Vyhřívaná zrcátka

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Kubiikk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 22.02.2009 14:11
Bydliště: OstraVWa

Vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Kubiikk »

Ahoj lidi, dneska jsem po roce a půl co mám golfíka zjistil, že mám vyhřívaní zrcátek, nikdy jsem si nevšiml, protože a to je ta chyba mi nefunguje to u řidiče, neví někdo co s tím jestli nějakej kablík nebo pojistka. Začíná být mráz tak by se to hodilo. Díky

Uživatelský avatar
bin79
Člen klubu
Příspěvky: 413
Registrován: 12.02.2009 01:47
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od bin79 »

Zdarec.tak ze nevyhřívá u řidiče nebo i u spolujezce?podívcej se do pojistek nebo zkus sundat ten plastový kryt na zrcátku a podívat se třeba tam upadly nebo oxidovaný drat.zadek ti vyhriva pokud ano i spolujezdec tak hledej chybu u ridice.

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Toxyz »

pokud nefunguje jen jedno zrcátko nebude to pojistka, zkontroluj nejdřív vlastní zrcátko, jestli se neuklepal kablík (je tam myslím hnědej a bílej) a pak je možný že se někde přerušila spirála přímo v zrcátku, to zjistíš proměřením a následně výměnou

pokud to nebude v zrcátku pátral bych v kabeláži, hlavně v přechodce dveří
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Kubiikk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 22.02.2009 14:11
Bydliště: OstraVWa

Re: Vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Kubiikk »

No vyhřívá se mi jen to u spolujezdce, ale ne u řidiče, zadní taky v poho. Zkusím to teda rozdělat a kouknout na to. jinak díky za radu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Goauld »

Jednoduchej test uděláš tak, že vemeš žárovku na 12V a při zaplym vyhřívání zadního okna, kdy je puštěny aji vyhřívání zrcátek to napojíš na drátky od vyhřívání zrcátka přímo v zrcátku. Když se žárovka rozsvítí, je špatná vyhřívací fólie na skle zrcátka.
Máš pak dvě možnosti, buď koupit novy sklo zrcátka s výhřevem, nebo koupit novou vyhřívací fólii a nalepit zezadu zrcadla. Jednodušší a bez rizika zničení zrcátka je koupit novy, cena je stejně skoro stejná. Podle mě se nevyplatí kupovat fólii když o něco dráž koupíš cely sklo s výhřevem.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
johanek69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.02.2010 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od johanek69 »

a jak poznám, že jsou vyhřívaná?
.......Blbe di vod toho...... :D

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Goauld »

Když zapneš vyhřívání zadního okna, tak začnou hřát aji zrcátka pokud nejsou špatny. Nebo sundej kryt zrcátka a podívej se jestli sou na zrcátko napojeny dráty hnědej a bílej. Pokud ano a zrcátka přesto nehřejou, tak sou špatny, nebo sou zlomeny kabely v průchodce ve dveřích. Pokud je špatná pojistka, nevyhřívá ani zadní sklo.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
johanek69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.02.2010 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od johanek69 »

tak dneska jsem to koumal, a asi je mám vyhřívané. Pravé zrcátko jelo a levé ne. Celkově se mi zdá, že na těch řidičových dveřích skoro nic nejde tak jak má. mám pokazený mikrospínač v zámku, potom mě nastavování zrcátek blbne (jedna strana jde a druhá když se nastavuje, tak se nastavuje i ta první) a ještě stahování (zlomený tty packy co drží sklo:-( ) už at je hezky abych se do toho všeho pustil
.......Blbe di vod toho...... :D

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od majrek001 »

johanek69 píše:tak dneska jsem to koumal, a asi je mám vyhřívané. Pravé zrcátko jelo a levé ne. Celkově se mi zdá, že na těch řidičových dveřích skoro nic nejde tak jak má. mám pokazený mikrospínač v zámku, potom mě nastavování zrcátek blbne (jedna strana jde a druhá když se nastavuje, tak se nastavuje i ta první) a ještě stahování (zlomený tty packy co drží sklo:-( ) už at je hezky abych se do toho všeho pustil
Nastavování zrcátek to funguje správně nastavíš řidičovo a pak nastavíš spolujezdce. Při přepnutí na řidičovo ovládáš obě a při přepnutí na spolujezdcovo ovládáš jen to.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
johanek69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.02.2010 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od johanek69 »

Takže to funguje správně? A já myslel, že to je někde chyba. Mám VW poprvé v životě a nejsem zvyklý na jejich výbavu, nastavení atd. Dřív jsem byl (teda stále jsem) na italské značky a v tom jsem se vyznal. No tak dobře, zrcátka beru tak, že jsou bez chyby ale asi až na to vyhřívání. Dále mě štve to stahování oken a ten za....ý mikrospínač. Kamarád to měl taky na octavii a říkal že pomůže to přepájení spojů, tak to zkusím někdy rozebrat porle návodů co jsou zde a přeletovat. Jen se bojím, že na tom něco pokazím a nebudu jezdit.
.......Blbe di vod toho...... :D

Uživatelský avatar
Dusanbe
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 27.02.2009 15:13
Bydliště: ChomutoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Dusanbe »

johanek69 píše:Takže to funguje správně? A já myslel, že to je někde chyba. Mám VW poprvé v životě a nejsem zvyklý na jejich výbavu, nastavení atd. Dřív jsem byl (teda stále jsem) na italské značky a v tom jsem se vyznal. No tak dobře, zrcátka beru tak, že jsou bez chyby ale asi až na to vyhřívání. Dále mě štve to stahování oken a ten za....ý mikrospínač. Kamarád to měl taky na octavii a říkal že pomůže to přepájení spojů, tak to zkusím někdy rozebrat porle návodů co jsou zde a přeletovat. Jen se bojím, že na tom něco pokazím a nebudu jezdit.
Jojo, stačí to rozebrat a propájet, když jsem auto koupil, dělal jsem to u řidiče a už mi to blbne i u spolujezdce, takže už aby bylo teplo. Jinak je dobré pak ten cín přelakovat lakem jak je to origo, ať to neděláš za 5 let znovu :wink:
diagnostika vw group, montáže budíků, imobilizéry, PIN, klíče, výměna gateway, kódování, dojezdy oken i SAG, tempomaty, upgrade firmware RNS510 + opravy HW, odblok obrazu, mapy, MF volanty,HF sady atd

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Goauld »

Přelákovávat cín je k ničemu, zaprve origo cín přelakovanej není a za druhe ten studeňák se tam udělá vybracema zámku, ne že by cín nějak oxidoval :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Dusanbe
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 27.02.2009 15:13
Bydliště: ChomutoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Dusanbe »

Goauld píše:Přelákovávat cín je k ničemu, zaprve origo cín přelakovanej není a za druhe ten studeňák se tam udělá vybracema zámku, ne že by cín nějak oxidoval :wink:
Přísahám, já tam lak měl :!: Jinak jasně, že to dělají ty vibrace, ale zmenšuje se ryziko, že se to bude brzy opakovat, když ten cín bude kvalitní. No každýho věc :wink:
diagnostika vw group, montáže budíků, imobilizéry, PIN, klíče, výměna gateway, kódování, dojezdy oken i SAG, tempomaty, upgrade firmware RNS510 + opravy HW, odblok obrazu, mapy, MF volanty,HF sady atd

lukas.novotny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.03.2012 17:27

Re: Vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od lukas.novotny »

Zdravim potřeboval bych radu koupil sem si zpětná vyhřívaná zrcátka obě OK nasadim zapnu nahřejvání a obě KO!!! odesly obě spirály. nevíte kde by mohl nastat problém? díky

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Vyhřívaná zrcátka

Příspěvek od Goauld »

KO znamená, že to nevyhřívá, nebo že se hned spálily ? Aby to fungovalo, musíš zapnout vyhřívání zadního skla, pokud nevyhřívá ani to, je prasklá pojistka. Pokud to není pojistkou, je chyba někde v kabeláži.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“