studena hadice chladiče

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: studena hadice chladiče

Příspěvek od morlog »

vis co zkus dej tomu poradnou cocku a kdyz se ti i tak neotevre a hadice nebude tepla ci varici tak bych to povazoval jako veky problem aby si to neuvaril... ale az by si tomu daval cocku tak sleduj teplomer kdyby ti vyskocil hodne tak hned zastav a zapni naplno ventilator. tak se pozna jestli to funguje. ak dej vedet jak si dopad

Uživatelský avatar
Mira 1.4 16v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.04.2012 15:41
Bydliště: Litoměřice

Re: studena hadice chladiče

Příspěvek od Mira 1.4 16v »

Čau,já řeším stejný problém se studenou spodní hadicí.Zkoušel jsem termostaty wahler,febi i nenačkový.Zkusil jsem i termostat co otvírá už při 80st. a nic,hadice pořád studená.Další bylo víčko expanzky a tu novou plastovou krytku termostatu a nic.Vyndal jsem i tu skřín termostatu ale nic špatného,ulomeného jsem neviděl,hadice taky průchozí i chladič v pohodě.Těsnění pod hlavou by to také nemělo být podle slov mechanika,netlakuje to ani voda neubývá,olej dolejvám ale klasika u toho motru.Mechanik mi poradil vyměnit celou tu skřín termostu tak to asi zkusím příště,bud z vrakoviště nebo by tam měl jít i z felicie 1.6

Uživatelský avatar
Mira 1.4 16v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.04.2012 15:41
Bydliště: Litoměřice

Re: studena hadice chladiče

Příspěvek od Mira 1.4 16v »

A jaký máš kod motoru a rok výroby?dělají ty plastové i kovové termostaty

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: studena hadice chladiče

Příspěvek od VWMysak »

Co vodní pumpa?
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: studena hadice chladiče

Příspěvek od Kubos32 »

ja mam 1.4 16v AKQ ja mam na motoru vše nove hlava ventily rozvody pumpa spojka kroužky apod takže na motoru funguje vše v pohode na tych novych dilech najeto 500km ale hadice byla studena i před GO

Jak se skouši funkčnost termostatu když ho dam do vařici vody by mel otevřit neboly se zasunout ?

Jo a ješte chladič je taky teply nevim jestly po cele ploše ale jak sem šahal přez vrtuly chladiče tak byl teply
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
Mira 1.4 16v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.04.2012 15:41
Bydliště: Litoměřice

Re: studena hadice chladiče

Příspěvek od Mira 1.4 16v »

U mě vodní pumpa nová,dělalo to i před.Mam stejný motor,tak to vypadá na slabinu těchto motoru.Chladič mam taky trochu ohřatý ale myslím si,že tam pomalu teče teplá voda z té druhé hadice,díky tomu se te neuvaří ale je mi divný,že na budíku mam pořád 90,nějakým způsobem se to uchladí.Vidím to na tu skřín termostatu a jestli to nebude ani tím tak už fakt nevím......Já sem zkoušel termostat doma a měla by se z něj pomalu vysouvat ta železná tyčka nebo jak to nazvat,u mě fungoval ale v autě neotevře.A koukal jsem,že si zkoušel i nový termostat a netopilo ti to,měl jsi to odvzdušněné?protože topit by to mělo

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: studena hadice chladiče

Příspěvek od Kubos32 »

už to topi asi se musela všude dostat tepla voda , atky my přijde zajimavy na budiku mam taky 90 Stalych bez žadneho kolisani a ten chladič nemam tepply jen trochu ale tak teply jak ta vrchni hadice
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: studena hadice chladiče

Příspěvek od Kubos32 »

tak mam od SlickRick doma skřin termostatu tak až uznam za vhodne tak ji tam dam :-d ale přijde mi divne cely rok a pul co mam auto jezdim ze studenou hadici jezdil jsem i jak prase v 30 stpnovem Vedru a jezdim do dnen ručička nepřesahla 90
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
SlickRick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 227
Registrován: 12.09.2008 15:22
Bydliště: Petrovwice u Karvwiné
Kontaktovat uživatele:

Re: studena hadice chladiče

Příspěvek od SlickRick »

vyměníš ten domek a uvidíš
VW passat 3BG turbokouř,MKIII violet pearl efekt

Uživatelský avatar
Mira 1.4 16v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.04.2012 15:41
Bydliště: Litoměřice

Re: studena hadice chladiče

Příspěvek od Mira 1.4 16v »

Až to vyměníš dej vědět prosimtě.Dík

Uživatelský avatar
Kubos32
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 08.12.2009 20:07
Bydliště: KarVWina

Re: studena hadice chladiče

Příspěvek od Kubos32 »

tak skřin termostaatu mymenena a spodni hadice pořad studeta takže je to asi sppravne když je studena
Vw Golf 4 . 3dveř

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: studena hadice chladiče

Příspěvek od morlog »

no tak se ti asi motor nehohreje natolik aby se otevrel termostat rikam jed to poradne projed dej tomu cocku a uvidis ze bude horka dej na moje rady

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: studena hadice chladiče

Příspěvek od marfy8 »

gunit4 píše:tak skřin termostaatu mymenena a spodni hadice pořad studeta takže je to asi sppravne když je studena
Si asi chabrus na hlavu když ti říkáme, že má být teplá a ty si pořád meleš to svoje že má být studená. Jo určitě ta hadice je tam k ničemu jen aby byla pořád studená a všichni ostatní to máme špatně když je máme teplé :baseball:

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: studena hadice chladiče

Příspěvek od morlog »

ta spodni hadice jak ji mas studenou ta otvira velky okruh víš tak ze mela by byt tepla

Uživatelský avatar
Mira 1.4 16v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.04.2012 15:41
Bydliště: Litoměřice

Re: studena hadice chladiče

Příspěvek od Mira 1.4 16v »

Tak nevím jestli má cenu měnit tu skřín,a to si měl novou nebo už použitou tu skřín?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“