Nejde otevřít kufr, pouze klíčem

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
rokki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 15.01.2011 18:29
Bydliště: Ostrava

Nejde otevřít kufr, pouze klíčem

Příspěvek od rokki »

Zdravím, mám problém s kufrem. Otevřu ho pouze klíčem, ale ani na dálkovém ovládání (to jen pipne) ani ve dveřích tlačítkem a ani spínačem na kufru. Mikrospínač se mi zdá v pořádku, kabeláž v krčku také není nikde přerušená, jen se mi zdá, že nejde napájení do kufru, jelikož to jsem naměřil jen na osvětlení kufru. Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
Mikrokokr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 22.11.2012 20:14
Bydliště: Praha

Re: Nejde otevřít kufr, pouze klíčem

Příspěvek od Mikrokokr »

Ahoj mám ten stejný problém a po proměření jsem došel ke komfortní jednotce, která se nachází pod nohama řidiče, když odklopíš koberec. Na desce KJ mi odešlo relé. Myslel jsem, že to budou kabely, protože při proměření kabelů u motorku jsem je měl ve zkratu, ale když jsem kabely odpojil z KJ tak to bylo v pořádku. Proměřil jsem tedy KJ a bylo to jasné. U KJ je to modrý a hnědý drátek. Takže zkus toto. Jestli nemáš to samé. Jo někdy je to právě svazek kabelů u KJ, který je zkratovaný. Drží se tam celkem velká vlhkost, takže se může stát že to tam zkratuje jak se na to stále šlape a je to ve vodě :(. Chce to proměřit....
VW Passat Variant 1.9 TDi B5.5 r.v.2003

infr@bort
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 16.07.2012 18:21

Re: Nejde otevřít kufr, pouze klíčem

Příspěvek od infr@bort »

ahoj, mě nejde kufr otevří vůbec,musím ho otevřít ručně z auta.Čím by to mohlo být?

rokki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 15.01.2011 18:29
Bydliště: Ostrava

Re: Nejde otevřít kufr, pouze klíčem

Příspěvek od rokki »

Zdravím, to u mě stále problém přetrvává. Vyměnil jsem komfortní jednotku, proměřil kabeláž, ale stále to nejde. Tak pokud nejde vůbec, tak bych to asi viděl na zámek. Ale možná ti někdo lépe poradí.

Uživatelský avatar
byranovic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 12.02.2012 12:50

Re: Nejde otevřít kufr, pouze klíčem

Příspěvek od byranovic »

@rokki: Neodešel ti náhodou motorek zámku kufru? Myslím, že je to tak, že klíček zatáhne za táhlo, kdežto spínač dálky (nebo mikrospínač na klice kufru) spustí motorek, který pohne táhlem.
Obrázek

rokki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 15.01.2011 18:29
Bydliště: Ostrava

Re: Nejde otevřít kufr, pouze klíčem

Příspěvek od rokki »

byranovic píše:@rokki: Neodešel ti náhodou motorek zámku kufru? Myslím, že je to tak, že klíček zatáhne za táhlo, kdežto spínač dálky (nebo mikrospínač na klice kufru) spustí motorek, který pohne táhlem.
No nevím dneska to zkusím napojit na 12V a zkusím, ale je mi divné, že ani dálka nic neudělá (jen bliknou světla) mikrospínač když zmáčknu na kufru tak nic a ani tlačítko ve dveřích nic neudělá. A kabely jsem projízděl a KJ mi přijde taky v pořádku. Takže teoreticky by to mohlo být ono. Zkusím a dám vědět. Každopádně díky

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“