auto plave

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
slavama
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 14.01.2010 14:01
Bydliště: nedaleko Jičína

Re: auto plave

Příspěvek od slavama »

širší guma prostě "nesežere" tolik co užší s vyšším profilem.
Je to ovlivněno i šířkou auta, užší jede v jedné koleji jednou stranou, širší se dostane na rozhraní kolejí a to je pak přesně to co nám to všem dělá. Toto doporučuji vyzkoušet na zaručeně rovné ploše: letiště, některé úseky dálnice...dálnice omezeně, ta už je na hodně místech ohoblovaná taky :-(

feri.B5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 18.11.2012 12:12

Re: auto plave

Příspěvek od feri.B5 »

ahoj všem,pánové...mám jiný problém.Při silné axceleraci (při předjíždění) a při silném brždění se mi auto do stran rozplave.Je to pouze v těchto případech,jinak auto sedí.Už jsem se na to ptal a bylo mi zděleno,že jsou to kosti na nápravě.....Druhý toto vyloučil a řekl že je to kloub....Je pravdou,že naprava mi nijak netluče ani nejsou slyšet(na nerovnostech) žádné tupé zvuky.Může někdo poradit na co se zaměřit.....Passat Variant 1,9 TDi r.v.2003 96kw. Děkuji všem...

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: auto plave

Příspěvek od xingisx »

podle mě to bude mít spojitost s ramenama. Budou měký silentbloky a bude to dělat neplechu

Uživatelský avatar
petule007
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 10.11.2008 16:45
Bydliště: Liberec

Re: auto plave

Příspěvek od petule007 »

Tak přední náprava má deset kuláků 1 na řízení dvě horní kosti dvě spodní krát dva. Což je hnus diagnostikovat
buhužel stoprocentní je to celé rozebrat a každej zvlášt omrknout. Mě tloukla pp. strana byl jsem ve třech servisech každej radil něco jiného a prd. Ve čtvrtém pán řekl horní uložení ko. zakoupeno no a při výměně jsem zjistil že spodní kost je na kaši a nikdo to nenašel. Kost nová a nápravá je cajk. Pak jsem přezul na zimáky dohustli a passat táhnul doprava a volant se klepal....pneu na pohled v pořátku vyvážené....no a kord pneu je na kaši ....dal jsem jiné pneu a zase mam radost vše ok. Nikdy jsem nechtěl nové auto ale teď mě to vrtá hlavou.....pořád něco

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: auto plave

Příspěvek od xingisx »

¨taky se mi opravy na autě kupí. Vzhledem k tomu, že jsem každý den na cestách a kolik nalítám, tak si nestěžuju. Auto si pár oprav zaslouží, ikdyž jsou dražší (spojka, ramena, ...)
je to držák a o jiném nepřemýšlím. :good:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“