Jak demontovat kulisu automatu Passat B5,5 2.8 4-Motion?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

hanzfs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 16.02.2009 10:02
Bydliště: Kameničky
Kontaktovat uživatele:

Jak demontovat kulisu automatu Passat B5,5 2.8 4-Motion?

Příspěvek od hanzfs »

Zdravím,

potřeboval bych poradit, jak demontovat kulisu řazení u Pašíka 2.8 4Motion? Zlomila se mi tam taková hliníková trubička a pořád mi převodovka zůstává v parkovací pozici... Mám ten problém že mi auto stojí před barákem, takže cestou nejjednoduššího odporu :) vyřadit nelze a tahat to přes moc na podvalník se mi to taky nechce, abych tam něco nezničil. Poraďte prosím.

Díky moc ;)

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: Jak demontovat kulisu automatu Passat B5,5 2.8 4-Motion?

Příspěvek od kipo »

Ahoj. Čo presne sa ti tam zlomilo?? Ak ju chceš vybrat celú, musíš zhodiť hlavicu páky, potom ten chromový kryt, odpojíš konektor, vitiahneš taký zelený plošák, ale neviem či nebude potrebné zhodiť celý stredový tunel. Mám doma celú kulisu, okrem toho zeleného plošáka, ak by si mal záujem, tak sa ozvy.
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

hanzfs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 16.02.2009 10:02
Bydliště: Kameničky
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak demontovat kulisu automatu Passat B5,5 2.8 4-Motion?

Příspěvek od hanzfs »

jak rozebrat vršek vím, ale jak se dostat dolu k tomu, abych něco udělal s tim zlomeným táhlem nevím. na fotkách je vyfoceno to táhlo, co se zlomilo. Vím, je to sice špatně vidět, ale lepší to nebude. Když dám páku k sobě jakoby třeba na pozici D, tak jde to táhlo dopředu.
Přílohy
mini-PC035003.JPG
mini-PC035005.JPG

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: Jak demontovat kulisu automatu Passat B5,5 2.8 4-Motion?

Příspěvek od kipo »

Celú kulisu držia tie 4 matky, dve je vidieť na prvej fotke, a kulisu musíš asi vybrat zo spodu auta, aspon tak to vypadá, a nedá sa ten kolík nejak vymenit z vrchu ?? pozriem na tu moju kulisu, či sa to nedá z hora rozobrať, a dám ti vediet.
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

hanzfs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 16.02.2009 10:02
Bydliště: Kameničky
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak demontovat kulisu automatu Passat B5,5 2.8 4-Motion?

Příspěvek od hanzfs »

matky tam jsou 2 no, další 2 drží defend lock, takže jedině nějak odvrtat, ale to nebude takovej problém. Ze spodu auta to právě bude problém... nachumelilo tady, mrzne a auto stojí před domem u silnice a nedá se s ním hnout. To bude přístup jako k penězům ze spoda v těchhle podmínkách :D mrkni prosím ještě na to táhlo, popř nahoď foto jak to tam má vypadat nezlámaný, zvrchu tam je totiž vidět jen část toho táhla. Potom se nějak kdyžtak dohodnem, kdyžtak bych tu kulisu od tebe vzal kdyby to nešlo opravit jinak než výměnou.

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: Jak demontovat kulisu automatu Passat B5,5 2.8 4-Motion?

Příspěvek od kipo »

Tak som to rozobral, ale z hora sa k tomu nedostaneš, je potrebné zhodiť zo spodu ten plastový dekel (na prvej fotke) na druhej fotke je to tahlo, ako je uchytené. Sorry za fotky, fotené mobilom.
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: Jak demontovat kulisu automatu Passat B5,5 2.8 4-Motion?

Příspěvek od kipo »

Pozeral som do etky ,volá sa to bovden pre ovládanie riadenia, dá sa objednať samotný, ale stojí peknú pálku, necelých 4000 kč.
Přílohy
4.jpg
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

hanzfs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 16.02.2009 10:02
Bydliště: Kameničky
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak demontovat kulisu automatu Passat B5,5 2.8 4-Motion?

Příspěvek od hanzfs »

super moc moc děkuju za pomoc -hned zítra ráno na tu juknu a dám vědět výsledek. každopádně kolik bys chtěl za ten bowden? známej tu má mraky dílů na VW, ale tohle pochybuju že bude mít.

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: Jak demontovat kulisu automatu Passat B5,5 2.8 4-Motion?

Příspěvek od kipo »

Akým sposobom sa ti podarilo ten bovden utrhnúť ?? Cenu som ti napísal do sz.
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

hanzfs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 16.02.2009 10:02
Bydliště: Kameničky
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak demontovat kulisu automatu Passat B5,5 2.8 4-Motion?

Příspěvek od hanzfs »

no... občas parkuju z kopce a když je mráz tak nerad používám ruční brzdu, takže auto ,,visí,, na parkovací brzdě. Ráno jsem přišel k autu, chtěl jsem se rozjet ale nešlo moc dobře hnout s pákou, tak jsem použil trochu síly :( párkrát se mi to stalo, že když to nechám z kopce na pozici P, že tam jde hůř zařadit, ale dneska to nějak nevyšlo a s tou sílou jsem to přepískl.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak demontovat kulisu automatu Passat B5,5 2.8 4-Motion?

Příspěvek od xerxes »

no celkem pruser nejhorši je že to vyndaš jedině jak vyndaš hlinikový kryt kardanu tam ti zas budou vadit vyfukove svody :(

hanzfs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 16.02.2009 10:02
Bydliště: Kameničky
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak demontovat kulisu automatu Passat B5,5 2.8 4-Motion?

Příspěvek od hanzfs »

dneska jsem uznal, že před barákem ve sněhu na špalkách to fakt neudělám... zítra k tomu zkusím dostat známého s velkou ještěřicí, naložit na podvál a hurá někam do dílny na zvedák. Pak už je to trochu reálné.

Záhadou mi ale pořád zůstává, proč se to stalo.

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: Jak demontovat kulisu automatu Passat B5,5 2.8 4-Motion?

Příspěvek od kipo »

Napadlo ma, či by nešlo z hora ten bovden niečim potlačiť do predu, aby si aspon vyradil do N, ten bovden je dost tvrdy, tak by sa teoreticky mal dať potlačiť do N, a potom si auto odtiahneš do dielne.
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
kipo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 603
Registrován: 16.04.2009 21:30
Bydliště: SloVWensko-NO---Ostrava

Re: Jak demontovat kulisu automatu Passat B5,5 2.8 4-Motion?

Příspěvek od kipo »

Tak ako?? vyriešené ??
Moj passat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123255" onclick="window.open(this.href);return false;

hanzfs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 16.02.2009 10:02
Bydliště: Kameničky
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak demontovat kulisu automatu Passat B5,5 2.8 4-Motion?

Příspěvek od hanzfs »

tak konečně vyřešeno... Museli jsme přes tu parkovací brzdu auto dostal na silnici a pak na podvál, sice jsme se s tím modrovali asi hodinu a půl, ale povedlo se :) naštěstí je tu hodně sněhu, takže ten nám dost usnadnil práci. Zjistil jsem i příčinu závady - nějakým způsobem se mi na dno ke kulise dostala voda (dost vody) a když začalo mrznout, tak tam zamrzlo kompletně táhlo a já ho prostě utrhl. Musela se vyvěsit převodovka, kardan a výfuky, abych se dostal zespodu ke kulise a vyměnil to. Táhlo jsme našli z nějakého jiného auta, bylo totožné tak jsme ho tam šoupli a vše by mělo být prozatím ok. Vysušili jsme to, zakonzervovali do ,,tuku,, a zadělali. Zatím to jezdí :)) tak je to vyřešené ;)

Díky moc všem za podporu ;)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“