EDS, ASR, ESP

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Zdendaa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 29.05.2008 12:37
Bydliště: Liberecký kraj

EDS, ASR, ESP

Příspěvek od Zdendaa »

Zdravím lidi,
prosím o radu, Použil jsem sice funkci "hledat" a k tématu ABS a ESP je tadytoho dost, ale mám i jiné otázky.
Mám Passat B5,5 1,8 T, rok 2001 a mám jen obyčejné ABS bez jakékoliv další funkce. Stačilo by mi jen EDS (elektronická uzávěrka). Nyní ty otázky:
1/ Jsou jednotky ABS pro novější Passaty (po faceliftu ve 2000) i jen se samotnou s funkcí EDS, nebo už jen s ASR? S tím souvisí i otázka, že asi jednotka ABS např. z roku 97 nepůjde na Passat 2001 (CAN a neCAN).
2/ Dá se nějak přehrát software v ABS jednotce, resp. doplnit či aktivovat EDS a dělá to někdo, nebo musím dát jednotku jinou?
3/ Vzhledem k tomu, že jsem jednotku s EDS, nebo ASR zatím nesehnal, tak uvažuji i o ESP (což obnáší snímač natočení volantu, duosenzor, jednotka ABS s ESP, tlačítko), které se sehnat dá a mohu to mít za slušnou cenu, ale jedná se o to, že je ze čtyřkolky (W8), půjde tato jednotka na předokolku? Příp. dá se nějak přehrát? A ještě vadí, když jednotka bude z automatu? Mám manuál.
Ještě jsem to nezkoušel hledat ,ale jednotka ABS je stejná jako ze Superbu a tam myslím, že ASR měly všechny, ne?
Předem moc děkuji za odpovědi a rady.
Z.

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: EDS, ASR, ESP

Příspěvek od bumpkin »

Budeš muset vyměnit jednotku. Pokud budeš chtít rovnou ESP,budeš potřebovat kroužek pod volant a snímač příčného/podélného zrychlení,kabeláž.tlačítko a nějakej ten čas.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: EDS, ASR, ESP

Příspěvek od xerxes »

esp je drbačka na dodělani

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“