BRZDY: výměna brzdové kapaliny

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od dolcett »

Čtu a děsím se, a rovnou se ptám.
Vyšlapali jsme kapalinu při odvzdušňování, poté nalili novou a všechna kola odvzdušnili. Při nastartovaném motoru jde ale pedál moc nízko a když chci opravdu zabrzdit chce to sílu a pořádnej tlak na pedál.

Co teď? HELLLP

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od michall »

To jako že jste jí VŠECHNU vypustili z auta ? Při výměně musí být kapalina stále v systému, tj. při vyšlapávání se musí pořád dolévat nová, jinak se dostane vzduch do ABS.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od dolcett »

Přiznám se že ta nádobka je tam umístěná tak šikovně, že je do ní prd vidět, a asi k tomu došlo.. nicméně já mám ABS vyřazené díky snímači na kole, tak nevím jaký to má efekt

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od M@rty74 »

To jste docela střelci. Máš tam teď tolik vzduchu jako v kolech. Odvzdušnit přes VAGa a hlavně přitom stát u nádobky a stále dolívat. Prohnat takto aspoň 1,5 lt nové brzdovky.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od abeljozef »

To je tiez pekny nezmysel. Na toto su tlakovacie supravy.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od M@rty74 »

Ano a každý slušný občan ji má v garáži.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od abeljozef »

1. Tu ide o brzdy takze ked na to nemam vybavenie tak sa do toho nehrniem.
2. Pri diagnostickom aj normalnom odvzdusnovani je pouzitie tejto supravy pri vacsine systemov povinne.
3. Treba rozlisovat medzi systemami ktore su v danom aute namohnotvane lebo postupy sa mozu lisit.

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od johnyM128 »

abeljozef píše:Este jedno upozornenie, po vymene okamzite odskusaj ci ti spravne funguje ABS.
ako je najvhodnejšie otestovať funkčnosť abs?

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od smolda »

1. V každém případě zkouknout VAGem a pokud je vše OK
2. Vyrazit někam na travnatej povrch a vyzkoušet jak se chová v reálu.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
dolcett
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 328
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od dolcett »

Tak....
po kontrole u mechanika je vše v pořádku, kapalina se očividně nevyšlapala, vzduch v okruhu není. Po opětovném odvzdušnění šla krásná nová kapalina ven, žádný mix jsem nezaznamenal.
Delší krok je způsoben nově rozchozenými zadky, kdy nyní je vše funkční (kromě ABS, které zfunkčňovat ani nechci, neb se mi bez něj zatím vždy dařilo lépe), po zatažení ručky "na první zub" byl krok na pedálu jako původně, čili je to nyní tak, jak by to mělo být.
Auto brzdí bezvadně, po zadupnutí stojí všechna kola, na "ručičkách" šla až dokonale souměrně...
Vyděsil jsem se tedy neoprávněně, ale třeba to tu v budoucnu někomu pomůže...

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od kubenec »

Dnes jsem byl v BestDrive Praha 10-Strasnice. Vymena stala cca 350,- za vse. Ovsem jak tu ctu, tak tam ma prijit DOT4 a podle faktury je ta 2x0,5lt DOT3.
Je to na zavadu? Mam to resit?

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od Marek77 »

Kapalina DOT4 má kromě jiného vyší teplotu varu. Pokud je pro vůz předepsána, určitě by tam měla být. Přesněji řečeno - pokud do vozu, kam je dovolena DOT3, použiješ DOT4, nestane se nic, neboť je to použití "lepší" kapaliny. Opačně by to mohl být problém. Zvláště u našich aut, která jsou velmi těžká a při prudkém brzdění by se mohla kapalina opravdu hodně ohřívat. Nevím, ať se k tomu vyjádří někdo, kdo o tom ví víc než já. Tohle je můj pohled.

Ještě doplním: Pokud má někdo ve voze systém ESP, musí při výměně použít kapalinu určenou přímo pro tyto systémy. Tedy nestačí jen, že plní DOT, musí být přímo určena pro systémy ESP.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od kubenec »

Tak presne je tam DOT3 153530.Cinol.200

Uživatelský avatar
UweFilter
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 07.11.2012 15:03

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od UweFilter »

Kód zboží: 153530
Výrobce: Cinol
EAN kód: 8594023105511
Specifikace: DOT 3 ISO 4925 J 1703 VW TL 766

Hydraulická brzdová kapalina CINOL DOT 3 je určena pro vozidla, u kterých dochází k menšímu zatěžování brzdového systému během provozu. Zejména je použitelná tam, kde nedochází k častému prudkému přechodu z vysoké rychlosti na nižší a kde konstrukčně slabší brzdový systém nevyžaduje kapalinu vyšší specifikace. Brzdová kapalina CINOL DOT 3 je použitelná v rozsahu provozních teplot od -50°C do 230°C. Jde o mírně nažloutlou kapalinu, která je směsí polyglykolů, glykoletherů a dalších aditiv, jako jsou antioxidanty a antikorozní přísady. Brzdová kapalina CINOL DOT 3 nepoškozuje pryžové součásti brzdového systému a také spolehlivě brání korozi jeho kovových součástí. Tato kapalina se používá neředěná. Brzdové kapaliny jsou vysoce hydroskopické. Po skončení plnění ihned uzavřete z důvodu možnosti vniknutí vlhkosti. Výměnu provádějte v brzdovém systému dle předpisu výrobce motorového vozidla. Výrobce neručí za škody, které mohou vzniknout nesprávným použitím výrobku. Znečištění brzdové kapaliny může mít za následek selhání brzd!! Brzdové kapaliny mohou poškodit lakované části karosérie.

Asi bych to řešil. Tohle je brzdovka tak do Smarta či jiné obdobné velikosti auta...
Naposledy upravil(a) UweFilter dne 04.01.2013 14:07, celkem upraveno 2 x.
Férový prudič UWE

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BRZDY: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od kubenec »

Toto jsem našel taky. Už jsem jim tam napsal ať mi to vysvětlí.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“