INTERIÉR, ROLETA: roleta neroluje, oprava

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

INTERIÉR, ROLETA: roleta neroluje, oprava

Příspěvek od jenda »

Jednoho krásného dne při zatahování rolety v kufru v ní zarachotilo a přestala rolovat, :cry: byl jsem postaven před úkol jí spravit na foru jsem získal povzbudivou informaci že je to snad nějaká zarážka, pro opravu je nutné odvrtat trhací nýty na levé straně (bez tlačítka), plastovou koncovku vytáhneme z plechového pouzdra v koncovce byl ulomená zarážka. Zarážku jsem vyztužil duralovou vložkou, kterou jsem přišrouboval ke koncovce, na vložku jsem nasunul ulomenou zarážku a zalil epoxidem zároveň jsem do koncovky vlepil matice pro šrouby. Natáhl jsem pero a nasadil koncovku s zarážkou do hřídele rolety a pouzdra, upevnil na původním místě, místo nýtů jsem použil šrouby. :lol:
Přílohy
opravená roleta.jpg
opravená roleta.jpg (53.16 KiB) Zobrazeno 6182 x
zalepená zarážka.jpg
zalepená zarážka.jpg (41.72 KiB) Zobrazeno 6183 x
sestavéná zarážka.jpg
sestavéná zarážka.jpg (40.34 KiB) Zobrazeno 6184 x
přišroubovaná vložka.jpg
přišroubovaná vložka.jpg (49.08 KiB) Zobrazeno 6188 x
duralová vložka.jpg
duralová vložka.jpg (38.26 KiB) Zobrazeno 6189 x
ulomená zarážka.jpg
ulomená zarážka.jpg (43.04 KiB) Zobrazeno 6188 x

Uživatelský avatar
loser_2006
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 21.10.2007 09:13
Bydliště: Brno

Re: INTERIÉR, ROLETA: roleta neroluje, oprava

Příspěvek od loser_2006 »

Díky Jendovi!
Předcházející návod je hodně podrobný, jen doplním pár detailů, které jsem jěště zjišťoval a Jenda byl tak hodný, že radil a radil....

Místo vložky a zalití epoxidem jsem použil dvousložkový tekutý kov, který slepil ulomenou zarážku a zároveň vyplnil vnitřek.
Po zaschnutí přichází to nejtěžší - nasadit koncovku. Je nutné roletu navinout a poté natáhnout péro rolety ve směru! navíjení. Já jsem nejdřív myslel, že se musí proti směru, ale po dvou večerech vzteku a jednoho mailu od Jendy jsem se opravil.
Až celkem cítíte tah, je nutné koncovku podržet (elektrikářské špičaté kleště) a potom se snažit nasadit zarážku do otvoru pro ni určenou v roletě. U nás doma to byla práce pro dva lidi (mockrát se nám roleta roztočila a vše jsem museli od začátku).
Pak už jen do otvorů po nýtech jsem dal krátké samořezy a bylo.

Jěště jednou díky Jendo za trpělivost.
loser

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: INTERIÉR, ROLETA: roleta neroluje, oprava

Příspěvek od jenda »

Nemáš zač, co vím na to odpovím. :lol:
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

Uživatelský avatar
pistahufnagl
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1725
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, ROLETA: roleta neroluje, oprava

Příspěvek od pistahufnagl »

Teda kluci vy jste tak šikovní. Dobrá práce.
UBYTOVÁNÍ V JAROMĚŘI:
http://www.penzionexpanze.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Shemik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Č. Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, ROLETA: roleta neroluje, oprava

Příspěvek od Shemik »

Ahoj Losere_2006,
vítej v nejlepším fóru o vozech Sharan Alhambra a Galaxy v ČR
Buď zde jako doma. Tady je pro Tebe menší úvodní info:

:arrow: Jakoukoli informaci budeš potřebovat, najdeš
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... 41&start=0 v tématu ABECEDNÍ SEZNAM VŠECH TÉMAT V SEKCI SHARAN - SHARAN SHERLOCK a pokud ji tam nenajdeš, tak tam vyhledej příslušné téma, které se týká Tvého problému a napiš svůj dotaz tam. Pokud nenajdeš ani příslušné téma, které se týká Tvého problému, tak založ nové a napiš svůj dotaz do něj.
:arrow: Pro začátek také určitě koukni
sem: http://www.vwc.cz/viewtopic.php?f=50&t= ... 4b#p346578 do tématu NÁVOD K POUŽÍVÁNÍ FÓRA a další info - ČTI NEŽ NAPÍŠEŠ. Mimo jiné se tam dozvíš, jak ve svém příspěvku opravit chybu po jeho odeslání, kdy a jak lze vlastní příspěvek smazat, jak vkládat do příspěvků fotky a jiné soubory, jak a kdy zakládat či nezakládat nová témata, jak používat Poptávku a Nabídku a další informace potřebné ke správnému a jednoduchému používání Sharan-fóra. Přečtení návodu Ti zabere 3-4 minutky, ale v budoucnu Ti ušetří spoustu času a práce s vyhledáváním, psaním a odesíláním potřebných informací zde ve fóru.
:lol: Chceš-li, napiš něco o svém mazlíkovi nebo o sobě
sem: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16504 do tématu Máte SHARANA ALHAMBRU GALAXY? Noví členové ..., ostatní Tě zde rádi uvítají, případně se
zde: http://www.vw-club.cz/modules.php?name= ... ic&t=16360 v tématu FOTKY VAŠICH MAZLÍKŮ: Vaši megaprostoroví krasavci pochlub se svým mazlíkem na fotkách.
:arrow: Pokud by sis s něčím nevěděl rady, tak se na mě obrať přes SZ (soukromu zprávu) nebo e-mail. :mail:
Zdraví Tě Shemik moderátor. 8)

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, ROLETA: roleta neroluje, oprava

Příspěvek od kazbic »

jenda
loser_2006

Obrázek Dobrá práce klucí.Jsem sice na tu roletku vwopatrnej,ale už se mi asi dvakrát stalo,že mi to vyklouzlo z ruky.Ta rána při dorazu není zrovna příjemná. :wink:
Teď když vím jak na to,tak s tím vyběhnu metr za auto,pustím a budu tak strašit pasažéry. :D :D
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

pepino.73
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 01.11.2010 20:48

Re: INTERIÉR, ROLETA: roleta neroluje, oprava

Příspěvek od pepino.73 »

Čau. Potřeboval bych docela nutně od někoho ochotnýho pomoc. Chci dát do G1 roletu, kvůli nařádí, aby tam nikdo nečumákoval. Roletu jsem sehnal a včera sehnal i držáky na ni, pže v mojim autě nejsou. Myslel jsem si, že se tam jen přidělají držáky a hurá. Ale prdlajs. Musí se zadělat do bočních plastů a teď ta prosba-nemohl by mi někdo nafotit kde přesně jsou zadělaný ty držáky? Nebo napsat podrobněji kolik cm od nějakých záchytných bodů? Nerad bych začal vrtat do plastů a pak zjistil, že to musim posunout o kus jinam. Nejlepší by bylo, kdyby byl někdo ochotnej z karlovarska, kdo to má, že bych se mrkl, jak to tam je a poměřil si to. Díky za všechny rady a popisy.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Krycí roleta v zavazadelníku

Příspěvek od kubenec »

Nerad zakladám nové téma, ale nikde jsem to tu nenašel.
V pátek mi nešťasnou náhodou spadla roleta na zem a něco v ní prasklo a přestala navíjet a celá se uvolnila. První dojem byl že se snad :budo: a začal na netu schánět jinou. Cena je cca od 1500 do 4000 a byl bych to ochoten dát, ale nedalo mi to a trochu jsem přemýšlel a roletu rozebral. Začal jsem odvrtáním dvou nýtů na levé straně a vysunutím bočnice. Tam jsem zjistil, že praskla aretace péra. Poté jsem s kolegou důmal :?: co dál a daly jsme to. :idea: Prasklý díl unačeše jsme na oko přiděli zpět a vystužily 2 pliškama asi 0,5mm tlustýma a poté použili dvousložkový tmel a celé to tím obalily a nechali vytrvdnout.
Po vytvrdnutí jsme dumáli co s tím pérem. Začali jsme na 15 otáčkách o 360st. směrem doleva s pohledu na péro, ale to bylo neskutečně málo a tak jsme přidávali a skládali a rozkládali až jsme skončily na 40 otáčkách o 360st. Víc už to nešlo udržet. Není to jako nové, ale namotává se a hlavně zatím drží. :drinks:
Čekal jsem to horší, tak kdo je trochu zručný nemusí se toho bát.
Když to opět praskne mám v záloze udělat celý unačet nový, ale to zase jindy.

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: INTERIÉR, ROLETA: roleta neroluje, oprava

Příspěvek od ruza »

Dovolím si upozornit, že kdyby někomu roleta scházela, jednu mám.
viz:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=201882" onclick="window.open(this.href);return false;

don carlos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 28.10.2007 18:02
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, ROLETA: roleta neroluje, oprava

Příspěvek od don carlos »

Neví, prosím, někdo, jestli jsou rolety zaměnitelné mezi jedničkou a dvojkou? Dneska mi odešla roleta. Upadla aretace i protikus. Proto sháním roletu na nd, popř. novou. Plachtu i s krytem mám.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: INTERIÉR, ROLETA: roleta neroluje, oprava

Příspěvek od smolda »

Příjdou mi naprosto stejný, ale nikdy jsem to fyzicky nezkoušel.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“