Má někdo zkušenost s výměnou snímače brzdového světla na B5?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Tlapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 23.03.2008 19:05
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Má někdo zkušenost s výměnou snímače brzdového světla na B5?

Příspěvek od Tlapa »

Ahoj, chtěl bych se zeptat zda jste někdo už měnil snímač brzdového světla na B5, manuál, 1.9 TDi, AFN rok 1997, najeto 278tis.km. a jak je to složité? Nikdy jsem to jestě na žádném autě neměnil. A ještě mám takový dotaz, je možné, že dokáže ECU (počítač) vyhodnotit špatný brzdový snímač a to tak, že se asi 3 x v poslední době začala při jízdě blikat kontrolka žhavení a pak když jsem se dotknul brzdového pedálu, tak kontrolka žhavení přestala blikat, díky za jakoukoliv radu.

Uživatelský avatar
fantomas.69
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7554
Registrován: 25.01.2009 12:08
Bydliště: Kůsek od Uh.Brodu....
Kontaktovat uživatele:

Re: Má někdo zkušenost s výměnou snímače brzdového světla na

Příspěvek od fantomas.69 »

Tlapa píše:Ahoj, chtěl bych se zeptat zda jste někdo už měnil snímač brzdového světla na B5, manuál, 1.9 TDi, AFN rok 1997, najeto 278tis.km. a jak je to složité? Nikdy jsem to jestě na žádném autě neměnil. A ještě mám takový dotaz, je možné, že dokáže ECU (počítač) vyhodnotit špatný brzdový snímač a to tak, že se asi 3 x v poslední době začala při jízdě blikat kontrolka žhavení a pak když jsem se dotknul brzdového pedálu, tak kontrolka žhavení přestala blikat, díky za jakoukoliv radu.
.....jo, je to brzdový spinač, měnil jsem ho, ale už je to strašně dávno, takže ti už přesně nepovím... Ale je to běžná závada, takže ti určitě někdo poradí...
Fantomas!

Uživatelský avatar
babytch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 20.12.2009 20:31
Bydliště: Český Krumlov

Re: Má někdo zkušenost s výměnou snímače brzdového světla na B5?

Příspěvek od babytch »

taky by mě to zajímalo, mám podobný problém u GIV, ale žádná rada tady :/

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Má někdo zkušenost s výměnou snímače brzdového světla na B5?

Příspěvek od majkl1 »

ECU to pozná, protože spínač má dva nezávislé okruhy a pokud se jeden sepne a druhý ne (jeden pro funkce motoru jako je třeba tempomat či ovládání uzavření přívodu paliva a druhý pro světla) pak je jasné, že je vadný.
Vyměnit je brnkačka pokud teda nemáš vyhřezlou plotýnku nebo tak něco. Jen musíš sundat spodní kryt pod volantem a zbytek ti docvakne. Jen si ho potom seřiď, aby světla svítila kdy mají a nesvítila kdy nemají. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
kubina B5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 20.12.2010 20:53
Bydliště: Kvasiny

Re: Má někdo zkušenost s výměnou snímače brzdového světla na B5?

Příspěvek od kubina B5 »

Souhlasím s majkl1 že na to je nejlepší aby byl člověk gumovej pač se tam zlámat je docela sranda...Nedávno sem ho šteloval pač se mi světla rožínala až při hodně sešlaplém pedálu...:-)
Passat B5 Variant 1.9 TDI PD 85kw

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“