Cvakání zdvihátek

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
vencacik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 09.05.2010 17:59

Cvakání zdvihátek

Příspěvek od vencacik »

Zdravím.Mám takový problem když jedu autem mam golfa 1,6 16v-120koní,tak se mi jak kdy ozvou zdvihatka ,,klepání,,někdy vubec ale zas nekdy třeba celou jízdu čím to tedy bude ?děkuji za odpovedi.

Mám golfika iv 1,6 16v-120koní překopáno na ethanol.Natankoval jsem ethanol na jiné benzince a zhruba druhý den to začalo ckavat asik zdvíhatka,cváká to jak jse to zahreje na 90 stupnů.Jinak jak jsem tankoval na te co tankuji porad tak to nikdy neědělalo .Čím to tedy je?

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Cvakání zdvihátek

Příspěvek od tomakecTD »

No tak pokud to na benzin necvaká a na ethanol ano, je problém v tom. Dávali tam nějakou elektroniku na úpravu délky vstřiku a tak? Jestli ano, je potřeba správně seřídit. Jestli ne, taky je to špatně a máš velmi bohatou směs.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Mira 1.4 16v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.04.2012 15:41
Bydliště: Litoměřice

Re: Cvakání zdvihátek

Příspěvek od Mira 1.4 16v »

Zdárec,myslíš,že to dělají zdvihátka nebo ventily?Je mi podezřelé,že ti to začne dělat až když se to zahřeje 90......Já měl podobný problém,cvakalo to až když se to ohřálo

Uživatelský avatar
VW tomasz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2292
Registrován: 08.04.2010 18:41
Bydliště: okoli opavwy ,ostravwy

Re: Cvakání zdvihátek

Příspěvek od VW tomasz »

Tyto motory 1.6 16v maji mit 98 natural jako alternativu max 95,jestli chces odjebat motor a platit za go motoru 16tacu jako ja ,klidne tam lij etanol,pokud teda nemas motor upraveny na etanol provoz
(s)low and original

Uživatelský avatar
charlie77
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 27.12.2009 16:16
Bydliště: okres TC
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakání zdvihátek

Příspěvek od charlie77 »

Mira 1.4 16v píše:Zdárec,myslíš,že to dělají zdvihátka nebo ventily?Je mi podezřelé,že ti to začne dělat až když se to zahřeje 90......Já měl podobný problém,cvakalo to až když se to ohřálo
To nedava moc smysl ;)

Uživatelský avatar
VW tomasz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2292
Registrován: 08.04.2010 18:41
Bydliště: okoli opavwy ,ostravwy

Re: Cvakání zdvihátek

Příspěvek od VW tomasz »

Nedava :-)
(s)low and original

Uživatelský avatar
Mira 1.4 16v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.04.2012 15:41
Bydliště: Litoměřice

Re: Cvakání zdvihátek

Příspěvek od Mira 1.4 16v »

Proč jste si tím tak jistý,že to nedává smysl....................?Píše,že to začne cvakat až když se to ohřeje a pokud vím zdvihátka cinkají hlavně za studena,než se do nich dostane olej.Samozřejmě cvakají klidně pořád,když jsou v hají

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Cvakání zdvihátek

Příspěvek od tomakecTD »

Ano a z toho vyplývá co? Že to neklepou zdvihátka, ale ventily. Zřejmě je tam špatně nastavená za tepla směs ethanolu/vzduchu a klepou ventily.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
charlie77
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 27.12.2009 16:16
Bydliště: okres TC
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakání zdvihátek

Příspěvek od charlie77 »

Mira 1.4 16v píše:Proč jste si tím tak jistý,že to nedává smysl....................?Píše,že to začne cvakat až když se to ohřeje a pokud vím zdvihátka cinkají hlavně za studena,než se do nich dostane olej.Samozřejmě cvakají klidně pořád,když jsou v hají
Nedava smysl to, co jsi predtim napsal ;)

Uživatelský avatar
Mira 1.4 16v
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 05.04.2012 15:41
Bydliště: Litoměřice

Re: Cvakání zdvihátek

Příspěvek od Mira 1.4 16v »

Nevím co je na tom k nepochopení.............Já měl něco podobného a bylo to způsobené přehříváním.Po dosažení 90 se přehřívalo a nepatrně cinkali ventily

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Cvakání zdvihátek

Příspěvek od Doctor Driver »

JJ, přesně tak..v létě při hodně velký zátěži a hodně ujetých km v kuse mi taky cvakaly ventily při nízkých otáčkách hlavně při rozjezdech ve městě..a slyšel jsem to vždy při staženým okénku, když sem tankoval N95. Po natankování paliva 98 nebo 100 oktanů je po cvakání. Takže nešetřím pár stovek, když pak nové ventily by mi vyšly mnohem dráž časem ;) Takže leju jen ty jejich premiová paliva Verva 100 a Max-Motion 100. Shell už nestojí za nic se svými fuel-save :D Celkem hloupej nápad dávat do více ventilového (vysokootáčkového) motoru palivo na úsporu a pokles výkonu :)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Cvakání zdvihátek

Příspěvek od tomakecTD »

Já do nádrže jednou nalil benzin, no kolik mohl mít oktanů, nevím :D A neklepalo mi nic. Jezdím pernamentně na N95 a na LPG. A neklepe nic. Je to asi kus od kusu. Jednou mi to kleplo, ale to sem testoval čidlo teploty a taky map senzor.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
StepanMatl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 20.12.2011 22:41

Re: Cvakání zdvihátek

Příspěvek od StepanMatl »

A neozývá se to cvakání spíš z nádobky s aktivním uhlím? Třeba sis toho dřív jen nevšiml...
VW Passat B8 Variant CL 2.0 TDI 110 kW DSG

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Cvakání zdvihátek

Příspěvek od Doctor Driver »

tomakecTD píše:Já do nádrže jednou nalil benzin, no kolik mohl mít oktanů, nevím :D A neklepalo mi nic. Jezdím pernamentně na N95 a na LPG. A neklepe nic. Je to asi kus od kusu. Jednou mi to kleplo, ale to sem testoval čidlo teploty a taky map senzor.
Jede to furt a to je hlavní :)) Taky bych rád LPG a jezdit do práce za hubičku :)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Cvakání zdvihátek

Příspěvek od Doctor Driver »

tomakecTD píše:Já do nádrže jednou nalil benzin, no kolik mohl mít oktanů, nevím :D A neklepalo mi nic. Jezdím pernamentně na N95 a na LPG. A neklepe nic. Je to asi kus od kusu. Jednou mi to kleplo, ale to sem testoval čidlo teploty a taky map senzor.
No jo, ale Ty Tome jsi klikař a vypadá to, že jsi koupil Golfa, který nemá stažený km, proto ti i po 200 tis. kilometrech vše funguje jak má ;) Třeba já bych tipoval, že ten muj motor už bude mít 300 tis. i když na tacháči svítí číslo 130 tis. :) Ono někam nalepit samolepky v kolika km bylo kdy co dělané je asi ten nejsnažší způsob, jak ty stažené kilásky zamaskovat, ale jen na 1. pohled :fool:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“