současná kvalita paliv u čerpadel

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od pásovec »

0% biosratcheck, das stimmt mich :lol: ;-) na vervě je jediný blbý a to, že je v podstatě stejná jako všechno ostatní tady, jen je doaditivovaná. Ultimate je právě úplně jiná liga
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od uncompromised »

MaWa tak po nastartovani jsem myslel, ze motor zase chcipnul...protoze ten rozdil ve zvukovem projevu byl naprosto zasadni a okamzity.[/quote]

k tomuto se ještě vrátím, jestli tom bylo opravdu, tak bych spíš řekl, že to je placebo, nevěřím, že právě natankovaná nafta se do motoru dostane hned jen čerpadlem, určitě pár sekund spotřebovává naftu v hadičkách apod. a taky se motor musí "přenastavit" na jinou kvalitu paliva, což taky pár km. Víte co se píše v Bibli? Věř a víra tvá tě uzdraví. :mrgreen:

Jak jsem psal, já jsem výraznější změny nezaznamenal a to jsem vzal kamaráda a zkoušeli jsme jestli je to postřehnutelný.

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od pasat »

Aktuální test nafty:
http://uloz.to/xkf5mKv/svet-motoru-3-2012-diesel-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Přešel jsem z Benzina Diesel Verva na OMV Maxx-Motion Diesel = asi momentálně TOP nafta v ČR!
A je zajímavé porovnat výsledky nafty od Shell pro ČR a pro Německo : Shell nás pěkně okrádá na kvalitě! :baseball:

Alficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 450
Registrován: 20.01.2010 14:04
Bydliště: Taus

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od Alficek »

Jo, je dobrý číst ty zkazky lidí, jak kupujou premiovou naftu od Shellu a mlaskají, jak jim to pěkně jede :-)
Ať žije reklama.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od molczik »

pasat píše:Aktuální test nafty:
http://uloz.to/xkf5mKv/svet-motoru-3-2012-diesel-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Přešel jsem z Benzina Diesel Verva na OMV Maxx-Motion Diesel = asi momentálně TOP nafta v ČR!
A je zajímavé porovnat výsledky nafty od Shell pro ČR a pro Německo : Shell nás pěkně okrádá na kvalitě! :baseball:
Proč jsi přešel k OMV?
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od pasat »

Dle testu : OMV Maxx-Motion Diesel = asi momentálně TOP nafta v ČR!
Ty jsi nekoukal na ten test?

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od molczik »

Teď jsem to dočetl, beru svůj dotaz zpět. :) Také jí začnu občas tankovat.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Grek1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.10.2007 22:34

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od Grek1 »

Já osobně tankuju klidně u LUK oilu a za ty ušetřený prachy raději koupím super diesel adivit, dělaj jak zimní tak i letní, u staryho pašíka s rotačkou jsem ho přidával i do oleje. A osobně můžu říct, že 3C s tím aditivem přede jak koťátko:) min doporučuju na vyzkoušení, ta plechovka ani nestojí tolik :) a kvalitní benzinky (Aral, Benzina) mají lepší naftu taky díky aditivům, které přidávají do běžné nafty :)

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od teekey »

pres leto je vicemene jedno co tam lijes, pac motor toho spali bez problemu vcelku dost, problem je v zime a pokud tankujes naftu ktera je pri -10/-15°C s viditelnym "mlecnym" nadechem, tak je ti jakekoliv aditivum k nicemu, pac pokud teploty padnou v nocnich hodinach pod -25°C a vice, tak se ti vysrazi ty prirodni slozky v palivovem filtru a dojezdil jsi. To je jedine o co zde jde, nic jineho. Taktez predstava ze kouknu na teplomer a zjistim ze zacina mrznout, tak natankuju plnou nejake te "artic" nafty a do toho placnu zase nejake aditivum je k nicemu, protoze ta nafta s tim aditivem se taky musi dostat do filtru a trochu ho promyt :)

Jinak OMV je dost velka firma na to, aby delala takovou naftu, ktera neznici motory. Prirodni slozky (mero) tam sice moc nemychaji, ale maji tam zase sve synteticke slozky, ktere zajistuji mazani. Slozeni aditiva se samozrejme meni se sezonou - uz se tesim na plakaty pro MM -35°C.
Mozna skoda, ze v testu neni Agip Arctic Diesel, ten byval taky docela "ciry"...
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od molczik »

Já jezdil do teď téměř výhradně na Top Q od Benziny, sem tam Verva. Se bude teď po těch 20 tisících km Pašík divit. :) Od teď bude Maxx Motion. Jsem zvědav, jestli poznam nějakej rozdil.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od pásovec »

počkej až bude mráz, maxx jedinej bude čirej!
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Grek1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 14.10.2007 22:34

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od Grek1 »

V případě že se chystá velká zima, tedy teploty pod -20 přidávám do nádrže trochu petroleje :)

Uživatelský avatar
Bari
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 12.07.2012 10:41
Kontaktovat uživatele:

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od Bari »

Já teď tankuju u Makra, se zlatou kartou ještě o Kačku levněji a nikdy jsem s tím problém neměl. Otec tam tankuje už spoustu let, v posledních dvou autech najel 300 tisíc km (Passat 1.9 TDI, 2002 a BMW 530d) a tankoval téměř výhradně jen u Makra a nikdy problémy neměl.
Přemýšlel jsem o tankování u OMV, ale nevím, jestli to za ten příplatek stojí...
Škoda Superb L&K 2.0 TDI (2019), 140 kW, DSG

Uživatelský avatar
lanasxxx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1252
Registrován: 09.10.2011 20:34
Bydliště: Teplice

současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od lanasxxx »

Vcera jsem musel tankovat v Usti u Pap Oil jelikoz jsem mel malo nafty ...druhy den jsem rano startoval a auto melo divny zvuk...ractavej.Pamatuju si,ze kdyz jsem vyndaval pistoli z nadrze tak z ni stejkaly bublinky. Kazdopadne,kdyz tankuju u benziny tak se mi to nestava...dneska jsem natakoval plnou opet u benziny a nalil pred takovanim do nadrze pripravek od Ekolube tak jsem zvedavej jak to bude startovat rano:-)

Uživatelský avatar
Sullaco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1508
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sever Čech...

Re: současná kvalita paliv u čerpadel

Příspěvek od Sullaco »

Benzina, OMV, (obyč nafta) někdy i naše Olympie a nikdy sebemenší problém. U 6 aut co jsou kolem mě. A že něco najezdím(e).

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“