koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od Sullaco »

Jak to tak čtu, tak na RNS kašlu. Kameru, climatronic, HF a vše ostatní mi zastane RCD. Dnes mi totiž taky kolega co jí má na NAVIGOVÁNÍ a na ne zobrazování píčovin potvrdil, že to stojí za nic.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od tornado1 »

s RNS510 jsem jezdil do Anglie v letech 2008-2010 asi 5x ročně, několikrát Francie,Rakousko /Alpy/, dokonce i Švédsko a vždy bez jediného problémů, navigování dle TMC perfektní.. já nemůžu říct půl slova... ten kdo se dívá na to jak projede Prahou tak to jsme úplně někde jinde.
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
pithy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 06.04.2011 18:12
Bydliště: Brno

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od pithy »

tornado1 píše:s RNS510 jsem jezdil do Anglie v letech 2008-2010 asi 5x ročně, několikrát Francie,Rakousko /Alpy/, dokonce i Švédsko a vždy bez jediného problémů, navigování dle TMC perfektní.. já nemůžu říct půl slova... ten kdo se dívá na to jak projede Prahou tak to jsme úplně někde jinde.
Souhlasím s Tornadem. Jezdím do Anglie od r. 1998 také cca 5x ročně (od r. 2008 s RNS 510), naposledy minulý týden, navigace bez problémů, nabídne vždy tři trasy, TMC, upozornění na problémy a navrhování jiných tras vše funguje. Mapy, SW a BT od Tornada.
Tiguan 2.0 TDI - R.I.P., Octavia 66kW

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od uncompromised »

Projet půl Evropy po dálnicích zvládne každý jouda, který přečte nápis na ceduli. Já navigaci potřebuju do měst, který potřebuju rychle projet. Když někomu řeknu, že budu u něj za půl hodiny i když navigace ukazuje 20minut (tak jak jsem zvyklý u TomToma i bez TMC) ale nakonec přijedu za hodinu, to si myslím není nic moc. Kdybych neměl s čím porovnávat, řeknu budiž, je to jenom počítač, ale při srovnání, hrůza.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od tornado1 »

a kolik velkých měst si s tou navigací projel? když tě přiveze např. do Paříže tak to tam tolik źnáš že si chytřejší než navigace? že víš za jak dlouho se to dá projet?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od lecram »

tornado1 píše:a kolik velkých měst si s tou navigací projel? když tě přiveze např. do Paříže tak to tam tolik źnáš že si chytřejší než navigace? že víš za jak dlouho se to dá projet?
Ak teda mas dobru navigaciu ,samozrejme i s kvalitnymi a aktualizovanymi mapami taj Ta naozaj dovezie a ten napr.Pariz si tiez trafil ,ale i cestu tam a tiez ako sa da ustrit na dialnicnych poplatkoch a ked uz spominas Francuzsko da sa krasne cez Luxembourg,Belgicko do Francie na Reims a potom do Pariza a obides vsetky mytnice a ta navi to vie,ale Ty nemas sancu jedine ak si daky topograf a brilantne ovladas mapu a k tomu casu no snad si nemyslis,ze ten cas je dany a presne v nom musis prist , ten cas je pri idealnych podmienkach ked nestojis v zapchach no a ten Pariz je tiez specificky a tam su zapchy aj v noci malo by stacit na porovnanie kolko Ti trva rano cesta do a z prace napr. v Prahe . Tu navi ak vela jazdis do miest ktore nepoznas a vies kvalitne navi ovladat tak mozem iba odporucit a klobuk dolu pred tym co dokaze.

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od uncompromised »

tornado1: když se tak dojebe už v Praze, nemám odvahu s ní jezdit nikam jinam ;) Ale jestli ji doporučuješ ve vyspělých zemích evropy, tak proč ne. Když tam někdo jezdí, má aspoň kladnou refenci. Já ze své vlastní zkušenosti ji v Praze doporučit nemůžu.

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od Sullaco »

Jako sorry, to je teda argument - že vás RNS 510 dovezla po všech městech v Evropě, kam jezdíte 5x ročně. Já jezdím hodně často do Prahy a ještě častěji do Drážďan třeba i 5x denně a jak se po tom teď tak pídím, tak je to zrovna v těhle městech velká slabota. Potřebuju ulice a uličky, čísla popisná, křižovatky. Pokud někdo prodává tuhle navigaci za tolik co jí prodává a přitom jí strčí do kapsy Garmin nebo Tomtom za 3000,- tak to tedy promiňte pánové, to bych musel být na hlavu padlej a nebo to mít v autě jen jako ozdobu. Nic proti vám!

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od tornado1 »

já jsem teda s RNS510 nikdy neměl problém a určitě bych nechtěl nějaký nesmysl přilepený na skle.. navíc když v tom nejčastěji používám telefon, optický parkovací systém, funguje mi ovládání z volantu, údaje z navigace vidím i na maxidotu.... hlasové ovládání také není k zahození, ted momentálně tam mám 10gb muziky, dětem z toho pouštím DVD do monitorů v opěrkách...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
pithy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 06.04.2011 18:12
Bydliště: Brno

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od pithy »

uncompromised píše:Projet půl Evropy po dálnicích zvládne každý jouda, který přečte nápis na ceduli. Já navigaci potřebuju do měst, který potřebuju rychle projet. Když někomu řeknu, že budu u něj za půl hodiny i když navigace ukazuje 20minut (tak jak jsem zvyklý u TomToma i bez TMC) ale nakonec přijedu za hodinu, to si myslím není nic moc. Kdybych neměl s čím porovnávat, řeknu budiž, je to jenom počítač, ale při srovnání, hrůza.
Ono to chce trochu lépe číst a nebýt u toho jouda. Píšu, že funguje včetně nabízení objízdných tras při zácpách na dálnici atd. Po Londýně jezdit bez navigace je teda pro hodně znalý lidi. Ještě nikdy mě tam nezklamala. Doplním ještě, že jsem projel VB až na sever do Skotska, projel většinu velkých měst včetně prohlídek centra a navigace mě nikdy nenechala na holičkách. To samozřejmě platí o okruhu po Francii a Itálii. Při vložení DVD s východem také pro Ukrajinu. Před 2008 jsem používal MIO a ta měla ve Francii dost velké problémy.
Jinak DVD při čekání na loď je příjemné, zpětná kamera a telefonování také. Proto RNS.
Tiguan 2.0 TDI - R.I.P., Octavia 66kW

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od tornado1 »

Londýn už jezdím bez navigace...:)
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od uncompromised »

pithy: Všechny tři trasy nabídla stejné přes centrum a na jižní spojce byl běžný provoz, jak jsem se později dozvěděl. A to se cesta nechávala přepočítat několikrát po sobě, tak se ty objízdný trasy měly vyčíst ty joudo? Navíc po novým obchvatu, trasu nenabídla nikdy, prostě vůbec nikdy, vždy naviguje přes centrum. Já neříkám, že mě navigace někde nechala, ale nabídnout trasu v pravý poledne přes centrum, no nevim. Já narozdíl od tebe pokaždý prohlídkovou trasu nemusím :) Kdybych Prahu vůbec neznal, tak si myslím, asi jediná trasa, ale takto...
No a srovnávat ji s Miem, který se tehdy dostalo zrovna na trh, hovoří za vše :)
Zpětná kamera funguje i na RCD, stejně tak telefon a SD karty. Kdo tráví v autě hodně času, tak sebou vozí noťas nebo už má velký mobil a nemusí se otravovat s DVD. Občas vozím děcka od ségry, tak už mám vyhlídnutý dva 7" monitory s TV tunerem a přehrávačem co přehrává mraky formátů za bratru lidové 3 tisíce.
Nehanim RNS jako takovou, má hodně vychytávek, ale za takový peníze s hodně velkým rizikem, že ji po pár hodinách vyberou i přes den, na to bohužel nemám žaludek.

Ale vy dva ji chvalte kde můžete, aby byl o ně zájem :D

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od tornado1 »

já mám rns510 už asi 4.5 roku a stále tu stejnou.... no u mně ty zadní monitory mají každý z nich slot na usb a sd kartu, vysílač pro bezdrátové sluchátka, svoje vlastní sloty na DVD, ještě k tomu nějaké hry a každý má svůj joystick na ovládání hry... vše zabudované přímo v opěrkách, v deníku jsou fotky
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: koupě navigace RSN 510 - prosím o radu

Příspěvek od uncompromised »

tornado1: jenže ty nebydlíš v Praze. A případy TNTýho a Nextera, kdy se jim ztralila za bílého dne v rušných místech hovoří za vše. Ty tvoje monitory jsem viděl a právě to mě inspirovalo, k nákupu obrazovek. Bral bych i ty zabudované v opěrkách, ale přecejenom je můžu přehazovat z auta do auta nebo si jeden dát dopředu a dívat se na filmy když nebude RNS :) Ty jsi je kupoval u nás, nebo v nějakém shopu mimo? Minimálně za trojku kus je dost peněz, když můžu mít z Číny v podstatě to stejný za polovic.

Odpovědět

Zpět na „Navigace“