Výměna palivového filtru...

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
kloub
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 20.04.2012 19:15
Bydliště: UK - Northern Ireland
Kontaktovat uživatele:

Výměna palivového filtru...

Příspěvek od kloub »

Zdárek dneska se chystám měnit palivák ale mam v tom pár nejastností a to musím ho u benzínu naplnit benzínem nebo my ho tam pumpa dotlačí?? A ještě přikládám fotky spojek s trubičkou jelikož jsou nějaký plastový a jakmile je něco plastového mam z toho strach poradí mi někdo jak s tím abych to případně nepoškodil?
Přílohy
a
a
DSC_1848.JPG
DSC_1850.JPG
Renault Clio 1.4 RT 94 r.v. -> VW Golf 1.6 SR 00 r.v. Vauxhall Vectra 1.8 06 r.v.

Uživatelský avatar
DurexElite
Profík
Profík
Příspěvky: 1132
Registrován: 16.02.2009 21:47
Bydliště: Protivín a Plzen - kolej
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna palivového filtru...

Příspěvek od DurexElite »

Jestli jsou to stejné spojky jako u TDI na sacím koši tak je stačí u konce zmáčknout a pak lehce vytáhnout. A když jsem měnil filtr na benzínu tak jsem ho tam dal praázdnej a v pohodě...
G4 1,9 TDI AHF 81 KW (Recaro BBS, GTI Exclusive) EGR OFF, -30/-30, Jednohmota (AXR, Ferodo Sport), Sprint 764, dlouhodobá 5L/100
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=192915

Uživatelský avatar
kloub
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 20.04.2012 19:15
Bydliště: UK - Northern Ireland
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna palivového filtru...

Příspěvek od kloub »

Díky nemam rád plasty protože to má tendenci praskat... btw. super že tam nemusím dolívat ten benzín někde sem slyšel že úpak nenastartuju :)
Renault Clio 1.4 RT 94 r.v. -> VW Golf 1.6 SR 00 r.v. Vauxhall Vectra 1.8 06 r.v.

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Výměna palivového filtru...

Příspěvek od tomakecTD »

No já nenaplňoval nic :) Rozjel jsem auto - lišta byla plná, pak se to mírně párkrát zakuckalo pár sekund a bylo ok :) Je jasné, že je to uzavřený systém, tak bublina tam jistá bude. Já na vrchu té objímky zatlačil a šlo to, nic jsem nevydělával. Hlavně mi pak benzín ocákl celou hubu :D
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Výměna palivového filtru...

Příspěvek od sapik88 »

Tak tak, čerpadlo to tam natlačí, jinak když mrkneš na tu první fotku, ta hadička uplně v pravo, je na ní takovej bílej bazmek na tom kolínku, to stejný by mělo být i u toho filtru, tak to zmáčkneš normálně prstem, a stáhneš, jde to v pohodě, kdyžtak pootáčet, kdyby tam držela a nešla dolů, ale to by tě snad napadlo =)

Uživatelský avatar
rombo
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1947
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna palivového filtru...

Příspěvek od rombo »

jak píšou kluci, zamáčknout tu plastovou pojistku co je na na tom konektoru (jde docela těžce) a vytáhnout.. z filtru toho dost vyteče tak si připrav něco pod auto ;).. jinak vyměníš filtr a není třeba ho zalívat benálem.. čerpadlo si natlačí samo ;).. já pro jistotu nechal natlačit několikrát než jsem nastartoval

Benďák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 18.12.2009 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna palivového filtru...

Příspěvek od Benďák »

Jj, jak piísou ostatní...zmačnout koncovky u hadic a ven..neco vytece ven z filtru dát nový a frčíš....akorát mě zaráží že na výměnu davaji interval asi 60tis.km při dnesní kvalitě paliva je to tak max.polovina....:-)

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Výměna palivového filtru...

Příspěvek od Shorty »

Já se teda letmo díval na servisní intervaly u 1.6 16V a tam o výměně paliváku nepíšou nic. Já ho měnil při těch 60 se svícema, ostatní filtry 1 za rok
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

m1l4n
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 29.08.2008 13:55

Vymena palivoveho filtra 1.6 16V 74kw

Příspěvek od m1l4n »

Zdravim, chystam sa menit palivovy filter, zaujimalo by ma ci to staci len odmontovat, vybrat stary a nasadit novy? Pripadne ci budem pri tom potrebovat dake specialne kluce atd ?

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Výměna palivového filtru...

Příspěvek od vtuni »

spíš speciální nervy na povolení te100% zarezlé spony co ten filtr drží
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Výměna palivového filtru...

Příspěvek od tomakecTD »

Co se týče kovové sponky - byla hoodně rezavá. Nasadil jsem tam golu - 6ka? A ruplo to. Dal jsem pak novou. Co se týče přívodních trubek, stačí zmáčknout i prstem silně v bodu, kde se nachází taková jakoby plastová objímka a zatlačit dolů. Jinak ano, ostříkne tě to benzínem :pleasantry:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
VW tomasz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2292
Registrován: 08.04.2010 18:41
Bydliště: okoli opavwy ,ostravwy

Re: Výměna palivového filtru...

Příspěvek od VW tomasz »

ja to menil par mesicu zpet a slo to nadherne..zadna oxidace na mem aute zatim neni =)
(s)low and original

jakub.prucek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 08.10.2012 13:43

Re: Výměna palivového filtru...

Příspěvek od jakub.prucek »

Mám otázku koupil jsem auto mam nove rozvody ,filtry ale palivovi filtr jsem ještě neměnil měl bych ho co nejdrříve vyměnit auto ma najeto 178 000 Km poradte

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Výměna palivového filtru...

Příspěvek od Shorty »

Origo palivák na benzína stojí asi 200 na naftu to bude asi podobně a tam je to navíc nutnost. takže bych bejt tebou neváhal
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

jakub.prucek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 08.10.2012 13:43

Re: Výměna palivového filtru...

Příspěvek od jakub.prucek »

já ho mam koupene už aji mám ho udělat i ted tedy dobře zítra se na to podivam ,dáš mi nějakou radu k temu ,je tam značena šipka kam ma směrovat ???

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“