Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
imo17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 353
Registrován: 12.09.2009 19:47
Bydliště: Púchov

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od imo17 »

Tak už je vačka nastavaná na 0 :!: .... moje pozorovania : spotreba na volnobeh sa zvýšila z 0,8l/h na 0,9l/h :twisted: celkovú spotrebu nedokážem posúdiť, lebo zatial som odjazdil cca 150km a mal som na ponáhlo, ale chod motoru sa samizdá zlepšil, je to tichšie - teda dúfam, že to nie je len placebo efekt. Alebo je to spôsobené výmenov komplet spojkovej sady. :P Ale o tom už v druhej téme. Ale čo som si 100% istý zlepšili sa teplé štarty. Štartuje to na brnk. Pred tým to točilo malinko dlhšie a keď motor chytil tak ako keby dal ranu do karoserie ale neviem ako to mám opísať.
8O

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od mirke »

Tak mohu potvrdit, také jsme včera konečně dorovnali vačku na 0. Spotřeba na volnoběh je na 0,7 l/h, ale ta se moc nezměnila. Start mi přišel ráno lepší, ale uvidíme, páč mě starty zlobily nepravidelně, tak zda to bylo pouze tímto. Motor má určo klidnější a tišší chod. Takže určo doporučuju po výměně rozvodů toto zkouknout a případně dorovnat, protože ikdyž se to nastaví na přípravka a přesně na origo značky nemusí to znamenat, že to je ok. Já to takto měl udělaný ty rozvody a měl jsem tam odchylku více jak 3°.

Koník
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 354
Registrován: 31.07.2010 16:09

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od Koník »

prosím odborníky o radu. Už měsíc nemůžu zjistit závadu na motoru. Motor si dělá co chce, sám si přidává nebo na volnoběh chcípne, nemá tah a cuká i ve vysokých otáčkách, přitom startuje na drc. Nedávno jsem jel na dvojku cca 2200 otáček a samo si to přidalo tak, že jsem málem narval dodávku co jela přede mnou. Měl jsem to už ve třech servisech vč VW NH-Car Praha. Postupně měněno-kabeláž ke vstřikům a bohužel i vstřiky. Nic nepomohlo a než tam za 2500 budu nahrávat nový soft tak jsem narazil na tohle téma a chci se zeptat jestli hodnoty v kanále 4 buňka 4 ukazují -2.9 až -3.4 jsou normální nebo ne.

2006, BMP 103 Kw, 8 ventil

macko25
Profík
Profík
Příspěvky: 996
Registrován: 26.11.2010 23:49
Bydliště: Kosice

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od macko25 »

neviem aky mas motor ale ja mam -3,4... rozvody menene v origo servise.. a po 20tkm to bolo na moj podnet na kontrole... a je to OK

Koník
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 354
Registrován: 31.07.2010 16:09

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od Koník »

2.0 103kw BMP
Tak už opravdu nevím.

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od uncompromised »

Koník: toto jsem našel na dieselpower fóru:

dá se pomocí VAG zkontrolovat nastavení rozvodů, v naměřených hodnotách, v kanále 4 v poli 4 je synchronizace klikového a vačkového hřídele, zobrazuje se zde úhlovej rozdíl snímačů kliky a vačky, o výroby je nastaveno na hodnotu 0°, pokud jsou hodnoty mínusové je vačka posunuta po směru otáčení dopředu, spotřeba je vyšší, posunem vačky proti směru otáčení se hodnoty posouvají do plusu, okamžitá spotřeba, na palubáku, klesá, tímto způsobem nelze doregulovávat zvýšenou spotřebu způsobenou např. vadnými vstřikovači za účelem jejího snížení, nejlepší je nastavit hodnoty v rozsahu -0,5° až +0,5°, opotřebením rozvoďáku se hodnoty posouvají do plusu, pokud to půjde prosím o přesunutí do FAQ
novej poznatek k natáčení vačky, asi záleží na typu ŘJ, teď jsem řešil auto kde se vačkou natáčelo opačně pro dosažení plusových nebo mínusových hodnot, takže je potřeba to vždy vyzkoušet, mrknout kolik je na začátku pak zkusit hejbnout a zase mrknout a podle toho pak točit na správnou stranu


Pak jsem ale nekde vyčetl, že normál je někde kolem +/-1,5°

Koník
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 354
Registrován: 31.07.2010 16:09

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od Koník »

To jsem právě četl a někdo tam píše že normální je -0.6 až 0.6 a někdo zase -6 až 6 a tak právě nevím co je správně.

macko25
Profík
Profík
Příspěvky: 996
Registrován: 26.11.2010 23:49
Bydliště: Kosice

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od macko25 »

-6 až 6 je spravne...

Koník
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 354
Registrován: 31.07.2010 16:09

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od Koník »

hmmm, tak teď babo raď :evil:

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od tornado1 »

nejpřesnější nastavení je 0!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Koník
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 354
Registrován: 31.07.2010 16:09

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od Koník »

...a ty by si to přenastavil na nulu? Je to možné bez rozhození rozvodů?

Koník
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 354
Registrován: 31.07.2010 16:09

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od Koník »

ještě jsem zapomněl dodat, že motor nehlásí na Vagu žádnou chybu

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od tornado1 »

stačí to posunout na vačce.. kolik to hlásí ted?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
blefa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 26.10.2009 08:37
Bydliště: Plzeňáák

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od blefa »

tornado1 píše:nejpřesnější nastavení je 0!
Neni.. Huml o tom psal na DP..

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody a Vag kanal 4 bunka 4

Příspěvek od tornado1 »

ale je!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“