Pískání od motoru

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

merkuchio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 31.08.2011 07:56

Pískání od motoru

Příspěvek od merkuchio »

Zdravím, zacalo se mi ozyvat piskani od motoru, nekde kolem drazkoveho remenu, ma nekdo nejaky postup jak se dopidit co to dela ? Rozvody tam nejsou ani rok, takze počítám že tím to nebude. Jak zjistit jestli piska remen, napinak nebo altik ??

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání od motoru

Příspěvek od jurod »

Měnil jsi při rozvodech i vodní pumpu?
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

merkuchio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 31.08.2011 07:56

Re: Pískání od motoru

Příspěvek od merkuchio »

jurod píše:Měnil jsi při rozvodech i vodní pumpu?
jj navic sem daval kvalitni veci, ina kladky, skf pumpu, remeny byli dayco. Zadny no name. Ale drazkac sem prave nemenil, tak pocitam ze problem bude nekde u nej. V lete mi delali repas altiku, ale nevim co vsecko udelali, doufam ze vsecko za tu cenu ....

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání od motoru

Příspěvek od jurod »

Tak bych se soustředil na ten klínový řemen a jeho napínák...když zbytek máš nový.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

merkuchio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 31.08.2011 07:56

Re: Pískání od motoru

Příspěvek od merkuchio »

jurod píše:Tak bych se soustředil na ten klínový řemen a jeho napínák...když zbytek máš nový.
Asi jo, napadlo me shodit remen, nastartovat, kdyz bude ticho neni to v rozvodech, nahodit z5 remen nastartovat a postupne striknout napinak a volnobezku WDckem, kdyz to neprestane, je to v remenu. Stat se to v normalnim obdobi, tak pohoda, ale delat ted pred panelakem, rano za tmy do prace a za tmy z prace ... Asi to bude muset pockat do vykendu ....

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Pískání od motoru

Příspěvek od bifur »

Rozhodne tam nedavaj WD-cko. To mas za par dni odparene. Ked uz taketo jednoduche riesenie, tak silikonovy olej..

merkuchio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 31.08.2011 07:56

Re: Pískání od motoru

Příspěvek od merkuchio »

bifur píše:Rozhodne tam nedavaj WD-cko. To mas za par dni odparene. Ked uz taketo jednoduche riesenie, tak silikonovy olej..
WD sem tam chtel dat jen abych zjistil jestli a jaka kladka abych zbytecne jednu nevymenil a nepiskala jina

Uživatelský avatar
prince_
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 270
Registrován: 29.07.2009 00:18
Bydliště: Uherský Brod

Re: Pískání od motoru

Příspěvek od prince_ »

S tím pískáním od motoru, zkus nechat zkontrolovat klimakompresor..
Mě to občas dělalo až se mi jednoho krásnýho dne zadřel uplně a bylo to v pytli, od výměny sem najel asi 15000km a pískání žádný tak třeba by to mohlo být ono.. :wink:

Sairus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.03.2010 20:13
Bydliště: Budějice

Re: Pískání od motoru

Příspěvek od Sairus »

dělá mi to taky...je to ale tím, že se šoupe řemen, kladka by ti takhle nepískala...zkus zapnout klima co to udělá a poslouchej...jinak u mě to bude asi napínák, myslím, že už je unavenej, zkusím na něm ještě vyměnit kladku a uvidim...koukni se na kladky jestli jsou na nich stopy gumy a řemen jestli je ošoupanej. po zahřátí to obvyhle zmizí ten zvuk

Sairus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.03.2010 20:13
Bydliště: Budějice

Re: Pískání od motoru

Příspěvek od Sairus »

když už jsme u toho, nemáte někdo radu jak sundat kladku na tom napínáku? nevím si s tím rady...

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Pískání od motoru

Příspěvek od Doctor Driver »

merkuchio píše:Zdravím, zacalo se mi ozyvat piskani od motoru, nekde kolem drazkoveho remenu, ma nekdo nejaky postup jak se dopidit co to dela ? Rozvody tam nejsou ani rok, takze počítám že tím to nebude. Jak zjistit jestli piska remen, napinak nebo altik ??
Zrovna to samé řeším taky, odešla mi ta napínací kladka s tím napínacím členem, takže už sem koupil origo díl, jen čekám na to až bude čas na výměnu mezi svátky. Vždycky jak za studena, tak za tepla to píská a hrčí - na teplotě motoru to nezáleží asi ?
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
kubrtik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Re: Pískání od motoru

Příspěvek od kubrtik »

Taky mi to někde v motoru píská a nevím kde. V každém případě jsem zkusil zapnout klimu a bylo po pískání. Nemáte někdo tip co by to mohlo být. Obrázek by pomohl. díky

Sairus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.03.2010 20:13
Bydliště: Budějice

Re: Pískání od motoru

Příspěvek od Sairus »

Tak to bude určitě napínák s kladkou na drážkovaným řemenu....si myslím...klima mu dá větší zátěž a pak přestane pískat
Přílohy
fb_23558_r.jpg
fb_23558_r.jpg (1.75 KiB) Zobrazeno 2991 x

DanielllX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 17.08.2012 09:12

Re: Pískání od motoru

Příspěvek od DanielllX »

Mohu se zeptat jak to dopadlo?Byl to napínák?Taky mi začal popískávat,...měnil to někdo doma sám?
Díky.

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: Pískání od motoru

Příspěvek od Kubos32 »

chci se vas zeptat co muže na motoru piskat Klinak sem mel sundany a piska to furt tak klima altik apod vyloučuju mužou piskat rozvody ? nepiska to nejak moc ale proste jde to slišet mam nove rozvody pumpu a motor po cele GO najeto kolem 5000km po GO jo to piskaní nejvic je slišet jakoby od vaček nemuže piskat neco od převodovky jak se toči motor ? skoušel jsem zmačknout spojku beze zmeni. Diky za radu 1.4.16v
Vw Golf 4 . 3dveř

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“