, na čerpadle v nádrži jsem ho ani nenašel, teda jestli neni přímo na tý hadičce.

Je tady toho napsáno dost ale už mi z toho všeho jde hlava kolem tak jsem v zoufalosti založil nový téma. tak ho pak nechám kdyžtak smazat.

Děkuji a prosím vaše reakce kdo s tím má zkušenosti s dobrým koncem.

Findass :drinks:
Naposledy upravil(a) findas dne 20.03.2013 18:19, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: AVB špatně startuje

Příspěvek od majkl1 »

Stále bych sázel na padání nafty.
Nezkoušel jsi před nastartováním párkrát natlakovat systém otočením klíčku(2x - 5x)? Zda to pak není o chlup lepší?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
findas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 15.05.2008 21:06
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: AVB špatně startuje

Příspěvek od findas »

Při vícekrátem otočení klíčku to je někdy o skoro neznatelnej chlup lepší bych řek.

Ale včera sem natankoval VERVA DIESEL 30l...v nádrži jsem měl tak cca 7l obyč nafty a do toho jsem nalil toto

http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... IptzznaGQ=" onclick="window.open(this.href);return false;

a od tý doby až doted to nastartovalo na drc, nepřisuzuju to tomu čističi jako spíš že v nádrži je přes půl objemu nafty...

Uživatelský avatar
playboy
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 31.08.2012 12:29
Bydliště: okolo Prahy

Re: AVB špatně startuje

Příspěvek od playboy »

Ahoj, předem se omlouvám, nečetl jsem celý příspěvek, tak omluvte případný nesmysl. Ale můžeš mít prasklou hadičku v nádrži u podávačky. A nebo kvalita nafty? Verva je opravdu hodně kvalitní nafta s dobrou teplotou vzplanutí.
Transporter T5 2,5TDI 96kw++ + SW Profituning Praha- 267PS/576Nm
BMW 535d + SW Profituning - 399ps/841Nm

https://www.facebook.com/garagepowercz/
https://www.facebook.com/garagelightingcz/

Uživatelský avatar
findas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 15.05.2008 21:06
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: AVB špatně startuje

Příspěvek od findas »

Když by to bylo kvalitou nafty tak by to nejspíš dělalo pořád a bylo by to znát nejspíš i za jízdy.

Od té doby co jsem psal poslední příspěvek tak zatim pokaždý na drc, už se blížim k 1/4 nadrži tak jsem zvědavej jestli to začne zase špatně startovat s menším množstvím nafty v nádrži. Bylo by super kdyby už to neudělalo ale myslim si že naftou jako kvalitou to nebude. Tak uvidíme

Uživatelský avatar
playboy
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 31.08.2012 12:29
Bydliště: okolo Prahy

Re: AVB špatně startuje

Příspěvek od playboy »

Pak teda co jsem psal: "Ale můžeš mít prasklou hadičku v nádrži u podávačky." pokud to začne když budeš mít málo nafty. Nebo nějaký netěsný spoj tam - přímo v nádrži. Nebo občas nefungující podávačka. Bez té PD asi těžko startuje
Transporter T5 2,5TDI 96kw++ + SW Profituning Praha- 267PS/576Nm
BMW 535d + SW Profituning - 399ps/841Nm

https://www.facebook.com/garagepowercz/
https://www.facebook.com/garagelightingcz/

Uživatelský avatar
findas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 15.05.2008 21:06
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: AVB špatně startuje

Příspěvek od findas »

Tak dneska před prací už to nenastartovalo. Jakoby si to škytlo tak jsem pustil klíček a chcíplo to a pak už jen točil startér a po chvíli na displeji STOP tlak oleje...přitom ani motor neběžel. Tak jsem to tam nechal stát tak se na to chystám.
Kolega řikal že mi to možná zablokovalo start z důvodu nízké hladiny oleje. Oleje bylo málo ale bylo to chvíli po tom co jsem startoval tak možná nebyl olej steklej do vany, tak jsem přesto něco dolil ale stejně to nechytlo, tak jsem jel domu s kolegou.
Už mě to auto pomalu začíná sr.. :-)

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: AVB špatně startuje

Příspěvek od pohodarkajik »

zkousel jsi vymenit to Tcko na palivaku nebo aleson gumicku na nem ?

Uživatelský avatar
findas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 15.05.2008 21:06
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: AVB špatně startuje

Příspěvek od findas »

filtr mam novej i s gumickama. Tečko nevim jaký myslíš, mam filtr s tim vyhřejváním, ne klasiku jen filtr.

Jinak počítač nic neukázal, mazání se rozsvítí prej pokaždý když dlouho startuje.
Podávací čerpadlo naftu k filtru dává. Tandem se prej nějakým způsobem měří jakej dává tlak na zpatečku a podle toho se zjistí jestlli je v tahu nebo ne ale mechanik neví jak na to, kolik to má dávat.
Takže po domluvě s mechanikem nechám po 4měsících vyměnit gumičky na vstřikách a pak se uvidí co dál, jestli to pomůže nebo to nepomůže...

PS: jak jsem psal že to začlo dělat od 1/4 nádrže a míň tak naposled jsem natankoval plnou. pak to dva dny jelo a dneska už nic

Uživatelský avatar
findas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 15.05.2008 21:06
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: AVB špatně startuje-co se může rozbít na tandemu?

Příspěvek od findas »

Jinak ještě jeden dotaz, co se může pokazit na tandemu u palivový části? vyběhá se to nebo co se tam mohlo stát?
A nevíte někdo kolik stojí originál u vw? našel jsem tohle, ale u toho píšou repase

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/0 ... 16625.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
findas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 15.05.2008 21:06
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: AVB špatně startuje-co se může rozbít na tandemu?

Příspěvek od findas »

tohle schéma je docela dobrý, konečně vidim jak ten tandem funguje...

http://imageshack.us/photo/my-images/40 ... 01gy7.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Martin96kw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 30.09.2012 11:03

Re: AVB špatně startuje-co se může rozbít na tandemu?

Příspěvek od Martin96kw »

Nový tandem stojí cca 5000 - 6000,- repas se vyplatí za cenu do 3000,-

Uživatelský avatar
findas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 15.05.2008 21:06
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: AVB špatně startuje-co se může rozbít na tandemu?

Příspěvek od findas »

tak po včerejší výměně sady těsnění vstřikovačů dnes ráno start dobrej a zatim bez problému, starý gumyčky prej byly nic moc tak jsem zvědavej jak to bude chytat dál. Napíšu jak to dál dopadne, doufám že už to bude v pohodě ale tak trochu se i bojim že to nebude uplně v pohodě.

Uživatelský avatar
findas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 15.05.2008 21:06
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: AVB špatně startuje-co se může rozbít na tandemu?

Příspěvek od findas »

Ahoj, tak to vypadá že to výměna gumiček vtřikovačů vyřešila, zatim startuju v pohodě, dneska teplota pod nulou a v pohodě tak jako pořád od výměny. Nádrž už je na rezervě a startuje takže problém vyřešen. Díky za rady a doufám že toto téma někomu pomůže
findas

jeankonig
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 02.02.2013 19:19

Re: AVB špatně startuje-co se může rozbít na tandemu?

Příspěvek od jeankonig »

Pročetl jsem téma pořádně,páč se mě to pravděpodobně týká.Mizerný starty at už teplý nebo studený.Samozřejmě žhavičky nový atd.Mechanik mi rovnou řekl sada těsnéní pod vstřik,tak doufám že to tím také bude. Díky

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“