SAHARA, Ventilátor

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od Brilantis »

Ahoj. Hledal jsem v Sherlogu ale nic jsem nenašel. Ráno při odjezdu do práce jsem zapnul klíček a rozběhnuli se mi oba větráky na sahaře. Přitom motor neběžel a byl studený. Po příjezdu pořad běželi. Je možný že by bylo furt sepnutý nějaký čidlo?

Díky za pomoc

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od Brilantis »

Trošku jsem pohledal a našel jsem před baterií u l.předního světla velké relé. Po odpojení svorky k sahaře, konečně přestala běžet. Při odpojení druhého konektoru se relé rozeplo(cvaklo). Takže relé sahary (ventilátoru) je funkční a spíná ho nějaký signál. Neví někdo co vše múže spínat ventilátory na chladiči?

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od kubenec »

Nevím zda to řeknu dobře, ale na chladiči je termospínač a pak to ještě ovládá climatronik (tedy aspoň když zapnu klimu, tak se rozeběhne).

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od Brilantis »

Zkusil jsem Climatronik je na Econ a stále běží. Po odpojení čidla na chladiči stále žádná změna

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od michall »

A to relé je funkční? Že cvakne neznamená, že sepnou/rozepnou kontakty.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od Brilantis »

Tak už jsem přišel na závadu. Měl jsem rozlámaný P plast. podběh, a při výměně jsem našel čidlo na trubce klimy. Po odpojení sahara konečně vypnula. Navíc je ta trubka asi děravá protože na ní je barvivo.
Přílohy
2012-11-20 09.18.56.jpg

jarinelli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 11.02.2012 23:49

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od jarinelli »

Ahoj, četl jsem vaše téma. Dneska jsem u máho Seatu Alhambry 1,9 TDi, r.v. stejnou věc, Když nastartuju studenej motor, tak se mi cca po minutě rozběhnou větráky chlazení. evej i pravej. Ty píšeš, že to je nějakým čidlem na klimačce, že si to odpojil, ale co dál ?? Je tedy možno tvrdit, že čidlo je rozbité a po jeho výměně by to mohlo tedy fungovat normálně ?? Rád bych také přišel na řešení mého problému. Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od Brilantis »

Ahoj. Nejspíš je to tím čidlem. Navíc mi v ohybu nad tím čidlem uniká chladící médium. Mám doma už novou trubku i s čidlem, ale zatim nemam čas to vyměnit

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od ajo »

opatrne s tym čidlom, ja som ho pri vymene odlomil. Potom už len demontaž celej trubky a odbornika, ktory to dokazal privariť speť
Obrázek

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od vikino1 »

To spúšťanie ventilátorov by zaujímalo aj mňa. Mne tiež idú obidva sústavne ked je motor v chode, stoja iba vtedy ked je climatronik na econ.Akonáhle zapnem auto tak sa spúšťajú a aj pri zapnutí ofuku pred okna.
No vo vlákne myslím,že o bufíku som čítal,že tak je to správne. Vedel by to niekto uviesť na správnu mieru?

jarinelli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 11.02.2012 23:49

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od jarinelli »

Takže co s tim ?? Čidlo je součástí trubky nebo je možné jej vyměnit samostatně ? Trubka je to zřejmě od klimatizace, takže budu muset ještě vypustit a pak znovu napustit klima okruh ?? Náhodou číslo dílu, který se tam teda musí vyměnit neznáte ?? Vím, že mám spoustu otázek, omlouvám se za netrpělivost, ale v příspěvcích jsem detaily opravy neobjevil. Když koukám na výše uvedenou fotku, tak je to teda asi foceno přes ten rozbitej PP podběh. Zatím jsem kdyty nesundaval, ale když jsem koukal horem a škvírou mezi krytama ze spodu nárazníku, tak jsem rozpoznal akorát klakson, ale trubku s čidlem jsem nenašel. Ptám se proto, abych zjistil, jestli na to stačim v dílně sám nebo jestli to nakonec budu muset dát někam do servisu a tam mě to přijde na nějakou pěknou petelici.

Uživatelský avatar
Rendy-R10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 18.11.2011 11:44
Bydliště: Ústecký kraj

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od Rendy-R10 »

Ahoj kluci, přesně todle jsem měl před rokem na mym pětkovym golfu. Po nakoupení čidel a nové sahary to dělalo bohužel stejně. Naštěstí to byla zpětně jenom prkotina. Ta sahara by měla mít 2 čidla, jedno z výstupů ze sahary a druhý z boku motoru. Musel jsem s tim až do servisu, prtž jsem byl z toho už fakt mimo. Čidla, který jsou různě po netu, nebyly ty správný. U mně tedy pak jenom stačilo vymazat chyby a poté napojit original čidlo z boku motoru a auto už bylo konečně zase zpět funkční.

Uživatelský avatar
zuzanka68
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.01.2013 18:26
Bydliště: Tample
Kontaktovat uživatele:

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od zuzanka68 »

Ahoj. Chtěla bych se zeptat, jestli už víte, co je důvodem spínání větráku chlazení. Mě poradil známý, ať vyměníme čidlo na vývodu z chladiče. Čidlo je nové, ale větrák běží furt. Už jste někdo zkusil vyměnit to čidlo na klimatizaci? A jak to dopadlo? =) Předem děkuji za případnou odpověď ;-)
VW Sharan 1.9 TDi, 96 kW, r.v. 2005
SEAT Alhambra 1.9 TDi, 96 kW, r.v. 2004

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od Brilantis »

Já mám to čidlo stále odpojené. Čekám na příznivější počasí pro výměnu celé trubky vč. čidla. Pokud ale konektor připojim ventilátor se rozběhne. Musí ho tedy spínat právě to čidlo.

Uživatelský avatar
zuzanka68
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 18.01.2013 18:26
Bydliště: Tample
Kontaktovat uživatele:

Re: SAHARA, Ventilátor

Příspěvek od zuzanka68 »

Děkuji moc za odpověď, zkusím vyměnit to čidlo a uvidím :-)
VW Sharan 1.9 TDi, 96 kW, r.v. 2005
SEAT Alhambra 1.9 TDi, 96 kW, r.v. 2004

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“