ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od Marek77 »

Tak tohle zajímá i mě !!!

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od michall »

K tomu mužu říct ... ehm, napsat .... že je to u mě úúúplně stejný. Asi to opravdu souvisí s podstatným zmenšením odběru osvětlení intoše, ale co to ovlivňuje, nevím. Pochybuju, že by byl v CE nějaký bimetalový spínač, jehož činnost je závislá na proudu. Schéma CE bohužel nemám, a podle mě dostupných schémat jsem nenašel nic, co by to ovlivňovalo.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od smolda »

Tornado by asi věděl jestli by se to nedalo kódovat v CE. Taky by mě zajímalo jak by se dala ovlivnit délka svícení v intoši.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od Marek77 »

Bylo by fajn, kdyby třeba změnou kódování šla ta doba libovolně nastavovat. Nebo aspoň v nějakém rozmezí.

Je s LEDkami ta doba dosvitu opravdu tak markantně kratší, než když jsou v interiéru žárovky? Kdyby to bylo o polovinu času, už by to bylo blbé, ale kdyby třeba o tři sekundy, tak to bych přežil.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od michall »

Je, ale mám pocit, že se u mě liší - někdy to zhasne po pár minutách, někdy déle, jindy je to skoro na pár vteřin. Taky by mě zajímalo, čím to je. Změna kódování je řešením, ale zajímala by mě příčina.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od kubenec »

U mě jsem vypozoroval, že pokuď po jízdě vytáhnu klíček a neotevřu dveře, tak je cca po 10-15 tma. Po normálním uzavření dveří zhasne tak cca do 30s a při otevřených dveřích asi do 3min.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od Marek77 »

Tak to mám dost podobně.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od smolda »

Já taky tak nějak... Tak že to asi nebude kus od kusu.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od kubenec »

A nebude to ani LED-kama, protoze ja je nemam.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od smolda »

Já jsem po přechodu na LEDky změnu v době svícení interiéru nepozoroval, intervaly byly a jsou stejné. Michall musí mít zase extra buřty.
Jediná změna kterou jsem pozoroval bylo to, že i když jsem v inťasu dýl svítil, po výměně žárovek za LEDky jsem v pohodě nastartoval i když jsem v tý době měl v autě už dost unavenou baterku.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od Marek77 »

Teď na to není čas, píšu diplomku a blíží se státnice a jiné radovánky. Ale přes letní prázdniny, kdy se měsíc a půl víceméně kopu do řiti, LED svícení udělám (podle michallova návodu a fotodokumentace - doufám, že se nedopustím porušení kopirajtu :-)).

Jen mě napadla jedna možná pitomost, ale zeptám se: To světlo z LED diod je malinko do modra, ačkoli LEDky jsou bílé. Myslíte, že by byla velká kravina dát dejme tomu sedm bílých a jednu žlutou LEDku? Přecejen by to muselo to spektrum někam posunout. Mně totiž z toho namodralého světla bolívají oči - proto hledám alternativu.
Naposledy upravil(a) Marek77 dne 23.12.2012 09:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od michall »

Bílé LEdky jsou dvou typů - bílá nebo bílá studená dává to namodralé světlo, bílá teplá dává naopak trochu nažloutlé. Takže sháněj tu bílou teplou. Kombinace dvou různých LEDek znamená buďto vybírat ty se stejným proudem, nebo napájet každou zvlášť.

Bílá teplá (warm white) http://www.gme.cz/vykonove-led-nad-1w/l ... -p511-885/" onclick="window.open(this.href);return false;

Bílá http://www.gme.cz/vykonove-led-nad-1w/l ... -p511-886/" onclick="window.open(this.href);return false;

Podobně existují i zelené - zelená (green) je taková "vybl...á", zelená (pure green) je zelená jako kontrolka blinkrů :D . Ale to jen tak na okraj.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ELEKTRO: Vnitřní osvětlení vozidla

Příspěvek od Marek77 »

Abych se vrátil k původnímu problému, pro který jsem toto vlákno zakládal: Opravdu to bylo tak, jak jste psali. Na řidičově straně byl opálený kontakt silové části spínače vnitřního osvětlení. Vyměnili jsme za nějaký taiwan či co - stál 60 korun, a už to maká.

Takže moc díky všem, kteří mě navedli správným směrem, zejména pak michallovi za poskytnutí schematu. Bál jsem se, že budu muset absolvovat nekonečnou práci s proměřováním elektroinstalace. Nesnáším opravy elektriky, zvláště o Vánocích ;-).

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“