Jaké těsnění vedle škrtící klapky ?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Jaké těsnění vedle škrtící klapky ?

Příspěvek od paprika44 »

Kdyz sundam skrtici klapku, tak to tesneni vim jake tam je, ale v pravo od skrtici klapky vede nejaka tenka trubka ktera je tam pridelana na 2 sroubky, vi nekdo prosim co to je a hlavne, jake tesneni tam patri ? Kdyz nevim nazev toho telesa, spatne se to na netu hleda :)


Tu je takovy nakres, sorry za to prasarnu to je jen pro predstavivost .....
http://leteckaposta.cz/311751241" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké těsnění vedle škrtící klapky ?

Příspěvek od bifur »

Co ti vobec na tom motore funguje ako ma? Je to trubka od EGR ventilu. Najlepsie urobis ked tam spolu s tesnenim das rovno aj zaslepku.. Uplne najlepsie urobis ked to nechas na niekoho kto sa tomu rozumie, riesis tu toho pomerne dost vela a na tvojom mieste by som sa zamyslel nad tym preco mas vecsinu tem zamknutych. Najprv by som si precital pravidla fora a potom zacal pouzivat funkciu hladat. V inej teme som sa ta tu zastaval pred clenmi tohoto fora co tu uz pre dost ludi volaco urobili a maju to nejake meno, ale vidim ze uplne zbytocne..

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: Jaké těsnění vedle škrtící klapky ?

Příspěvek od paprika44 »

Joj.....tak to se omlouvam, vim ze porad davam tema do spatnych sekci a mam priblbe dotazy......ale tohle je moje 1 auto a snazim se na nem ucit :) nikdy me to nebavilo ale ted jsem dal prednost autu pred zenskou :D ...... jinak s tim ventilem ...... dneska jsem na to koukal a jde videt ze mi tekl olej kolem skrtici klapky a pak na ten ventil .... vyresil jsem to novym tesnenim a zatim to drzi jak ma :) .... na aute mam jen problem s lambda sondou co se tyce motoru nebo spise vyfukoveho potrubi ...... jak se rika, chybama se clovek uci a nejsem ten, co to hned dava do servisu, zatim jste mi tu poradili dobre a znovu se omlouvam za spatne zarazene temata atd. :)
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Jaké těsnění vedle škrtící klapky ?

Příspěvek od tomakecTD »

Na té trubce od egr ventilu žádné těsnění není, teda aspoň já sem tam žádný neměl. A co vím, došli jsme k závěru, že nezaslepovat - pokud se jedná o elektronický egr.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Jaké těsnění vedle škrtící klapky ?

Příspěvek od majrek001 »

já tam měl plechové těsnění
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké těsnění vedle škrtící klapky ?

Příspěvek od bifur »

On ma rocnik 1998, takze ma mechanicke egr, takze kludne zaslepit. Aspon to nebude cukat. Tesnenie tam ma urcite.

Uživatelský avatar
Ondra A.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 05.02.2012 20:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké těsnění vedle škrtící klapky ?

Příspěvek od Ondra A. »

Já tam měl takové těsnění jak z klingeritu nebo tak něco. Dal jsem tam normálně záslepku. A když sem na ní ted asi po půl roce koukal jak vypadá tak je na ní ze strany od EGR pěkná hrouda sazí :baseball:
Diagnostika na Praze 6 a okolí pro VW club

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Jaké těsnění vedle škrtící klapky ?

Příspěvek od majrek001 »

jj, jak je to mechanický hned zaslepit a hned je to malinko znát že to není tak přidušené

na mém el. EGR jsem to měl zasplený 400km a pak to jednotka poznala, ale co je tam sání z TDI a trošku upravené mapy tak nejde poznat jestli se jede s EGR nebo je zaslepený už to není znát jako s původním sáním
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“