Problém s ESP VYŘEŠENO

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

1Michal1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.11.2012 08:06

Problém s ESP VYŘEŠENO

Příspěvek od 1Michal1 »

Zdravím,
vůz VW Passat 1.9 TDI PD
když jedu z kopce do pravé delší zatáčky tak mi začne problikávat ESP a občas se přidá i ABS. Samozřejmě motor si sám přibržďuje. Někdy se stane že se ESP ABS úplně rozsvítí a svítí do doby něž vypnu motor. Po opětovném nastartování nic nesvítí. Dělá to jen přijízdě z kopce do prava. Vag neukazuje vůbec nic.Žádná závada,chyba atd....
Nedávno jsem nechal měnit levý přední brzdič, je možné že to má nějakou souvislost. Mám dojem, že to dělá až po té výměně. Ale může to být jen pocit.
Za všechny rady děkuji

PS: není to kolama, jezdím s autem 6 let a používám stále stejný rozměr.
Naposledy upravil(a) 1Michal1 dne 06.03.2013 16:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Problém s ESP

Příspěvek od Dymák »

Normálně bych ti poradil "hledej", protože podobný téma se tu objevuje 2x měsíčně... Ale vzhledem k tomu, že funkce "hledej" ti nenajde slovo o 3 písmenech, tak to sem budu psát furt dokola...
Na 99% to má souvislost s výměnou brzdiče - nejspíš napadal bordel na čidlo ABS, nebo je to čidlo povytažený a při zatížení v zatáčce snímá blbosti
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

1Michal1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.11.2012 08:06

Re: Problém s ESP

Příspěvek od 1Michal1 »

Jsem si vědom toho, že jsou zde témata zabývající se tímto problémem, také jsem je pročetl. Ale asi jsem tam, nenašel odpověď na to co mám já a tak jsem položil konkrétní otázku :oops:
Ptal jsem se jen, jestli může mít vliv ten měměný brzdič s tímto problémem.Je už jedno zda jedu do kopce či s kopce prostě to bliká stále.
Je ale logické, že to dělá při jízdě vpravo a brzdič byl měněný vlevo? I já jsem se domníval že je něco c čidlem ABS, ale mechanik co mi to měnil to hned kategoricky vyloučil a odkázal mě na Vag který nic neřekl :(
Děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Problém s ESP

Příspěvek od Dymák »

Pokud VAG nepíše žádnou chybu, ani sporadickou, tak je to mechanická záležitost, nejčastěji nečistota - sundej levý kolo a vystříkej to čidlo a věněc čističem na brzdy.
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

1Michal1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.11.2012 08:06

Re: Problém s ESP

Příspěvek od 1Michal1 »

Dymak píše:Pokud VAG nepíše žádnou chybu, ani sporadickou, tak je to mechanická záležitost, nejčastěji nečistota - sundej levý kolo a vystříkej to čidlo a věněc čističem na brzdy.
Hele díky moc za rady, vážím si toho!
Samozřejmě velmi rád vše udělám, ale můžeš mi prosím popsat jak čidlo a věněc vypadá? Mám pocit že by mělo být usazené někde v hliníku. :oops:

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Problém s ESP

Příspěvek od Dymák »

je to schovaný za kotoučem, takže se to dělá líp, když máš kolo v rejdu, ale pokud to budeš dělat na obyč. heveru, tak s volantem raději netoč, ať ti to nespadne z heveru.
- čidlo ABS je takovej cca 5cm dlouhej váleček o průměru asi 2cm, a je ve vodorovné poloze zastrčenej do těhlice a vede od něj kablík... Kroužek ABS je přišroubovanej k náboji (vypadá jako žebřík, kterej zatočenej dokola) a to čidlo na něj míří a "počítá" ty otvory v kroužku. Podle toho ŘJ zjistí prokluz, nebo smyk kola
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

1Michal1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.11.2012 08:06

Re: Problém s ESP

Příspěvek od 1Michal1 »

Díky moc! vezmu si na raději pojezdový hever, bude to stabilnější.
Měj se a ještě jednou moc děkuju.
Pak písnu jak to dopadlo.
:good: :good: :good: :good: :good:

Uživatelský avatar
pomaru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 23.06.2009 16:04
Bydliště: Velky grunoW

Re: Problém s ESP

Příspěvek od pomaru »

tak jak to dopadlo? dnes mi přítelkyně volala že se Autí po nastartování také rozsvítilo abs i esp a po opětovném nastartování už nic, abych ji zbytečně neposílal do servisu (jsem na dva týdny mimo)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Problém s ESP

Příspěvek od M@ty »

Pár let nazpět se mi stalo,že se mi po najetí do závěje při velkých mrazech nabalil sníh a bordel na homokloub a rozsvítila se kontrolka ABS.Stačilo to zahřát a byl klid.Určitě bych začal čištěním signál. kroužků a čidla (pokud možno po zjištění konkrétního viníka Vagínou).
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
pomaru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 23.06.2009 16:04
Bydliště: Velky grunoW

Re: Problém s ESP

Příspěvek od pomaru »

tak se servisu stejně doma nevyhnou :-( vadný čidlo abs dle vagu

1Michal1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.11.2012 08:06

Re: Problém s ESP

Příspěvek od 1Michal1 »

Tak jsem čidla v obou předních kolech vyndal a vyčistil. Vyčistil jsem i oba věnce, ale problém přetrvává. Můj mechoš vě vyfáknul s tím, že když Vag neukazuje nic, tak neví co s tím má dělat.
Jakmile jedu trochu rychlejš do zatáčky ať už z kopce, nebo do kopce a je jedno či doprava a nebo do leva a někdy i po rovině rozbliká se a pak i natrvalo rozsvítí ESP auto hned samovolně přibržďuje, občas se k ESP přidá i ABS. Nevím co s tím :(
Jedině snad vyčistit i zadní čidla ABS??? Vždy když si auto pribržďuje a vypnu na palubce ESP tak to jede normálně, ale jakmile ho ještě ten moment zapnu auto opět brzdí, tak si myslím že je problém v ESP, ale v čem? :(
Děkuji všem za případné postřehy.

1Michal1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.11.2012 08:06

Re: Problém s ESP

Příspěvek od 1Michal1 »

Včera jsem absolvoval 700km, tak zde jsou moje poznatky.

Nejdříve problikávalo ESP při jízdě z kopce do pravé zatáčky, později i do kopce do té samé zátočiny. Zatáčky museli být nejdříve prudké a delší, ale pak stačilo i když byl jen lehký náznak točení volantem doprava a už to dělalo. Samozřejmě si auto brzdilo, jak jsem srovnal volant blikání a brždění přestalo. Po ujetí cca 250km se začalo ESP projevovat při jízdě s kopce nebo do kopce do levé zatáčky :?: a i když jsem jel do prudké pravé tak se nestalo nic. :?: Po ujetí další delší vzdálenosti to začalo dělat na rovině :?: ať už z kopce či do kopce ESP blikalo auto brzdilo no prostě super, musel jsem ESP vypnout na palubce abych mohl jet. Do zatáček opět bez reakce :?:
Podle toho jak se závada přenáší na všechny možné směry bych to tipoval spíše na nějakou elektronickou závadu než na mechanickou. Ale Vag nic, tak nevím :cry: Ale jsem jen lajk, takže jsou to jen domněnky.
Budu rád a vdečný za jakékoli postřehy a rady vedoucí k vyřešení tohoto problému.
Děkuji všem

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Problém s ESP

Příspěvek od Dymák »

tak už mě jen napadá kroužek volantu - nejlepší by bylo si ho od někoho jen půjčit na vyzkoušení
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: Problém s ESP

Příspěvek od bumpkin »

Chtělo by to podívat se za jízdy v měřených hodnotách na hodnoty jednotlivých čidel.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Problém s ESP

Příspěvek od duduh »

Je divné že ti VAGína nic neukazuje.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“