Tlakovy ventil na mechy

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od MMM8 »

ahoj všem,
mne padá leva strana předek i zadek tak o 2 cm za 3 -5 dnu.Nemá někdo zbytečné ventilky za rozumnou cenu? Stare nejdou repasovat?
díky

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od ameron »

4mm je povoleny pokles za 24 hodin podla servisneho manualu

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od MMM8 »

dík za info

tak je to potom skoro v pořádku....ale neni to stejny leva klesá 2x víc

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od ameron »

Ak si chces byt isty tak si kup nejaky sprej na detekciu netesnosti napriklad: http://www.motipdupli.de/?L=2&id=939" onclick="window.open(this.href);return false; alebo pouzi mydlovu vodu a skus postriekat na ventily vpredu, pripadne vzadu. Ak nebublinkuju tak potom by som presiel hadicky a ventily pri kompresore. Ja sa akurat chystam vymenit ventil na prednom tlmici a bublinkuje aj ked som nan vcera nastriekal WD40 aby sa dnes dal lepsie povolit. Mne teraz klesa cez noc predok o 3 cm co je dost.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od ameron »

Tak uz som to vymenil, ventil siel v pohode von takze brnkacka. Este budem musiet vymenit na druhej strane trochu prepusta aj ten, skoda ze som to zistil teraz mohol som kupit oba ventily naraz.

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od MMM8 »

tak jsem to měřil přesně-za 6 dní pokles vepredu vlevo o 5 cm..zadek o 3.5 cm a prava strana a si o 1cm jak vepredu tak vzadu

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od ameron »

A to si za 6 dni ani neodomkol auto, alebo si mal jack-mode? Lebo mne ked do rana auto kleslo, tak rano stacilo odomknut (aj dialkovym cez okno:) ) a auto si pruziny zrovnalo aby boli rovnako a mam pocit, ze pri tom zrovnavani zoberie tlak z kolies, ktore su najvyssie a prida tym co su dole.
Najlepsie je preto nastriekat na tie ventily ten sprej alebo mydlovu vodu a uvidis presne kadial to fuci alebo nefuci, bude to aj pocut.

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od MMM8 »

neodemkl...jezdim pres tyden jinym , a tuarega jsem měřil vyšku blatniku na parkovišti ,,,dnes jsem ho odemkl a dofouklo to behem chvilky na stejnomernou vyšku

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od MMM8 »

z koles to nebere....ani náhodou ...v kufru vlevo je tlakovy zasobnik vzduchu ........

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od ameron »

mas pravdu somarinu som napisal :) Z ostatnych pruzin vzduch neberie :), ale dofukne ak ma tlak v zasobnikoch, jeden je v kufri ako pises a druhy tusim pod lavym prahom zakrytovany tym plastom.

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od MMM8 »

ja vím jen o tom v kufru. jinak jsem přední ventilky na měchach nastřikal Jarem a levý mírně bublinkuje .takže musim vyměnit .

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od ameron »

http://www.clubtouareg.com/forums/f67/a ... 41467.html" onclick="window.open(this.href);return false; su dva sam som ten druhy videl ked som daval dole ten kryt prahu :), takze treba davat pozor v terene taky naraz na prah moze vyjst draho na oboch stranach :).

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od MMM8 »

dnes jsem ventilek očistil a přemyšlím žeby stačilo vyměnit tesnění pod ním ne? pokud ho bez poškození vyšroubuju ovšem. Nebo proč je všichni mění? Prece netesni asi jen šroubový spoj ne? nebo je v tom něco jiného?

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od ameron »

Ide o to ze niekomu prehrdzavie a pri vyberani sa rozlomi. Ale mam presne ten pocit ako pises, napriklad ventil, ktory som vybral von je podla mna vporiadku a aj podla detektoru unikov unikal vzduch iba spod tesnenia. Chcel by som skusit na tej druhej strane kde tiez trocha pusta vzduch, len vymenit to tesnenie, lebo ak by bol problem len v tesneni tak 80 euro za cely ventil sa mi zda zbytocne vyhodenych. Asi objednam v pondelok len to tesnenie podla etky je to 7L0 616 817 a skusim ho tam dat.

A preco ho kazdy meni? Ja som ho kupil preto, ze keby mi pri povolovani praskol, tak by som musel mat auto na zdvihaku kym by som nezohnal novy (+2 pracovne dni). Ale teraz mam jeden v zalohe tak si mozem dovolit experimentovat len s tesnenim :)

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od MMM8 »

a kdyz je telo v poradku a vnitřek funguje tak si myslim ze je zbytečně ho měnit..je pravdou co st im když se zlomí? tobě šel vyšroubovat lehce?? před tim jsi ho nastrikal WD alespon den predem?

Odpovědět

Zpět na „Touareg“