PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
pakoc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 02.06.2011 09:27

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od pakoc »

Chlapi, něco s hřídelí v převodovce. Ale co? To nevím. Stálo mě to cca 20.000 za opravy, které s tím neměly nic společného. Až potom najednou. A i v těchto mrazech to řadí jako nové!!!

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od M@rty74 »

pakoci - prosim - zkus psat tak aby se dalo pochopit co chces ostatnim sdelit... z takovychto vykriku do tmy se to neda pochopit.
Odpovez napriklad na tyto otazky:

1) MĚL JSI PROBLÉM JAKO OSTATNÍ ZDE S RAZENIM JEDNICKY A ZPATECKY ?
2) TYP AUTA, MODEL, MOTORIZACE, ROK VYROBY, PREVODOVKA (5 NEBO 6 KVALT) ?
3) OPRAVOVAL TI TO KDE KDO - TO STALO 20000,- A NICEMU TO NEPOMOHLO?
4) SERVIS V BILINE TI TO OPRAVIL?
5) V CEM BYL PROBLEM?
6) KOLIK TO STALO A JAK DLOUHO TRVALA OPRAVA?
7) KONTAKT NA OPRAVCE JE ?
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

pakoc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 02.06.2011 09:27

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od pakoc »

M@rty74 - vše je v příspěvcích níže. Přece nebudu psát při každém příspěvku to samé, co jsem již psal.
Na tvé tázky:
1) MĚL JSI PROBLÉM JAKO OSTATNÍ ZDE S RAZENIM JEDNICKY A ZPATECKY ? - ANO, viz níže
2) TYP AUTA, MODEL, MOTORIZACE, ROK VYROBY, PREVODOVKA (5 NEBO 6 KVALT) ? VW Sharan 2005, 85kW, 4motion, viz níže. 6kvalt
3) OPRAVOVAL TI TO KDE KDO - TO STALO 20000,- A NICEMU TO NEPOMOHLO? - převodový olej, nechal zkontrolovat těsnost hydraliku spojky, vyměnil nějaký odzvdušňuvací ventil u pedálu, nechal jsem zkontrolovat hlavní spojkový válec. Závada trvala dál. Další týden jsem nechal zkontrolovat komplet rozpínací mechanismus spojky. Nová lamela, přítlačák, a ložisko, viz níže
4) SERVIS V BILINE TI TO OPRAVIL? - Ano
5) V CEM BYL PROBLEM? - nevím, něco na hřídeli v převodovce
6) KOLIK TO STALO A JAK DLOUHO TRVALA OPRAVA? cca 2.700. Oprava dva dny, doporučuji dopředu se domluvit, aby objednali ten díl, pak to bude výrazně kratší (řádově hodiny, podle toho, kolik budou mít práce)
7) KONTAKT NA OPRAVCE JE ? http://www.autodilyrychloservis.cz/kontakt.html" onclick="window.open(this.href);return false; Já jsem mluvil s p. Kozlerem, ten by měl vědět o co jde.

Uživatelský avatar
Laslo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Laslo »

Laslo píše:
Laslo píše:písal a zatial nič keď sa ozve dam vedieť
no bol som v Trnave opravil to asi za 20min a radím nenormalne super!!!! :good:
chyba je ze hlavna hriadel v prevodovke casom ma vuli oprava spociva vymedzenim a to vymedzovacim kruzkom,robota na 20 min.je to original diel len to cislo dielu neviem +plastovy dekel cislo je 02m 301 211 b.nasiel som v etke kruzok len neviem ci je to urcite on wht001976 stalo ma to 100€,skuste to nejako zistit nech kazdy znas krasne radi :D

JBC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 20.02.2008 23:00

vypadává 2-ka u 6 q manuálu alhambra 2008 tdi

Příspěvek od JBC »

Zdravím, můžu se přidat - co myslíte, že to může být - auto má najeto 160000 cca a poslední dobou začala vypadávat 2-ka, když není v záběru, pod tahem nevyskočí. budu rád - není to moje auto, ale tátovo, tak bych rád na něco přišel. díky!

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Skyppy »

Osobně bych zkusil pořádně seřídit lanovody. Vypadá to, jako když by Ti při zařazení problematického rychlostního stupně nazpadnul řadící mechanizmus v převodovce tam kam má.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od smolda »

Klokan má pravdu - v první řadě seřídit lanovody, na katastrofy je čas až potom.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

JBC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 20.02.2008 23:00

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od JBC »

díky, info jse, poslal dál

tuner
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 19.12.2012 21:49

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od tuner »

Dobrý den všem,

jsem tu nový, tak snad jsem trefil správné téma.

Mám nově Galaxy 04 Tdi 96kW a řeším také nějaké drobné mouchy ohledně řazení. Občas je taky peru s řazením 1 a R. Při parkování je to někdy hodně zdržující, když nejde vyřadit nebo zařadit... :? Mám podezření na spojku, jelikož se tak nějak podivně vrací pedál (do 2/3 v pohodě, pak se někdy jako zasekne, ale když mu špičkou moty trošičku pomůžu, tak docvakne do výchozí polohy 8O ), ale nedělá to pořád, takže těžko říct.

Další věc, co by mě zajímala: má AUY jinou převodovku než ASZ? Jdou zaměnit?

Dík.
Ford Galaxy Tdi 96kW, VW T4 Caravelle Tdi 111kW, Suzuki Jimny, VW Golf Variant GT Tdi 81kW

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Marek77 »

Pokud máš problémy s dořazováním nebo vyřazováním rychlostí, může to být spojka, ale třeba jen její ovládání. Nezaškodilo by určitě vyměnit brzdovou kapalinu ve spojce a řádně ji odvzdušnit (viz téma SPOJKA). Možná by také bylo fajn pouvažovat nad výměnou oleje v převodovce - i ten na to může mít vliv (na to tu máme také téma).

Převodovky na dvojkových modelech jsou pravděpodobně rozměrově identické a zaměnitelné. Mohou se však malinko lišit v odstupňování rychlostí. Je jich několik desítek typů.

tuner
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 19.12.2012 21:49

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od tuner »

To odstupňování by mě právě zajímalo. Protože mi příjdou ty kvalty zbytečně dlouhý, oproti jinejm autum, co používám (VW T4 Tdi 111kW, Golf Tdi 81kW).
Tak mě zajímalo, jestli by tam pasovala nějaká kratší převodovka, abych nemusel furt kvedlat ve městě mezi dvojkou a trojkou... :? Ideálně aby trojka šla od 40km/h do 80km/h. Tady u tý převodovky je při 40km/h už motor dost podtočenej.

Tak někdo, kdo tomu rozumí, jestli by věděl, jakou převodovku sehnat, popř. jestli jde upravit tahle.

Dík.

Jinak je to parádní povoz. (Ikdyž Caravella je Caravella. Ovšem to je v týhle sekci asi rouhání, že? :lol: )
Ford Galaxy Tdi 96kW, VW T4 Caravelle Tdi 111kW, Suzuki Jimny, VW Golf Variant GT Tdi 81kW

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od smolda »

Hlavně bys mohl doplnit auta do svýho profilu, aby bylo jasný o čem je řeč. Někdy nadměrný kverlání a zároveň i vyšší spotřebu odstraní vhodnej chip, neuvažoval jsi nad tím?
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

tuner
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 19.12.2012 21:49

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od tuner »

OK. Doplnil jsem auta do podpisu. Teprv se tu rozkoukávám.

O chipu jsem zatím neuvažoval. Přece jen je to rok 05 a 180t km namotáno, tak aby se to nerozpadlo. Přece jen je to PD :?
Tak jsem spíš uvažoval o té kratší převodovce. Navíc tady u nás na Liberecku je hodně kopcovitý terén, takže i z toho důvodu.
Takže kdyby někdo měl nějaký poznatky, jak to s těma převodovkama přesně je, (jestli má AUY kratší kvalty než ASZ) a jaké jsou kódy těch převodovek, abych popř. věděl, po čem mám jít.
Ford Galaxy Tdi 96kW, VW T4 Caravelle Tdi 111kW, Suzuki Jimny, VW Golf Variant GT Tdi 81kW

Uživatelský avatar
Laslo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Laslo »

skoro rok radím super nepomoze nova spojka ani zriadit lanovody treba vymedzit volu hlavnej hriadele nasiel som to to http://auto.bazos.sk/inzerat/19487326/V ... kruzky.php" onclick="window.open(this.href);return false; a hlavne nemusí ist prevodovka dole všetko sa spraví na aute asi 20 min

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od smolda »

To Tuner: Neměl jsem na mysli chip na bůhví jakej výkon, ale hlavně na krouťák. Mám ještě starší auto než ty a chipnuto mám docela nedávno. Jelikož se bude chip ještě dolaďovat, tak ho nemám v podpisu. Až bude definitivní verze, půjdu s tím někam na brzdu, jen abych věděl co a jak, ale zatím je čas. Michallovi jsem předváděl nynější verzi a asi se mu to líbilo.
Jestli aspoň občas sjedeš z těch vašich kopců do civilizace, krátká převodovka by tě spíš sr*la, jel bys po dálnici s vytočeným motorem a kde nic tu nic. Pokud by se ti chtělo do Prahy, pošlu ti číslo na toho chipmunka. Aspoň uvidíš na vlasní woči jak se chip dělá.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“