SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Demon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 07.04.2012 20:59
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od Demon »

Tak ja jsem na tom s Galaxy stejne. Oka nikde, ale mozna to bude tim, ze ty mas Alhambru a ja Galaxy stejne jako Matko001 a tam mozna nejsou. Pokud dobre koukam, tak mas polokozene sedadla. Ze?

Uživatelský avatar
JozefKE
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 25.06.2012 11:04
Bydliště: Košice

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od JozefKE »

Nie nemám. Tá fotka je len ilustračná, kde hľadať tie isofixové oká.
A je zaujímavé, že na manželkinom Pole, tiež rok 2008, je isofix aj v sedadle spolujazdca, kdež to na Alhambre ho mám len v strednej rade sedadiel..
Alhambra 2.0 TDI, 2008, BRT s DPF

parnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 25.01.2012 20:56
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od parnik »

Ahoj všichni,
kteří řešíte 3bodový pás v AII bez stropního pásu.Využil jsem přední navíjecí pás z felicie(má stejný tvar zacvakavání),pásovinu cca 5mm a karabinu na 350kg.Myslím si,že je to mnohem lepší než dát dítě do bederního.
Přílohy
DSCF0025.JPG
DSCF0026.JPG
alhambra II,1.9tdi 85kw

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od M@rty74 »

Nevím jak ostatní, ale osobně nejsem zastáncem bezpečnostních prvků "dómoróbo" ...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od michall »

Nápady se cení, udělat si pás na zahradní traktůrek, proč ne. Ale tady jde o bezpečnost. Je potřeba se na to dívat tak, zda systém bude při nehodě fungovat, a hlavně - zda bude fungovat tak, jak má. Výrobce auta má pásy určitě opakovaně zkoušené, dříve asi jen skutečnými nárazy, dneska i simulací na počítačích. Dokážeš s určitostí potvrdit, že to bude fungovat? Že se v tom spolujezdec neuškrtí? Další věcí je pak samozřejmě pohled vyhlášek, zákonů, norem, ... tj. máš na to protokoly o zkouškách? Máš na to homologaci do Sharana? V případě nehody pak pojišťovna i soudy jistě přihlédnou k této dodělávce ... Za mě tedy :negative: , podobně jako tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=32116" onclick="window.open(this.href);return false; . Netvrdím, že to nefunguje, ale raději bych dítko připoutal jak se má, nebo dal na prostředek dětskou sesli, která umožňuje přichycení bederním pásem.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

parnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 25.01.2012 20:56
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od parnik »

Děkuji za kritiku.Nejde mi o pojištovnu,jde mi právě o bezpečnost.Když chceš dát cca 20kg dítě na prostřední sedačku s bederním pásem pomocí jen podsedáku,tak se mi to nezdá moc bezpečné.Když podsedák,tak 3bod a autosedačka na 20kg ,trochu mooc na 2 bod né?Největší úlohu při držení je autosedačka s pásem.Vše jsem řádně předimenzoval,pásy,šrouby atd.Víte .jak je hluboký závit na držák pásu?Přesně 10mm. :158: .Parník
alhambra II,1.9tdi 85kw

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od michall »

Jenže zrovna pojišťovna do toho bude šťourat, protože se jí nechce platit a bude se chytat i maličkostí, jak se z toho vykroutit. O podsedáku řeč nebyla, psal jsem o sedačce. Nikde jsem nepsal, že to nefunguje, jen jsem psal, že to není vyzkoušené, schválené, ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od kubenec »

Panove nerad vam vstupuji do diskuze, ale zakon umoznuje v pripade obsazenosti vsech sedacek se zadrznym systemem obsadit prostredni sedadlo ditetem starsim 3 let pouze na bederni pas bez podsedaku. Samosdrejme ty sedacky musi byt obsazeny detmi v autosedacce, ne dospelim.
Přesné znění:
zákon 361/200sb § 6 pismeno f)
f) přepravovat ve vozidle kategorie M1 a N1 2), které je vybaveno zádržným bezpečnostním systémem a ve kterém jsou na zadním
sedadle již umístěny 2 dětské autosedačky a nedostatek prostoru neumožňuje umístit třetí dětskou autosedačku, třetí dítě starší 3 let
a menší než 150 cm na zadním sedadle pouze, je-li toto dítě za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem,

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od kubenec »

michall píše:Netvrdím, že to nefunguje, ale raději bych dítko připoutal jak se má, nebo dal na prostředek dětskou sesli, která umožňuje přichycení bederním pásem.
Ty jsi někdy nebo někde viděl?

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od patper »

Take pridam....nevim presne kde,zda USA,nebo D,ale cetl jsem clanek ohledne detskych posedaku :idea: A primo zkusebna psala,ze podsedak je +- uuuuplne to same,jako posadit decko na sedacku a dat mu tribod,tak,ze se da jen bederni - pres rameno ma za zady.... :idea: Ono,spatne usazenej pas kolem ramen u deti je vetsi riziko, atd....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od michall »

kubenec: ne-e, asi je to blbost. Myslel jsem ale sesli, co je přidělaná bederním k sedačce a dítko má vlastní pásy.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od kubenec »

To jsem pochopil, ale příjde mi to jako nesmysl, protože jak přiděláš sádovou část?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od michall »

Však jo, to mi došlo až po po tvém příspěvku, že to nejde. Kinderbusovi tam mají velkou sesli, ale nějak si nemůžu uvědomit, jestli mají ISOFIX nebo 3bod.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od kubenec »

Těd ještě k tomu výkladu toho zákona, protože když si to přečtete dobře, tak je tam napsáno pro nedostatek místa. To o všem u nás asi nehrozí. :D Ale jak jinak to ukotvit, když mám pouze bederní a ISO-fix tam není? Byl jsem se ptát v autoškole, jak to vlastně je a on že je to v pořádku a nenám to řešit.

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: SEDADLA, DĚTSKÁ: dětské sedačky, ukotvení ...

Příspěvek od matko001 »

Ja mam zatial sedacku s tou rampou vpredu a tam by mal aj dvojbodovy stacit. Ale ta je len do 18kg.

Odoslané z GT-i9001 cez Tapatalk 2
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“