Intercooler pro 1,8 T poraďte.

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
peppa
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1671
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od peppa »

:mrgreen:

jen bych chtěl podotknout že když budete cpát velky IC před chladič, tak se nevyhnete zásahu do nárazníku, je tam tak málo mítsta že se vám tam prostě nevejde 8)
Přílohy
Obraz013.jpg

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od R@ZOR »

Jj, s tim se pocita. Opravdu se tam nic nevejde :( Ty mas dva seriovy? Nebo jsou to z s3? Jak to funguje?
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
peppa
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1671
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od peppa »

R@ZOR píše:Jj, s tim se pocita. Opravdu se tam nic nevejde :( Ty mas dva seriovy? Nebo jsou to z s3? Jak to funguje?

S3 :mrgreen: ale budu je vyhazovat a dávat jeden velkej, auto už mam rozebrané, dělam spojku a další kokotiny, a přitom hned udělam vyfuk atd...:)

já nemůžu posoudit jak to funguje :mrgreen:

LukasMk4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.01.2012 18:28
Bydliště: Chrudim

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od LukasMk4 »

A jak to je s vyvodama na tom IC?je jedno na jakej vyvod napojim vstup z turba a na jakou vystup do sani,nebo je to nejak dane?abych to nejak neotocil..?

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od Eitn »

melo by to byt jedno. IC je propustny z obou stran stejne jako napr chladic vody ale jelikoz ma ten IC nejake drzaky tak ho podle me ani neotocis (ciste teoreticky :D jeste jsem to nemontoval)

LukasMk4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.01.2012 18:28
Bydliště: Chrudim

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od LukasMk4 »

no ja co jsem koukal na ruzne IC tak maji ty universalni vetsinou stejne uchyceni jak z vrchu,tak ze spoda,takze bych taky rekl,ze je to sumak jak ho dam :D ale chtel jsem se radsi ujistit,takze Diky moc :)

Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od Tomikcek »

Někde jsem četl že to jedno není jestly jsou vyvody dole nebo nahoře kvůli oleji,aby zbytečne nešel do motoru

peppa : Na co máš 2 IC když je tam jedno turbo ? To ty S3 tak mají ?
VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od vtuni »

ano mají to tak S3 i TTčka..kvůli tomu že vepředu na jeden velkej IC nemaj místo....
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od Eitn »

To nevadí že je tam jen jedno turbo. Jde to takhle: Filtr - Turbo - IC1 - IC2 - klapka takže to jakoby schladí 2x. Ale IC v nárazníku je účinější..jak píše Vtuni nebylo tam na něj místo. A co se týče vývodů nahoře a dole tak tam asi rozdíl bude ale podle mě se ptal spíš na levou a pravou stranu u IC které je na obou stranách stejné...což je asi většina kitů jak jsem si všiml

LukasMk4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.01.2012 18:28
Bydliště: Chrudim

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od LukasMk4 »

Ano zajimalo mne spis to jestli je to na obou stranach stejne a jestli je jedno z jake strany do IC pujde vzduch tam a vzduch ven ;)

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od R@ZOR »

Stejny by to melo bejt, pokud je vstup a vystup stejnej prumer. Nekdy to bejva rozdilny, ale to je vetsinou u seriovych chladicu..
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od VWMysak »

Mám FMIC a přemýšlím jak odstínit hliníkovou trubku co vede z turba nad převodovkou od tepla co jde z motoru. Pomůže nějaká izolační páska, kterou bych tu trubku omotal nebo jinou povrchovou upravou? Taky to musí k něčemu vypadat. :lol:

http://www.hasoft.cz/lepici-pasky/lepi- ... -paska.php" onclick="window.open(this.href);return false;
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Ondra A.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 05.02.2012 20:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od Ondra A. »

Čau dal bych tam něco takového http://www.speedpro.eu/termo-omotavka-v ... 10963.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Diagnostika na Praze 6 a okolí pro VW club

Uživatelský avatar
Zemi77
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 14.05.2011 22:24
Bydliště: Ústecký Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od Zemi77 »

Osobně jsem uvažoval nad podobnou věcí také, sice u seriové trubky která jde na boku motoru.Asi bych použil tu na výfuky, protože se "jen" omotává. Ta kterou ukazuje VWMysak obsauje lepidlo.Takže teplem se aktivuje a spojí stou trubkou.A pokud píšeš že ti jde také o to aby to vypadalo už kuli tomuto bych požil zmiňovanou omotávku pro výfuky.Ta ti to potrubí neopatlá lepidlem, a v momentě kdy se ti to přestane líbit, nebo to budeš demontovat ven tak ji proste sundáš a trubka je jako byla.Další věc je že z ní mam lepší pocit , že lépe bude izolovat... což je ale muj subjektivní názor a pocit.

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Intercooler pro 1,8 T poraďte.

Příspěvek od VWMysak »

Omotávka výfuku byla jako poslední možnost. :wink: Máš pravdu že to lepidlo z té pásky mě klidným nenechává.

Jinak dík :thanks:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“