TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TD

Příspěvek od vikino1 »

Tak problém vyriešený! :yahoo: Musel som priviesť na RJ motora signál rýchlosti. Do budíkov šiel a z nich nie, alebo nezmyselný signál /VAG/. Kratučká prepojka na konektore a už tempomatím aj vďaka radcom z tohto vlákna.DIKY :thanks:

Uživatelský avatar
vhml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.07.2012 21:29
Bydliště: Chodsko

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TD

Příspěvek od vhml »

Klucí, v kterým bloku ve VAGu zkontroluju čidlo brzdy a spojky? Tempomat mi blbne, občas se vůbec nezapne, občas se sám vypne. Tak bych to zejtra celý prošel, zkontroval co ukazujou čidla na pedálech, zkusil proměřit páčku atd. Díky
Sharan I, model 2000 se sportpacketem v plné výbavě, motor 1,8T AJH, cca 175 koní, LPG Magic 3, pružiny FKS -35mm.

http://www.AutomobilovySlalom.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , levné závody pro každého.

solo19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.11.2011 18:43

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od solo19 »

Ahoj klucí vidím že tempomatíte tak se trochu pochlubím.Mám G3 a někde tady jsem našel návod na polo tak jsem to zkusil.Konektor jsem tam měl.4 piny.1 je 12v,propojit s 4 a je zaplí.Vytáhnout kablík na malej zvonkáč a druhej kablík na pin 3 set.2 je reset a ten nepotřebuju když deaktivuju libovolným pedálem.ETKA psala že to na 1Z nejde ale mě to funguje.Pojedu za rodinou a to je přes 1000 km po dálnici tak proto jsem se do toho vrtal.Jo a aktivoval jsem ho ve vagu aby si někdo nemyslel že to maká samo.
golf III variant 1.9Tdi,mazda 121 DB2 53kw,fiat 126p ELX,fiat 600 E atd............

pby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 18.11.2012 15:24
Bydliště: Sedlčansko-Rovina

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od pby »

Ahoj, chystám se taky na pokus s tempomatem a zároveň jsem si objednal kabel - tak teď teprve začne boj :D :D . Snažím se o VAG-u něco nastudovat a tahle operace se mi zdá jako dobrý začátek - mám jen drobný dotaz. V původním příspěvku na první stránce je vše dokonale popsané, jen ten VAG zcela nechápu. Autor píše:

VAGem musíte tempomat aktivovat. V adrese 01 Řídicí jednotka motoru zadáte Login 11463 potvrdíte OK

To znamená, že po zadání Login 11463 a potvzení OK je temp zapnutý? Tedy ten kód zapne temp? A jak ho zase třeba vypnu :) ? Já to chápal jako zalogování do řídící jednotky a potom teprve nějakou volbou zapnout/vypnout. Omlouvám se za stupidní dotaz/y, ale diagnostiku jsem viděl z rychlíku.

PS. Pokud je někde vlákno typu příručka VAGu pro trubky - dejte link - tlačítko hledat zkouším marně :( .
SHARAN 1,9 TDI 81KW r.v. 1999 AVG
Sedlčansko

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od vilik »

Tím postupem tempomat aktivuješ v ŘJ. Zapínáš ho a vypínáš přepnačem na páčce. Na otáčkoměru se ti zapnutém tempomatu rozsvítí kontrolka.

Nakonec stejně, jako mnoho dalších, dojdeš k poznání, že ho vypínat nebudeš. Stačí pouze buď nastavit rychlost, nebo ji resetnout.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

pby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 18.11.2012 15:24
Bydliště: Sedlčansko-Rovina

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od pby »

Děkuju za reakci - špatně jsem se vyjádřil a můj dotaz měl nejspíš patřit někam ?? okolo VAGu. Ale když už jsi se mi ozval - znamená to že po vepsání číselného kódu do pole Login a potvrzení se temp aktivuje a jiným kódem se předpokládám opět deaktivuje - je tak ??

Šlo mi jen o to "LOGIN" zní mi to jako zaheslovaný vstup do řídící jednotky pro její nadstandartní úpravu a po zalogování je možno provádět změny. A chyba. Pokud to je o daném kódu - pak by se hodil nejspíš sáhodlouhý soupis těhle číslíček :D .

Děkuju.
SHARAN 1,9 TDI 81KW r.v. 1999 AVG
Sedlčansko

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od vilik »

Kód: Vybrat vše

.....jiným kódem se předpokládám opět deaktivuje - je tak ??
Ano, tím kódem se aktivuje. Jinak nevím o tom, že by šel deaktivovat. Možná mě někdo opraví, ale jakmile připojíš páčku, nastává stav, kdy lze tempomat aktivovat. To uděláš tím postupem. Nevidím jediný důvod ho deaktivovat a myslím si, že to ani nepůjde. Možná, teoreticky, je možnost páčku fyzicky odpojit a ŘJ, protože nemá s čím spolupracovat, tempomat deaktivuje sama. Ale nevím to jistě, protože to snad ani nikdo nezkoušel. Taky proč, že jo.
Jinak pokud jsi viděl VAG z rychlíku (nic ve zlém), raději se vyhni pravé straně tabulky a všem funkcím vyžadující login, i kdybys nakrásně znal to správné heslo. Špatný klik a naděláš si dost problémů, které za zvědavost moc nestojí. Změny samozřejmě jdou provádět, ale musíš si být na 100 pro jist co děláš a že jsi se nespletl.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od tornado1 »

16167 deaktivace tempomatu
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

pby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 18.11.2012 15:24
Bydliště: Sedlčansko-Rovina

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od pby »

Děkuji a děkuji. Super - pochopitelně budu vše provádět až po několikanásobném ujištění se, že vím co dělám :D . Potřebuju se do VAGu trochu vpravit, našel jsem publikaci VAG-COM, pokud ji nastuduju, budu předpokládám minimálně tušit co a jak. Nehodlám dělat žádné chipování a podobné zásahy, chci jen prostou diagnostiku a když bude možnost nějakého bonbonku, jako tenhle tempomat - tak jedině dobře.
Ještě jednou díky Vám, hoši.
SHARAN 1,9 TDI 81KW r.v. 1999 AVG
Sedlčansko

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od tornado1 »

vagem nenačipuješ auto!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

pby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 18.11.2012 15:24
Bydliště: Sedlčansko-Rovina

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od pby »

UF, jasně, jen jsem chtěl naznačit, že nehodlám dělat žádné zběsilosti - byl jsem přeci varován - nemám se vrtat v tom čemu nerozumím. Opravdu mi stačí základní diagnostika a tu a tam nějaký bonbonek (tempomat).
Jdu studovat - Ahoj a dík za rady i varování.

:good:
SHARAN 1,9 TDI 81KW r.v. 1999 AVG
Sedlčansko

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od hiero »

vdaka navodu Marka z prvej strany uz aj Ja tempomatiiim :yahoo: pouzil som 2 ks. mikrospinac s dlhsou castou na stlacenie ktoru som po osadeni skratil... mikrospinace som zospajkoval aby tvorili V a osadil do packy a zakvapol tavnym lepidlom...vrchne tlacitko set a spodne reset a nasledne aktivacia tempomatu vagom.... :drinks: zase Velka vdaka za super navod :D
Přílohy
osadenie
osadenie
po skrateni
po skrateni
takto to vyzera v aute
takto to vyzera v aute
druhy pohlad
druhy pohlad

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od Tommate »

kdo nemate svazek s konektorem ve sloupku, tak hledejte za relatkovou konzoli, je tam v penove izolaci balik s pripojkama, je tam, zapojeni stejne podle markova navodu, funguje to

odesláno pomocí Tapatalk 4

Uživatelský avatar
Luky_Cloud
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 13.09.2013 17:44
Bydliště: Plzeň

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od Luky_Cloud »

Ahoj kluci mam origo tempomat ale nefunguje. Páčku jsem prozkoušel jestli není rozbité tlačítko a to funguje. Měl jsem to na VAGu a na BOSH diagnostice a tam to je vše OK. Dál bych rád prověřil jestli nejsou někde překlesaný kabely od volantu k jednotce ale nevím kudy vedou a kam. Potřeboval bych asi schémátko a popis kudy jdou. Dále jsem moc nepochopil spínače v pedálech co s nimi může nebo nemůže být. A dál se zde píše o rychlostním čidle v budíkách kde je a jak se dá prověřit jeho funkčnost. Popisované příznaky jsem nezaznamenal. prosím o pomoc
Sharan 81kw rv.99 Tour

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TEMPOMAT: Snadná výroba tempomatu i bez páčky - SAG I TDi

Příspěvek od michall »

Spínače pedálu spojky a brzdy musí fungovat, jinak by se motor roztočil do max. otáček (spojka) nebo by se snažil pořád přidávat (brzda). Funkce spínačů by měla být vidět na VAGu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“