Jak snížit spotřebu?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
marcovic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 09.12.2010 18:25

Jak snížit spotřebu?

Příspěvek od marcovic »

Ahoj, vim že je to tady asi tisíckrát omílaný téma, ale hrozí mi že se budu muset vyměnit auto za něco co míň žere a chci to řešit jinak.. Golf Variant, 1.4 16V, najeto cca 139000 na motoru. Spotřeba se pohybuje okolo 9,1 litru, což je šílený. Auto jezdí víceménně pořád studený, pět km ráno do práce, pět km večer zpátky, občas nějaká delší jízda. Jezdí se s tim ekonomicky, tk aby to co nejmíň žralo a stejně. Je možný že vysokou spotřebu způsobuje nějaká vada na autě? VAG nic nehází... Díky za nápady a názory.
Volkswagen Golf IV 1.4 16V AKQ LW5Z - crash :(
Volkswagen Golf IV Variant 1.4 16V AKQ LC7V

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Jak snížit spotřebu?

Příspěvek od tomakecTD »

:| chlape nevím no, na dlouhé trasy jsem měl stejně. V zimě na 3km dle google průměr někdy i 12.....Jestli máš těsnej výfuk, lambdy OK, atd, víc s tím už neuděláš....
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
marcovic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 09.12.2010 18:25

Re: Jak snížit spotřebu?

Příspěvek od marcovic »

Asi je to auto moc těžký na ten motor.. když jsem měl hatche se stejným motorem, průměrná spotřeba byla za stejných podmínek 7,5l. A už tehdy jsem remcal, jak moc to žere..
Volkswagen Golf IV 1.4 16V AKQ LW5Z - crash :(
Volkswagen Golf IV Variant 1.4 16V AKQ LC7V

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Jak snížit spotřebu?

Příspěvek od vtuni »

max si přivstat a první 3 km do práce po ránu to tlačit :mrgreen:

edit..prd.. prostě studený auta žerou víc... klidně ve městě k 11 l/100km při drckách .. pár set metrů max pár km... prostě tka to je...

jediný co stím můžeš udělat, že tyhle krátký trasy prostě nebudeš jezdit a budeš je absolvovávat pěšky, na kole na bruslích...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Jak snížit spotřebu?

Příspěvek od marfy8 »

A co nějaký el. předehřev motoru? Jestli máš auto někde u zásuvky. Startoval bys už s teplým motorem... Nevím jak by to pomohlo se spotřebou.
Nebo předělat na LPG pokud máš auto v good stavu a víš že ho budeš mít třeba dalších 5let.

Pak jedině TDI ale co jsem četl tak tomu taky neprospívají krátké trasy.

A jak říkáš ten samý motor v hatch spotřeba 7l/100 ... Těch tvých 9 už je fakt síla.

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit spotřebu?

Příspěvek od maku »

TO vtuni: ma opet pravdu :mrgreen: :good:
Jak chces jezdit na spotrebu tak jedine TDI a nebo prestavba na LPG popripade na E85 levnejsi varianta od prestavby na LPG.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Jak snížit spotřebu?

Příspěvek od Eitn »

9l je pekny :D Ja mam na takovou trasu 11-15 ale kdyz se hodne snazim tak i tech 9 rano do prace dam..ale ja jezdim tech 5km radsi busem nebo jdu pesky (A to tam mam i LPG) Vyjde to lip ten motor se fakt ani nezahreje

Uživatelský avatar
golfer66
Pilot
Pilot
Příspěvky: 846
Registrován: 13.03.2012 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit spotřebu?

Příspěvek od golfer66 »

předělávat na lpg v jeho situaci nemá smysl tam se stejnak startuje na benzin a prvních pár km se jede na benzin dokud se to nějak nenačte a nemuže se to přepnout na plyn takže jedině E85 ale nevím no známýmu jezdej s tim E85 furt auta na diagnostigu strejc to ted dával a zas řeší že mu to ted cuká a to má jednu z těch nejspolednějších 1 octávek v benu a taky mu to furt doladujou ......v tvym případě asi jedině nějaký SDI pracanta :-)
GIV,TDI,AGR-Kat OFF,EGR OFF,Soft by MOTORPOWER
Cosmic Green Wagen
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=239360" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.samolepky.zepos.cz/

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Jak snížit spotřebu?

Příspěvek od Eitn »

Ten ethanol dela cekem bordel v zime..spatne to startuje a tak...nevim jak s tou jednotkou ale ty univerzalni podle me nebudou nic extra a predelat auto ciste na E85 stoji taky dost jak jsem se koukal (nemyslim tu jednotku za 3k)

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit spotřebu?

Příspěvek od maku »

Ja si myslim, ze je to stale dokola omilane ohledne LPG http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=223675" onclick="window.open(this.href);return false;
Spotreba benzin 1.6 16V http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=226814" onclick="window.open(this.href);return false;
Spotreba 1.6 74kW http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=47866" onclick="window.open(this.href);return false;

Staci pohledat a zjistis, ze kazde ma jinou spotrebu :mrgreen:
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak snížit spotřebu?

Příspěvek od Bastard »

maku píše:TO vtuni: ma opet pravdu :mrgreen: :good:
Jak chces jezdit na spotrebu tak jedine TDI
No to by si pomohl... TDI trvá ještě mnohem dýl, než se zahřeje :adr: Nakonec by se mu z těch pojíždek vysypal... Nehledě na to, že motor musí žhavit, k tomu start a za 3 km se nemá šanci dobít, tak by musel ještě párkrát do měsíce dobíjet baterku :laugh:

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Jak snížit spotřebu?

Příspěvek od tomakecTD »

:pleasantry: Tak já mám LPG a teď to jako zdražili na 16,90 - jsem z toho špatnej, ale co se dá dělat :D Dělám to tak, že ráno nastartuju a nechám tak minutu - dvě motor běžet na volnoběh. Obecně to dělaj plynaři. Na volnoběh ten motor má spotřebu malou, neprodí na něj hned chladný vítr, rychleji se zahřeje - tím pádem by teoreticky spotřeba mohla býti nepatrně menší...
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Jak snížit spotřebu?

Příspěvek od Shorty »

Mám přes ulici sídlo VW pro ČR tak jsem se tam byl poptat ohledně provozu na ethanol a že mi nejde vůbec o záruku a pak mi poslali todle:

"vzhledem k tomu, že jsou potřeba určité technické změny na mechanice motoru
a též v řízení přípravy směsi, aby byl motor schopen zodpovědného provozu na
E85, nedoporučujeme žádné tzv. domontáže pro možnost použití tohoto paliva.
Bližší informace Vám poskytne případně autorizovaný servisní partner."

Tomakec mlč řači s tou cenou nebo se nedožiješ rána :-D
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Jak snížit spotřebu?

Příspěvek od tomakecTD »

To auto jsem koupil z Prahy2 :laugh: I v Praze jsou spořílci :wink: Co se týče ethanolu, je nutno změnit plno parametrů a opravdu to je korozivní a tak. Může odejít čerpadlo a tak. A ano, v zimě se hůře startuje. Otázka je, jestli to má smysl. I LPG má svoje nedostatky no. Je potřeba si to spočítat a rozhodnout se :)
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak snížit spotřebu?

Příspěvek od maku »

TO Shorty: ja byl vcera v Polsku na benzin a cena slusna cca 32Kc za 1L N95 :mrgreen:
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“