Vymena motora BMP za BMM

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
kalimero69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.11.2012 20:06

Vymena motora BMP za BMM

Příspěvek od kalimero69 »

Zdravim. Na mojom motore mi poslo olejove cerpadlo (pohon este cez retaz) pretocilo sa mi aj ozubenie na kluke a vyvazovace tiez v haji. Oprava teda dost masna. Napadlo ma dat tam motor BMM kedze som sa docital ze su to identicke motory. Zaujima ma ale ako je to s RJ a turbom. Ten motor mozem mat z oktavky II. Hlavne ma zaujima ci bude treba robit zasah do RJ (novy soft alebo dokonca ci netreba vymenu). Ma s tym niekto skusenosti? Pripadne ak niekto vie poslite link na dake forum kde to je blizsie rozobrate.

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vymena motora BMP za BMM

Příspěvek od sharik4x4 »

Dá se to zaměnit,bez ůprav.Už jsem to dělal.Mohu opravit i ten tvůj pohon vyvažováků i samotný vyvažováky.
Pokud chceš podrobnější info,tak cinkni,poradím ti. 604543482.

kalimero69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.11.2012 20:06

Re: Vymena motora BMP za BMM

Příspěvek od kalimero69 »

hej to som uz riesil SZ niekedy pred tyzdnom, no to som nevedel ze sa pretosilo aj kolecko na kluke a je nutne tam dat namiesto retaze tu prestavbovu sadu na ozubene kolesa. Co je palka ako za druhy motor. Mozno ten stary v buducnosti dam dokopy ale to vidim na dlhe zimne vecery a vela zhanania po vrakacoch. Momentalne chcem vyriesit aby mi auto jazdilo.

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Vymena motora BMP za BMM

Příspěvek od Benetty »

kalimero69 píše:hej to som uz riesil SZ niekedy pred tyzdnom, no to som nevedel ze sa pretosilo aj kolecko na kluke a je nutne tam dat namiesto retaze tu prestavbovu sadu na ozubene kolesa. Co je palka ako za druhy motor. Mozno ten stary v buducnosti dam dokopy ale to vidim na dlhe zimne vecery a vela zhanania po vrakacoch. Momentalne chcem vyriesit aby mi auto jazdilo.
prosím tě, kolik stály ty kolečka, myslím, že vyjdou tak do 10 tis. kč nebo ne? Jinak jsem slyšel také že s motorem BMM není problém a lze jednoduše hodit kus za kus a jet - plug & play

pepa 74
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 07.12.2012 20:52

Re: Vymena motora BMP za BMM

Příspěvek od pepa 74 »

zdravím všechny ..potebuji radu mam passata 2006 103kw motor bmp ..mohu ho zamenit s jinym motorem?? treba octavie??bez vetších uprav

Uživatelský avatar
ffoccus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Most

Re: Vymena motora BMP za BMM

Příspěvek od ffoccus »

pepa 74 píše:zdravím všechny ..potebuji radu mam passata 2006 103kw motor bmp ..mohu ho zamenit s jinym motorem?? treba octavie??bez vetších uprav
Kdyby něco, tak mám BMP.

JBP2141
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 22.02.2012 11:26

Re: Vymena motora BMP za BMM

Příspěvek od JBP2141 »

keby predsa len tak mam na predaj take vyvažovaky na reťaz ako ti treba komplet aj s čerpadlom a šponovakom, ale retiazku a male koliesko už nemam, velke na kluku stoji cca 50eur.

taxi24vimperk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 16.07.2009 10:21

Re: Vymena motora BMP za BMM

Příspěvek od taxi24vimperk »

2 tdi bmp 103kw - Mám úpravu spodního čerpadla, ale stala se mě nepříjemná věc motor začal vydávat zvuky, výkon stejný jen spotřeba kolem 10 l

trochu jsem ho na videu pozlobil.

nevíte co by to mohlo být, mám podezření na vačku, ale rad bych vaše názory. děkuji

fok007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 31.05.2013 21:29

Re: Vymena motora BMP za BMM

Příspěvek od fok007 »

Ahoj, mi to cvakalo podobně když mi odešlo jedno z ozubených kol na olejovém čerpadle

Bostich
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 27.07.2014 00:35
Bydliště: Příbram

Re: Vymena motora BMP za BMM

Příspěvek od Bostich »

Taky mám vyměněno z BMP na BMM. Dával se tam komplet nastrojenej motor. Všechno bez problémů jenom tušim někde kolem egr nesedela kabeláž.
VW Passat B8 DFGA 2018
VW Passat B6 BMM 2007
Peugeot 406 HDI 1999
BMW E30 1.8 IS
1991

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“